ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
про повернення позовної заяви
23 серпня 2016 року №813/2846/16
Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до виконавчого комітету Покровської міської ради Дніпропетровської області про визнання протиправними та скасування рішень, про зобов'язання до вчинення дій, -
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява малого фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до виконавчого комітету Покровської міської рРади Дніпропетровської області, у якій просить суд:
1) скасувати рішення виконавчого комітету Покровської міської ради від 25.05.2016:
- № 290 про відмову у наданні дозволу на розміщення тимчасової споруди -торгівельного кіоску по АДРЕСА_1;
- № 294 про відмову у наданні дозволу на розміщення тимчасової споруди - торгівельного кіоску по АДРЕСА_2;
- № 295 про відмову у наданні дозволу на розміщення тимчасової споруди - торгівельного кіоску по АДРЕСА_3;
- № 296 про відмову у наданні дозволу на розміщення тимчасової споруди - торгівельного кіоску по АДРЕСА_4;
- № 297 про відмову у наданні дозволу на розміщення тимчасової споруди -торгівельного кіоску по АДРЕСА_5;
2) зобов'язати орган з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Покровської міської ради оформити паспорти прив'язки на торгівельні споруди за вказаними адресами терміном на 2 роки;
3) зобов'язати Покровську міську раду укласти типовий договір користування місцем розташування тимчасової споруди за вказаними адресами терміном на 2 два роки відповідно до «Положення про порядок розміщення тимчасових споруд у м. Орджонікідзе», затвердженого Рішенням сесії Покровської міської ради № 17 від 26.07.2012.
Одночасно з поданням позову позивач звернувся з заявою про забезпечення адміністративного позову.
При постановленні ухвали суд виходить з наступного.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно із ч. 2 ст. 107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
При цьому, відповідно до п. 4, п. 6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Закріплений у КАС України принцип інстанційної підсудності розмежовує справи, підвідомчі адміністративним судам, у межах системи адміністративних судів між окремими її елементами. Відповідно до ст. ст. 18, 19, 20 КАС України встановлено предметну, територіальну та інстанційну підсудність.
Частиною другою статті 18 КАС України встановлено виключну предметну підсудність адміністративних судів, відповідно до якої окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 18 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Як вбачається із позовної зави відповідачем по справі є орган місцевого самоврядування, а саме виконавчий комітет Покровської міської ради Дніпропетровської області.
Враховуючи те, що у заявленому позові однією з сторін є виконавчий комітет Покровської міської ради Дніпропетровської області, то згідно визначеної нормою ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України предметної підсудності, дана адміністративна справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, а не окружному адміністративному суду.
Частиною 1 ст. 21 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010 № 2453-VІ визначено, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
У розумінні п. 2 ст. 3 КАС України, місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами.
Враховуючи вищезазначене, дана адміністративна справа не підсудна окружному адміністративному суду та повинна розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом, з врахуванням положень статті 19 КАС України, якою встановлено територіальну підсудність адміністративних судів.
Порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування судового рішення (п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України).
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
У зв'язку з цим, позовну заяву належить повернути позивачу, роз'яснивши, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 107, 108 КАС України, суддя,-
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до виконавчого комітету Покровської міської ради Дніпропетровської області про визнання протиправними та скасування рішень, про зобов'язання до вчинення дій - повернути позивачу.
Повернути фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 (АДРЕСА_6, РНОКПП НОМЕР_1) 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн 21 коп. сплаченого судового збору згідно з квитанцією від 20.08.2016 № 56 та 413 (чотириста тринадцять) гривень 40 коп. сплаченого судового збору згідно з квитанцією від 20.08.2016 № 57.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати позивачу, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кедик М.В.