Постанова від 14.09.2009 по справі 2-а-2213/2009

№2-а-2213/0514/2009

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2009 року м.Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

в складі : головуючого судді Діденко С.О.

при секретарі Сухіна О.Ю.

позивача ОСОБА_1

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Добропілля адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ВДАІ м. Красноармійська в особі ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування постанови про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

31 серпня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовом до ВДАІ м. Красноармійська в особі ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення АН № 310182 від 27 травня 2009 року, посилаючись на той факт, що 27 травня 2009 року біля 12.04 години працівником ВДАІ м. Красноармійська ОСОБА_2 було складено постанову АН 310182 від 27 травня 2009 року відносно нього за те, що він керував автомобілем НОМЕР_1 на 422 км а/ш Знам”янка-Луганськ-Ізваріно, поза населеного пункту, де швидкість руху встановлено до 90 км/год, рухався зі швидкістю 138 км/год, перевищив швидкість руху більш ніж на 20 км/год, чим порушив п. 12.6 г ПДР України, відповідальність за яке передбачена ст. 122 ч. 1 КпАП України, призначивши адміністративне стягнення в вигляді штрафу в сумі 255 грн.

Також в позовній заяві вказано, що постанова про притягнення особи до адміністративної відповідальності складається без участі особи, що його скоїла та направляється винній особі протягом 3 днів з моменту складання. Складену постанову він отримав поштою 27 серпня 2009 року, тобто через три місяці після складання. Не вказано правомірність проведення оперативних заходів спостереження, на підставі яких діяли працівника ДПС.

Просить скасувати постанову АН 4431 АС від 27 травня 2009 року про адміністративне правопорушення, про притягнення його до адмінвідповідальності за ст. 122 ч. 1 КпАП України в вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав свої вимоги, просить їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача - ВДАІ м. Красноармійська в особі ОСОБА_2 в попереднє судове засідання 7 вересня 2009 року, в судове засідання 14 вересня 2009 року не з'явився, хоча своєчасно та належним чином був повідомлений про час, дату та місце слухання справи.

Суд, на підставі ч. 4 ст. 128 КАС України, у зв'язку з тим, що представник відповідача не прибув на слухання справи без поважних причини, вважає можливим розглянути позов на підставі наявних у справі доказів, направивши копію постанови за його адресою.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 27 травня 2009 року біля 12.04 години працівником ВДАІ м. Красноармійська ОСОБА_2 було складено постанову АН 310182 від 27 травня 2009 року відносно нього за те, що він керував автомобілем НОМЕР_1 на 422 км а/ш Знам”янка-Луганськ-Ізваріно, поза населенного пункту, де швидкість руху встановлено до 90 км/ год, рухався зі швидкістю 138 км/год, перевищив швидкість руху більш ніж на 20 км/год, чим порушив п. 12.6 г ПДР України.

Постановою від 27 травня 2009 року накладено адміністративне стягнення за ст. 122 ч.1 КпАП України в вигляді адміністративного стягнення - штрафу в сумі 255 грн.

В позовній заяві позивач спростовує вищевказані обставини, а саме, що в постанові про адміністративне правопорушення не зазначено правомірність проведення оперативних заходів спостереження, на підставі яких документів діяли працівники ДПС, в якому напрямку рухався автомобіль, чи мали працівники ДПС відповідні документи на право застосування фото- та відео- зйомки та інші обставини, що дають підстави вважати складені документи неправомірними.

Відповідно до ст. 10 КпАП України адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Крім того, відповідно до ст. 251 КпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.

В матеріалах справи є лише постанова про накладення адміністративного стягнення, складена відповідачем 27 травня 2009 року відносно позивача ОСОБА_1, фотознімок, який не може братись судом до уваги, бо невідомо напрямок руху та інші показники, які необхідно відображати в постанові про притягнення до адміністративної відповідальності.

З матеріалів справи, досліджених у судовому засіданні не вбачається саме винність та протиправність дій позивача, тому суд вважає, що інспектором ДАІ не було здійснено повне та об'єктивне застосування діючого законодавства при визначенні наявності вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не було враховано дійсних обставин справи.

На підставі наведеного, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню, постанова АН №310182 від 27 травня 2009 року про адміністративне правопорушення, про притягнення ОСОБА_1 до адмінвідповідальності за ст. 122 ч. 1 КпАП України в вигляді штрафу в розмірі 255 грн. скасуванню, а адміністративна справа відносно нього закрита за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 11, 86, 94, 128, 159, 161, 163 КАС України, ст.ст. 10, 247, 251 КпАП України, на підставі ЗУ “Про дорожній рух”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ВДАІ м. Красноармійська в особі ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування постанови про адміністративне правопорушення, задовольнити.

Постанову АН № 310182 інспектора дорожньо-постової служби взводу ВДАІ м. Красноармійська в особі ОСОБА_2 від 27 травня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122 ч. 1 КпАП України скасувати, адміністративну справу відносно ОСОБА_1 - закрити.

На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів у зазначеному порядку.

Виготовлено в одному примірнику в нарадчій кімнаті.

Головуючий суддя С.О.Діденко