221/4192/16-п
3/221/1801/2016
25 серпня 2016 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду, Донецької області - ОСОБА_1
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від начальника Управління оперативного забезпечення по сектору М на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС в Донецькій області щодо притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилась в м. Запоріжжя та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, не працює, НОМЕР_1 виданий Шевченківським РВ УМВСУ в Запорізькій області 06.08.1996р, ідентифікаційний номер відсутній , -
у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.204-3 ч.1 КпАП України, -
Відносно ОСОБА_2 складений адмінпротокол про те, що вона 06.08.2016 року о 10:00 годині на транспортному засобі Opel Vivaro державний номер НОМЕР_2 намагалась провезти через КПВВ "Новотроїцьке" на тимчасово не пыдконтрольну територыю Украъни до м. Донецьк, тушу свинну, вагою 135кг, орієнтовно на загальну суму 8000грн., тобто порушила Тимчасовий порядок контролю за переміщеням осіб, транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення № 415 ог від 12.06.2015р., затвердженого наказом першого заступника керівника антитерористичного центру при СБУ, тобто порушив порядок переміщення товарів до району або з району АТО , чим скоїла правопорушення передбачене ст. 204-3ч.1 КпАП України.
ОСОБА_2 до суду не з'явилась, належним чином була повідомлена про час та місце слухання справи, причину неявки суду не повідомила, у зв»зку з чим справа слухалась відповідно до ст.268 КпАП України у її відсутність.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» КупАП доповнено ст.204-3, якою встановлено відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції. Також, згідно із цим Законом України «Про боротьбу з тероризмом» доповнено новою ст..14-1 «Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», відповідно до якої переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом міністрів України за поданням Служби безпеки України. Особи, винні у порушенні порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, несуть відповідальність згідно із законом.
Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону Кабінет Міністрів України зобов*язано протягом 14 днів після опублікування цього закону затвердити відповідний порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції; привести свої нормативно- правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно - правових актів у відповідність із цим Законом, проте на сьогодні зазначене повною мірою не виконано.
Оскільки ст..204-3 КУпАП визначено відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, встановлення ознак складу цього адміністративного правопорушення передбачає звернення до законодавства, яка регулює відповідний порядок. Такі положення у законодавстві відсутні, тому не можливо застосувати до таких правовідносин положення Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України ( керівника АТО на території Донецької та Луганської областей) від 12 червня 2015 року № 415 ог ( зі змінами від 15.09.2015 року № 810)
Оскільки тимчасовий порядок відсутній, порушення законодавства з боку особи, стосовно якої складено протокол, не відбулося, тому провадження у справі, через відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-3 ч.1 КУпАП, підлягає закриттю.
Згідно ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю при наступних обставинах: 1) через відсутність події та складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.247 ч.1 п.1, 280, 283-285, 294 КУпАП, суд
Провадження щодо ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_3, по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю події і складу правопорушення.
Вилучені речі, зазначені в акті опису від 06.08.2016 передані на відповідальне зберігання ОСОБА_2 залишити їй.
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя: І.В. Гальченко