Постанова від 01.09.2016 по справі 566/704/16-п

справа №566/704/16-п

ПОСТАНОВА

01 вересня 2016 року Млинівський районний суд

Рівненської області

Суддя Млинівського районного суду Рівненської області А.С. Лободзінський, з участю - ОСОБА_1, його захисника - адвоката ОСОБА_2, в ході розгляду матеріалів, які надійшли від Млинівського відділення Дубенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2. Млинів Рівненської області, вул. Я. Мудрого, громадянина України,

за ст. 173 КУпАП ,-

ВСТАНОВИВ:

Із протоколу про адміністративні правопорушення АА №276647 від 03.08.2016 року вбачається, що ОСОБА_1, 12 липня 2016 року близько 21 год. 25 хв., на вул. 17 Вересня в с.м.т. Млинів Рівненської області, вчинив дрібне хуліганство, а саме виражався нецензурними словами, образливо чіплявся до громадян.

В ході розгляду матеріалів встановлено неналежне оформлення протоколу та матеріалів про адміністративне правопорушення, оскільки він не відповідає вимогам, викладеним у ст. 256 КУпАП.

Так, у відповідності до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст.173 КУпАП об'єктивна сторона даного адміністративного правопорушення полягає у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян .

Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є місце його скоєння, а саме - громадське місце, як частина (частини) місцевості, будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, зокрема під'їзди, а також підземні переходи, стадіони, сквери, тощо.

Пленум Верховного Суду України у своїй Постанові "Про судову практику у справах про хуліганство" від 22 грудня 2006 року № 10 вказав на те, що у протоколі про адміністративне правопорушення ( за ст. 173 КУпАП) мають бути зазначені: дата і місце складення; посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка його склала; відомості про особу порушника; місце, час учинення і суть дрібного хуліганства; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи, у т. ч. про матеріальну шкоду, якщо її було заподіяно (ч. 1 ст. 256 КпАП). За відсутності таких даних суддя повертає матеріали органу внутрішніх справ для додаткового оформлення.

Незважаючи на вимоги закону в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та приєднаних до нього матеріалів не вказаного точного місця вчинення правопорушення із зазначенням адреси чи місця розташування і характеристик громадського місця по вул. 17 Вересня, в с.м.т. Млинів Рівненської області, де було вчинено дрібне хуліганство. Також не конкретизовано, чи носили вказані у протоколі дії одноразовий характер, чи тривали впродовж певного періоду часу, а також у чому конкретно ( в яких діях) полягало образливе чіпляння до громадян. Крім цього, у протоколі не вказано відомостей про цих громадян, зокрема потерпілих осіб (прізвища, адреси свідків і потерпілих), право яких на громадських порядок і спокій було порушено нецензурною лайкою та образливим чіплянням та чи завдано цим особам такими діями шкоди, і якої саме.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Отже, протокол, складений відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП необхідно повернути в Млинівське відділення Дубенського відділу ГУ НП в Рівненській області для належного оформлення.

На підставі наведеного, керуючись ст. 256, п. 2 ст. 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП повернути в Млинівське відділення Дубенського відділу ГУ НП в Рівненській області на дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

СУДДЯ: