Постанова від 16.08.2016 по справі 822/512/16

Копія

Справа № 822/512/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2016 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участі:позивача: ОСОБА_3, представника відповідача: ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області , Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області , Апеляційної атестаційної комісії Західного регіону про визнання нечинними та скасування рішень, наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення грошового забезпечення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, Апеляційної атестаційної комісії Західного регіону, Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області, в якому просить:

- визнати нечинним та скасувати рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області, оформленого протоколом ОП №15.00002450.0016829 від 03.02.2016 року;

- визнати нечинним та скасувати висновок Апеляційної атестаційної комісії Західного регіону про відхилення скарги ОСОБА_3 на рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 03.02.2016 року;

- визнати неправомірним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області №15 о/с від 12.02.2016 року "По особовому складу" в частині звільнення зі служби в поліції старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, інспектора Славутського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області за п.5 ч.1 ст.77 (через службову невідповідність);

- поновити ОСОБА_3 на посаді інспектора Славутського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області та стягнути з Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області заробітну плату за час вимушеного прогулу з 21.02.2016 року по день поновлення на роботі.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з 2005 року працював в органах внутрішніх справ, з 07.11.2015 року проходив службу на посаді інспектора Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

03 лютого 2016 року Атестаційною комісією №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області з ним було проведено співбесіду, та прийнято рішення, про те, що він займаній посаді не відповідає, та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Вважає, що рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про невідповідність займаній посаді та звільнення позивача зі служби в поліції через службову невідповідність, оформлене протоколом від 03.02.2016 року, суперечить Закону України “Про Національну поліцію” від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) та Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністра внутрішніх справ України від 17.11.2015 року № 1465, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 року за № 1445/27890 (далі - Інструкція № 1465), оскільки прийняте без врахування критеріїв, зазначених у пунктах 10-11, 15-16 Інструкції № 1465, зокрема, результатів письмового тестування та показників службової діяльності, ділових, професійних та моральних якостей позивача, його характеристик та здатності працювати з людьми.

Вказує, що згідно висновку його прямого керівника, зазначеного в атестаційному листі - займаній посаді ОСОБА_3 відповідає. Також зазначає, що атестаційний лист містить позитивну інформацію про нього: відзначено належний рівень професійної та загальної підготовки, достатній рівень теоретичних знань. За результатами тестування ОСОБА_3 набрав 33/60 балів за тестування загальних навичок, та 17/60 балів з професійного тестування, що на його думку, в повній мірі відповідає вимогам п. 10 р. ІV Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських.

Наказ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області №15 о/с від 12.02.2016 року "По особовому складу" в частині звільнення зі служби в поліції старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, інспектора Славутського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області за п.5 ч.1 ст.77 (через службову невідповідність), рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області від 03.02.2016 року, а також висновок Апеляційної атестаційної комісії Західного регіону про відхилення скарги ОСОБА_3 на рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 03.02.2016 року позивач вважає неправомірними, тому звернувся в суд з вказаними позовними вимогами.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача - Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надавши суду заперечення, в якому просить у задоволенні позову відмовити в повному обсязі, з підстав викладених у ньому.

Представники Апеляційної атестаційної комісії Західного регіону, Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області у судове засідання повторно не з'явились. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

В судовому засіданні 16.08.2016 року представник Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області заявив клопотання про залишення без розгляду позовної заяви в частині позовної вимоги щодо визнання нечинним та скасування рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області, оформленого протоколом ОП №15.00002450.0016829 від 03.02.2016 року. Вказує, що позивач звернувся до суду за захистом своїх прав після закінчення установленого законом строку.

Розглянувши вказане клопотання суд, протокольною ухвалою, залишив його без задоволення, оскільки судом враховано, що із наданої позивачем копії довідки №7 виданої Славутською центральною районною лікарнею Славутського району Хмельницької області вбачається, що ОСОБА_3 у період з 05.02.2016 року по 19.02.2016 року знаходився на амбулаторному лікуванні в Славутській центральній районній лікарні, тому був позбавлений можливості звернутися до суду з адміністративним позовом у строк встановлений ст. 99 КАС України.

