Справа № 569/10452/16-п
29 серпня 2016 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду В.М.Кухарець розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області (далі - орган ДФС), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, кімн.824, працює продавцем в магазині ”Талісман”, належному фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, за ч.1 ст.155-1 КпАП України, -
З протоколу про адміністративне правопорушення від 20 липня 2016 року Серія АА №735498 вбачається, що ОСОБА_1, працюючи продавцем в магазині ”Талісман” за адресою: м.Рівне, вул.Соборна, буд.271, належному підприємцю ОСОБА_2, в порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, здійснила продаж однієї пачки цигарок марки ”Вінстон” вартістю 21 грн. та 0,5 л. пива марки ”Жигулівське” вартістю 10 грн., не провівши вказану розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій, а також не роздрукувала і не видала покупцеві розрахунковий документ (правопорушення було виявлене органом ДФС 20 липня 2016 року).
В суд для надання пояснень ОСОБА_1 не з'явилася, подавши до суду письмове пояснення від 26.08.2016 р., в якому зазначила, що не визнає свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та з мотивів, наведених нею в поясненні щодо складеного протоколу про адміністративне правопорушення, просить закрити провадження у справі на підставі п.1 ст.247 КУпАП, - за відсутності події і складу правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, перевіривши доводи письмового пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що провадження у справі слід закрити з таких підстав.
Так, в основу складеного відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення було покладено фактичні дані, встановлені органом ДФС на підставі Акту (довідки) фактичної перевірки від 20.07.2016 р. №153/17-00-14-04/НОМЕР_1 на предмет дотримання підприємцем ОСОБА_2 встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
На підставі вказаного акту органом ДФС щодо суб'єкта господарювання були прийняті податкові повідомлення-рішення від 01.08.2016 р. №0002341404, №0002351404, котрі в подальшому були оскаржені підприємцем ОСОБА_2 до контролюючого органу вищого рівня - Державної фіскальної служби України, що слідує з копії скарги від 05.08.2016 р., поданої в порядку статті 56 Податкового кодексу України.
Станом на день розгляду справи про адміністративне правопорушення Рівненським міським судом (29.08.2016 р.) органом ДФС вищого рівня скарга платника податків не розглянута, натомість строк її розгляду ДФС України продовжено до 05.10.2016 р., що вбачається з копії рішення від 17.08.2016 р. №8661/С/99-99-11-05-01-25 Державної фіскальної служби України про продовження строку розгляду скарги.
Відповідно до п.56.1, п.56.2, абз.1 п.56.3, п.56.15 ст.56 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.
Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Виходячи з наведених норм податкового законодавства, встановлених обставин і визначених відповідно до них правовідносин, вказане у протоколі про адміністративне правопорушення порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг не знайшло в суді свого підтвердження, оскільки сума грошового зобов'язання фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 перед органом ДФС вважається неузгодженою.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.280, 283, п.3 ч.1 ст.284, ч.ч.1 - 3 ст.294 КпАП України, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Протягом десяти днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Суддя: