Копія:
про залишення позовної заяви без руху
30 серпня 2016 р. справа №818/1040/16
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Охтирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до приватного підприємства "Експрес" про стягнення заборгованості,-
Охтирське об'єднане управління Пенсійного фонду України звернулося до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Експрес" про стягнення заборгованості в сумі 14699,10 грн.
Разом із адміністративним позовом позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, мотивоване відсутністю коштів.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд відмовляє в задоволенні вказаного клопотання, а позовну заяву залишає без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Преамбулою Закону України "Про судовий збір" передбачено, що цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Тобто необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Статтею 5 цього Закону передбачено пільги щодо сплати судового збору.
В редакції Закону України "Про судовий збір", що діє з 01.09.2015 року, управління Пенсійного фонду України не віднесено до органів, що звільняються від сплати судового збору, а тому такий орган повинен сплачувати судовий збір на загальних підставах.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов"язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Суд зазначає, що відсутність грошових коштів на рахунку позивача на день подання позовної заяви не відображає майновий стан сторони в розумінні ст. 8 Закону України "Про судовий збір", оскільки Охтирське об'єднане управління Пенсійного фонду України є органом державної влади, фінансується державою.
Тому суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні вказаного клопотання у зв"язку з тим, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення від законодавчо встановленого обов"язку зі сплати судового збору або відстрочення йому сплати необхідної суми судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 грн.
Таким чином, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 1378,00 грн, проте до матеріалів адміністративного позову доказів сплати судового збору не додано.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати доказ сплати судового збору у розмірі 1378, 00 грн. відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами:
Отримувач УДКС у м. Суми
МФО 837013
Код ЄДРПОУ 37970593
Рахунок 31217206784002
Код класифікації доходів бюджету 22030001.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву Охтирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до приватного підприємства "Експрес" про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 12.09.2016 р.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачу.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) C.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя C.О. Бондар