Відтак, з метою забезпечення прав позивача на судовий захист охоронюваних законом прав та інтересів, суд прийшов до висновку що позивачем строк звернення до адміністративного суду пропущений з поважних причин.

Суд, заслухавши пояснення позивача, представника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, приходить до висновків, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що позивач - ОСОБА_3 з 2005 року працював в органах внутрішніх справ, з 07.11.2015 року проходив службу на посаді інспектора Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наказом голови Національної поліції України від 06.11.2015 №8 “Про затвердження тимчасових штатів органів і підрозділів головних управлінь Національної поліції” затверджений, тимчасовий штат органів та підрозділів Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наказом т.в.о начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 07.11.2015 року № 49 о/с "По особовому складу" відповідно до пунктів 9, 12 розділу ХІ Закону України “Про Національну поліцію” ОСОБА_3 призначений на посаду інспектора Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, з присвоєнням йому спеціального звання старший лейтенант поліції з 07.11.2015 року.

11.01.2016 року, керуючись ст.57 Закону України “Про Національну поліцію”, т.в.о голови Національної поліції України ОСОБА_5 видав доручення №199/05/12-2016 Головному управлінню Національної поліції в Хмельницькій області ужити заходів щодо підготовки розпорядчих документів про організацію атестування поліцейських, створення атестаційних комісій, розміщення інформації про початок атестування та порядок його проходження, матеріально-технічного забезпечення процесу атестування, забезпечення належних умов зберігання матеріалів атестування, тощо.

Т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 наказом від 12.01.2016 року №9 “Про організацію проведення атестування особового складу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області” з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись статтею 57 Закону України “Про Національну поліцію” та вимогами Інструкції 1465:

призначив атестування поліцейських Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області та підпорядкованих підрозділів атестаційною комісією ГУНП починаючи з 12 січня 2016 року (пункт 1);

створив атестаційні комісії ГУНП № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, вказавши на необхідність погодження їх складу з керівництвом Національної поліції України (пункти 2 і 3);

зобов'язав сектор комунікацій ГУНП розмістити на офіційному веб - сайті Головного управління інформації для поліцейських про час та місце проведення атестування (пункт 5);

зобов'язав керівників структурних підрозділів Головного управління скласти списки поліцейських Головного управління та підпорядкованих підрозділів, які підлягають атестуванню; скласти атестаційні листи стосовно поліцейських; підготувати для надання на засідання атестаційної комісії додаткові матеріали щодо проходження служби поліцейськими; довести до відома поліцейських інформацію про час та місце проведення засідань атестаційної комісії та забезпечити їх прибуття у разі і необхідності (пункт 6), тощо.

Персональний склад атестаційних комісій Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області затверджений наказом т.в.о начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 №49 від 01.02.2016 року “Про затвердження персонального складу атестаційних комісій ГУНП в Хмельницькій області”. У додатку № 3 до зазначеного наказу затверджений склад атестаційної комісії №3 в кількості 6 чоловік, головою комісії є підполковник поліції ОСОБА_7, старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління; секретарем комісії - лейтенант поліції ОСОБА_8, інспектор роти №1 батальйону №4 управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

Наказом т.в.о. начальника №52 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 від 01.02.2016 року “Про затвердження персонального складу атестаційних комісій Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області” за пропозицією голови атестаційної комісії №3 внесені зміни щодо кількості членів атестаційної комісії №3 (збільшена до 8) та складу комісії. Зокрема, окрім голови та секретаря атестаційної комісії її членами стали: заступник начальника управління-начальник відділу Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України; представники БК “Комітет протидії корупції в органах міліції та державної влади” ГО “Власники нерухомості в Кам'янець-Подільському “ДобробуД”, ГО “Юридично - інформаційний Центр”, ГО “Подільська правова ліга” та Хмельницького окремого козацького куреню ім. І. Нечая Українського козацтва.

