Ухвала від 23.08.2016 по справі 809/1046/16

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"23" серпня 2016 р. Справа № 809/1046/16

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Державної екологічної інспекції України до Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства про зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

22.08.2016 року Державна екологічна інспекція України звернулася до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства про зобов'язання до вчинення дій.

Одночасно, Державною екологічною інспекцією України подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивоване зупиненням операцій з бюджетними коштами в зв'язку із отриманням Управлінням Державної казначейської служби України у Печерському районі наказу Господарського суду м. Києва від 30.05.2016 року за № 910/4391/16 щодо стягнення з Держекоінспекції України на користь ТОВ «Хімлаборреактив» боргу.

Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України “Про судовий збір”.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частинами 1, 2 статті 8 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Таким чином, зазначені у поданому клопотанні обставини щодо зупинення Управлінням Державної казначейської служби України у Печерському районі операцій Державної екологічної інспекції України із бюджетними коштами за всіма рахунками, кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету та економічної класифікації видатків бюджету, крім захищених видатків, визначених Бюджетним кодексом України в зв'язку із виконанням наказу Господарського суду м. Києва від 30.05.2016 року за № 910/4391/16 щодо стягнення з Держекоінспекції України на користь ТОВ «Хімлаборреактив» боргу, не є підставою для відстрочення від сплати судового збору.

Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до позовної заяви, частиною 3 якої передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно частини 1 статті 4 “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, який вступив в дію з 01.01.2016 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1378 гривень.

Згідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень встановлюються у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, при зверненні Державної екологічної інспекції України до адміністративного суду з даним немайновим адміністративним позовом, у відповідності до положень статті 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір сплачується в розмірі 1378 гривень.

Документ про сплату судового збору в сумі 1378 гривень за подання позовної заяви Державної екологічної інспекції України до Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства про зобов'язання до вчинення дій не подано.

За таких обставин дана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі наведеного та керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, відмовити.

Позовну заяву Державної екологічної інспекції України до Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства про зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України “Про судовий збір” в сумі 1378 гривень до 02 вересня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ ОСОБА_1