Справа № 331/5747/16-ц
Провадження № 2/331/1418/2016
25 серпня 2016 року суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Жукова О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до УКправління Пенсійного Фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області ,
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом в порядку цивільного судочинства , в якому просив розірвати трудовий договір з УПФУ в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області з 22 березня 2016 року
Дослідивши матеріали заяви , суддя приходить до наступного.
На підставі п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Як вбачається з матеріалів доданих до позовної заяви , позивачем, яка є державним службовцем , ставиться питання про звільнення з посади головного спеціаліста відділу виплати пенсій в УПФУ в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області.
Адміністративна юстиція - це інститут судового захисту прав людини від порушень з боку влади, котра завжди домінує у відносинах з пересічним громадянином.
За змістом ст. 1 ЗУ «Про державну службу» державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави, зокрема щодо:
1) аналізу державної політики на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях та підготовки пропозицій стосовно її формування, у тому числі розроблення та проведення експертизи проектів програм, концепцій, стратегій, проектів законів та інших нормативно-правових актів, проектів міжнародних договорів;
2) забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих і регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів;
3) забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг;
4) здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства;
5) управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням;
6) управління персоналом державних органів;
7) реалізації інших повноважень державного органу, визначених законодавством.
Аналіз зазначених норм законодавства та наданих до позову матеріалів дає підстави судді дійти до висновку , що між сторонами існує спір з приводу звільнення з публічної служби .
Відповідно до вимог п.2. ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори з приводу звільнення з публічної служби.
Враховуючи викладене , суддя приходить до висновку, що у відкритті провадження за позовом слід відмовити, оскільки заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, при цьому позивачу, з врахуванням положень ч.2 ст. 18 КАС України, слід роз»яснити право на звернення до окружного адміністративного суду в порядку визначеному КАС України .
Керуючись ст.ст. 122 , 293 ЦПК України , суддя -
Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до УКправління Пенсійного Фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області.
Роз»яснити позивачу право на звернення до суду в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі апеляційної скарги в п»ятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Суддя: О.Є. Жукова
25.08.2016