В атестаційному листі від 21.01.2016 року начальник Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_9 вважає, що ОСОБА_3 відповідає займаній посаді. А розділ ІІІ атестаційного листа містить відомості про результати проходження позивачем тестування на загальні навички (33 бали із 60 можливих) та професійний тест (17 балів із 60 можливих).

03.02.2016 року атестаційна комісія №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області, розглянувши атестаційний лист на старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, складений заступником начальника Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області 21.01.2016 року, декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, послужний список, інформаційну довідку, Довідку про результати перевірки, передбаченої Законом України “Про очищення влади”, інформацію з відкритих джерел, та заслухавши відповіді ОСОБА_3 на питання, які стосувались його професійної діяльності та мотивації щодо подальшого проходження служби в Національній поліції, прийняла рішення (протокол ОП №15.00002450.0016829) про невідповідність ОСОБА_3 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

На зазначене рішення позивач подав скаргу до апеляційної атестаційної комісії Західного регіону, яка за результатом розгляду матеріалів атестації та співбесіди відхилила скаргу ОСОБА_3, мотивуючи своє рішення недостатнім рівнем його теоретичних знань, відсутністю професійних навичок та низькими показниками виконання службових обов'язків.

На підставі рішення атестаційної комісії т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 наказом №15 о/с від 12.02.2016 року "По особовому складу" звільнив старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, інспектора Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, з 20.02.2016 року зі служби в поліції відповідно до Закону України “Про національну поліцію” за пунктом 5 частини 1 статті 77 (через службову невідповідність).

Наказом т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 від 26.02.2016 року № 29 о/с "По особовому складу" частково змінено вищевказаний наказ, а саме: вважати старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 інспектора Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, звільненим зі служби в поліції з 20.02.2016 року на підставі довідки Славутської ЦРЛ від 05.02.2016 року №7.

Не погодившись з рішеннями атестаційної, апеляційної атестаційної комісій та наказом про звільнення, позивач звернувся в суд з позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наведене нижче.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України “Про Національну поліцію” від 02.07.2015 № 580-VIII.

Згідно з пунктом 9 розділом XI Прикінцеві та Перехідні положення Законом України "Про Національну поліцію" працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції. Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Відповідно до статті 47 вищевказаного Закону призначення на посади поліцейських здійснюють посадові особи органів (закладів, установ) поліції відповідно до номенклатури посад, яку затверджує Міністерство внутрішніх справ України.

Наказом Міністра внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015 затверджена Інструкція про порядок проведення атестування поліцейських (далі - Інструкція).

Згідно з статтею 1 Інструкції, вона розроблена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", і визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті Національної поліції України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) Національної поліції України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Відповідно до статей 4 та 5 Інструкції рішення про проведення атестування та про строки, у які проводиться атестування, приймає Голова Національної поліції України, керівники органів поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими актами законодавства України призначаються на посади їх наказами. Атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.

Як встановлено, т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 наказом від 12.01.2016 року №9 “Про організацію проведення атестування особового складу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області” з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись статтею 57 Закону України “Про Національну поліцію” та вимогами Інструкції 1465:

призначив атестування поліцейських Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області та підпорядкованих підрозділів атестаційною комісією ГУНП починаючи з 12 січня 2016 року (пункт 1);

створив атестаційні комісії ГУНП № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, вказавши на необхідність погодження їх складу з керівництвом Національної поліції України (пункти 2 і 3);

зобов'язав сектор комунікацій ГУНП розмістити на офіційному веб - сайті Головного управління інформації для поліцейських про час та місце проведення атестування (пункт 5);

зобов'язав керівників структурних підрозділів Головного управління скласти списки поліцейських Головного управління та підпорядкованих підрозділів, які підлягають атестуванню; скласти атестаційні листи стосовно поліцейських; підготувати для надання на засідання атестаційної комісії додаткові матеріали щодо проходження служби поліцейськими; довести до відома поліцейських інформацію про час та місце проведення засідань атестаційної комісії та забезпечити їх прибуття у разі і необхідності (пункт 6), тощо.

