Справа № 426/1695/15-п
Постанова
03 квітня 2015 року Суддя Сватівського районного суду Луганської області Пчолкін С.А. розглянувши в порядку підготовки справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 204 -1 КУПАП, яка надійшла від відділу прикордонної служби «Вовчанськ» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної Прикордонної служби України,
встановив:
Інспектором відділу прикордонної служби «Вовчанськ» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної Прикордонної служби України складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, передбаченого ч.1 ст. 204 -1 КУпАП.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до ч.2 ст. 277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 204-1 КУпАП розглядаються протягом доби.
Як передбачає ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
На вимогу ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі ч.2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Ст. 251 КУпАП приписує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В порушення вимог ст. 256 КУпАП, не вказані дата та час розгляду у суді справи про адміністративне правопорушення, не вказані засоби зв'язку та місце проживання правопорушника після виїзду з постійного місця проживання правопорушника із врахуванням встановлених обставин - що правопорушник покидає постійне місце проживання.
Крім того, до протоколу не додані відомості, передбачені ст.. 251 КУпАП, щодо особи правопорушника, свідки правопорушення, а також докази необхідні для застосування ст. 33 КУПАП.
При викладених вище обставинах, виходячи з принципу права людини на справедливий суд ( ст. 6 Європейської Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод») розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий при наявності вказаних вище порушень і обмеженням суду строком розгляду справи для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 КУпАП
Постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути інспектору прикордонної служби відділу прикордонної служби «Вовчанськ" Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної Прикордонної служби України для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С.А. Пчолкін