Справа№ 522/12083/16-к
Провадження по справі № 1-«кс»/522/12476/16
26.07.2016 року Місто Одеса
Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , особи, яка подала скаргу - ОСОБА_4 , розглянувши у режимі дистанційного судового провадження скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність, -
ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді зі скаргою в порядку ст. 303 КПК України на бездіяльність, в якій просить зобов'язати посадових осіб УСБУ в Одеській області виконати вимоги ст.214 КПК України та внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення злочину, що містяться в його заяві за вх.№27089 від 10.06.2016 року.
В обґрунтування скарги ОСОБА_4 посилається на наступне.
10.06.2016 року ним до УСБУ в Одеській області було подано заяву про вчинення злочину, передбаченого ст.111 КК України.
В порушення вимог ст.214 КПК України, до теперішнього часу відомості про вчинення вказаного злочину не внесені до ЄРДР, досудове розслідування не розпочато. Скаржником отримано листа з УСБУ в Одеській області від 16.06.2016 року про те, що його заяву від 10.06.2016 розглянуто та встановлено, що зі змісту заяви не вбачається ознак вчинення будь-яких кримінальних правопорушень.
Вказану бездіяльність ОСОБА_4 вважає протиправною, у зв'язку з чим, на підставі ст.303 КПК України просить зобов'язати уповноважених посадових осіб УСБУ в Одеській області виконати вимоги ст.214 КПК України та внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення зазначеного злочину.
В судовому засіданні ОСОБА_4 підтримав скаргу в повному обсязі.
Прокурор в судовому засіданні заперечував проти задоволення скарги, зазначивши, що заяву скаржника від 10.06.2016 року було розглянуто та встановлено відсутність ознак вчинення кримінальних правопорушень.
Дослідивши матеріали судового провадження, приходжу до висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні з наданих матеріалів встановлено, що скаржником 10.06.2016 року було подану заяву до УСБУ в Одеській області про вчинення злочину, передбаченого ст.111 КК України.
В заяві викладені обставини, за яких, на думку заявника, вчинено вказане кримінальне правопорушення.
Листом з УСБУ в Одеській області від 16.06.2016 року заявнику повідомлено про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР на підставі його заяви.
Таким чином, до цього часу відомості, викладені в заяві про вчинення злочину, посадовими особами УСБУ в Одеській області не внесені до ЄРДР, досудове розслідування не розпочато, повідомлення про початок досудового розслідування заявнику не направлено.
Такі дії посадових осіб УСБУ в Одеській області не відповідають вимогам ч.1 ст.214 КПК України, про те, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Статтею 25 КПК України передбачено, що прокурор, слідчий зобов'язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
Вимоги ст.25, ст.214 КПК України щодо внесення прокурором, слідчим до ЄРДР відомостей про вчинене кримінальне правопорушення є безальтернативними.
За таких обставин скарга ОСОБА_4 на бездіяльність слідчого підлягає задоволенню з наведених підстав.
Керуючись ст. ст. 214-216, 303-307, 318-380 КПК України, -
Скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність - задовольнити.
Зобов'язати посадових осіб УСБУ України в Одеській області, уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, виконати вимоги ст..214 КПК України та внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення злочину, передбаченого ст..111 КК України, що містяться в заяві ОСОБА_4 від 10.06.2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
26.07.2016