Ухвала від 17.08.2016 по справі 813/2701/16

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

з питань забезпечення адміністративного позову

17 серпня 2016 року Справа № 813/2701/16

Львівський окружний адміністративний суд в складі

головуючого судді: Кузана Р.І.

секретар судового засідання Перчак С.В.,

з участю представників:

позивача Заброди М.Л.,

відповідача Буряка Я.Я.

розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Львові клопотання про забезпечення адміністративного позову у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Радіал-Україна» до Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Радіал-Україна" (далі - позивач, ТзОВ «Радіал-Україна») звернулось до суду з позовом до Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації (далі - відповідач, Департамент освіти і науки Львівської ОДА), в якому просить визнати незаконними дії Департаменту освіти, науки та молоді Львівської обласної державної адміністрації при проведенні конкурсних торгів та зобов'язати останнього внести зміни до документації конкурсних торгів на закупівлю - "Код 29.10.3 Автомобіль для перевезення не менше ніж 10 людей (ДК 021:2015 - 34121000-1 Міські та туристичні автобуси) (шкільний автобус)", виключити з документації конкурсних торгів вимоги до предмету закупівлі, в частині шестициліндрового двигуна та викласти відповідну частину Документації у редакції: «чотиритактний дизельний з турбонаддувом» та виключити вимогу щодо надання у складі пропозиції конкурсних торгів експертного висновку, виданого відповідною Торгово-промисловою палатою.

Представником позивача через канцелярію суду подано та підтримано в судовому засіданні клопотання про забезпечення позову шляхом заборони Департаменту освіти, науки та молоді Львівської обласної державної адміністрації вчиняти будь-які дії щодо проведення торгів Автомобілів для перевезення не менше ніж 10 людей (ДК 021:2015 - 34121000-1 Міські та туристичні автобуси) (шкільний автобус), в тому числі але не виключно здійснювати розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, оцінку та акцепт пропозицій конкурсних торгів, оголошення результатів процедури закупівлі та складання відповідних протоколів, повідомлень та оголошень.

Представник відповідача щодо задоволення клопотання про забезпечення позову заперечив.

При вирішення клопотання позивача суд керувався наступним.

Згідно з частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.

Забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може ускладнити або привести до неможливості виконання рішення суду.

В обґрунтування необхідності застосування забезпечення адміністративного позову позивач посилається на протиправність вимог Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації у документації конкурсних торгів, які є дискримінаційними та обмежують можливість прийняття позивачем участі у вказаній процедурі закупівлі. У разі розкриття пропозицій учасників конкурсних торгів до вирішення спору по суті будуть порушені права позивача, оскільки на даний час його пропозиція не відповідає умовам конкурсу.

Однак, вказані представником позивача обґрунтування, у розумінні приписів статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, не є підставами для забезпечення позову. Такі доводи позивача будуть предметом дослідження під час розгляду справи по суті, а тому надання їм оцінки судом під час розгляду клопотання є передчасним.

Окрім того, позивачем не подано жодних доказів на підтвердження того, що невжиття вказаних в клопотанні заходів забезпечення адміністративного позову призведе до неможливості в подальшому виконання рішення суду чи захист прав, свобод та інтересів позивача стане неможливим без вжиття таких заходів або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

З огляду на вказане, суд прийшов до висновку про відсутність передбачених частиною першою ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України підстав для вжиття заходів забезпечення позову.

Керуючись ст. ст. 117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

в задоволенні клопотання представника позивача про забезпечення адміністративного позову відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Кузан Р.І.