Ухвала від 08.08.2016 по справі 826/12198/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08 серпня 2016 року місто Київ №826/12198/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

додержавної податкової інспекції в Оболонському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві

провизнання протиправними та скасування податкової вимоги від 14.07.2016 №4559-17, рішення від 18.07.2016 №639/Ш126-54-17-25, акту від 18.07.2016 №139 та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до державної податкової інспекції в Оболонському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про:

- визнання протиправною та скасування податкової вимоги державної податкової інспекції в Оболонському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві від 14.07.2016 №5449-17;

- визнання протиправними та скасування рішення від 18.07.2016 №6391/Ш126-54-17-25, акту опису майна від 18.07.2016 №139,

- зобов'язання державної податкової інспекції в Оболонському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві звільнити майно ОСОБА_1, згідно акту опису майна від 18.07.2016 №139.

Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Суд наголошує на тому, що ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою - підприємцем позовна заява майнового характеру становить судовий збір 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до абзацу 2 частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Також, слід зазначити, що відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

При зверненні до суду з даною позовною заявою, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 580,00 грн.. Однак, як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та вимогу майнового характеру, відповідно до яких ціна позову становить 25 000,00 грн. Таким чином, судовий збір за звернення з даним позовом має становити у розмірі 1 653,60 грн. ( у тому числі 1 102,40 грн. - за звернення з позовними вимогами немайнового характеру та 551,20 грн. - за звернення з позовними вимогами немайнового характеру).

Таким чином, враховуючи приписи абзацу 2 частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачено не в повному обсязі. Таким чином, позивачеві необхідно усунути вказаний недолік позову і сплатити судовий збір відповідно до приписів Закону України "Про судовий збір" відповідно до заявлених позовних вимог.

Отже, позивачеві необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом подання до суду з посиланням на реквізити даної ухвали оригіналу документу про сплату судового збору із відміткою банку про зарахування судового збору до бюджету.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху .

2. Встановити позивачу строк до 31 серпня 2016 року для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.