Ухвала від 31.08.2016 по справі 127/16480/16-а

Cправа № 127/16480/16-а

Провадження № 2-а/127/592/16

ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

31 серпня 2016 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гуменюк К.П. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Лівобережного міжрайонного центру зайнятості про визнання незаконною відмову у призначенні допомоги по безробіттю та зобов'язати призначити допомогу по безробіттю,

ВСТАНОВИВ:

До суду з адміністративним позовом звернулась ОСОБА_1 до Лівобережного міжрайонного центру зайнятості про визнання незаконною відмову у призначенні допомоги по безробіттю та зобов'язати призначити допомогу по безробіттю.

Ухвалою судді від 08 серпня 2016 року даний адміністративний позов було залишена без руху у зв'язку з невідповідністю вимогам ст. 106 КАС України та надано строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків з наступних підстав.

Частиною 2 статті 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається із адміністративного позову, що 01 січня 2015 року відповідачем було видано наказ за яким поновлено статус позивача безробітного та прийнято рішення про відмову у виплаті допомоги по безробіттю відповідно до пп. 5 статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, який позивач вважає таким, що виданий з порушенням чинного законодавства.

Однак, як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, відповідного наказу, на який позивач посилається у позові, суду наданий не був.

Щодо звільнення позивача від сплати судового збору за подання суду даного адміністративного позову, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

З аналогічних підстав суд може зменшити розмір належних до сплати судових витрат або звільнити від їх оплати.

Законом України «Про судовий збір» визначено перелік категорій осіб, які звільняються від сплати судового збору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 до передбачених Законом України «Про судовий збір» категорій осіб, що звільняються від сплати судового збору, не відноситься.

Враховуючи вищевикладене вважаю, що клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що станом на день звернення позивач до суду становить 551 грн. 20 коп.

Оскільки позивач не усунула наведені вище недоліки, зазначені в ухвалі судді від 08 серпня 2016 року, адміністративний позов ОСОБА_1 до Лівобережного міжрайонного центру зайнятості про визнання незаконною відмову у призначенні допомоги по безробіттю та зобов'язати призначити допомогу по безробіттю, слід повернути позивачу.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку було залишено без руху.

Згідно ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі викладеного та керуючись ст. 108 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Лівобережного міжрайонного центру зайнятості про визнання незаконною відмову у призначенні допомоги по безробіттю та зобов'язати призначити допомогу по безробіттю, повернути позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький міський суд Вінницької області, шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Вінницького міського суду

Вінницької області ОСОБА_2