З матеріалів справи вбачається, що персональний склад атестаційних комісій Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області затверджений наказом т.в.о начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 №49 від 01.02.2016 року “Про затвердження персонального складу атестаційних комісій ГУНП в Хмельницькій області”, та наказом т.в.о. начальника №52 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 від 01.02.2016 року “Про затвердження персонального складу атестаційних комісій Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області” за пропозицією голови атестаційної комісії №3 внесені зміни щодо кількості членів атестаційної комісії №3 та складу комісії.

Відповідно до Інструкції атестування поліцейських проводиться у два етапи: тестування та співбесіда.

Порядок організації, підготовки, проведення тестування зазначений у розділі V Інструкції.

Відповідно до пункту 1 цього розділу тестування проводиться з метою об'єктивного і неупередженого з'ясування спроможності поліцейських за своїми професійними та особистісними якостями виконувати службові обов'язки на посадах в апараті Національної поліції України чи органах поліції.

Пунктом 10 розділу IV Інструкції передбачено, що з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування. За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі - професійний тест), та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.

Згідно з пунктом 17 розділу V Інструкції результати тестування фіксуються у відповідній відомості і засвідчуються підписом поліцейського, після чого ці відомості передаються до відповідної атестаційної комісії (п. 20 цього розділу).

З матеріалів справи також слідує, що позивач проходив тестування Атестаційною комісією №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Відповідно до атестаційного листа старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 за результатами атестування позивач на тестуванні на загальні навички отримав 33 бали із 60 можливих та по професійному тестуванні - 17 балів з 60 можливих.

За рішенням атестаційної комісії, як визначено у пунктом 12 розділу IV Інструкції, поліцейські, які проходять атестування, проходять співбесіду з відповідною атестаційною комісією.

Пунктом 15 розділу IV Інструкції встановлено, що атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків:

1) займаній посаді відповідає;

2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду;

3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність;

4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Згідно з пунктами 20-23 цього розділу Інструкції усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення. У протоколі за результатами атестування серед іншого зазначається один із висновків, зазначених у пункті 15 цього розділу. Протоколи засідань атестаційної комісії підписуються головою, секретарем, присутніми на її засіданні членами комісії.

З дослідженого в судовому засіданні протоколу Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області ОП №15.00002450.0016829 від 03.02.2016 року слідує, що комісією у складі семи осіб одноголосно (за - 7, проти - 0) прийнято рішення, що ОСОБА_3 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Крім того, під час проведення співбесіди з ОСОБА_3 комісією були досліджені атестаційний лист та інші матеріали, які було зібрано на позивача, а саме: декларацію про доходи; послужний список (форми №1), інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" та інформацію з відкритих джерел, що є у вільному доступі.

Членами атестаційної комісії позивачу були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше.

Суд, не приймає до уваги твердження позивача про те, що не дивлячись на низький бал по професійному тестуванню атестаційна комісія повинна була врахувати інші характеризуючи дані та залишити позивача працювати в поліції, оскільки, як вже зазначалось судом вище відповідно до пункту 10 розділу IV Інструкції за результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази, та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.

Крім того, суд не погоджується із твердженням позивача про неврахування атестаційними комісіями всіх критеріїв, зазначених в п.16 розділу IV Інструкції.

Відповідно до цього пункту Інструкції атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії:

1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій);

2) показники службової діяльності;

3) рівень теоретичних знань та професійних якостей;

4) оцінки з професійної і фізичної підготовки;

5) наявність заохочень;

6) наявність дисциплінарних стягнень;

7) результати тестування;

8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).

Отже, з аналізу вищевказаної норми вбачається, що приймаючи рішення стосовно атестованого працівника поліції атестаційна комісія повинна прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням усіх визначених критеріїв.

Суд враховує те, що під час прийняття Атестаційною комісією №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області рішення, оформленого протоколом ОП №15.00002450.0016829 від 03.02.2016 року про невідповідність позивача займаній посаді в основу були покладені результати його тестування, під час якого ОСОБА_3 набрав в загальному 50 балів зі 120 можливих (тестування на загальні навички - 33 бали із 60 можливих та по професійному тестуванні - 17 балів з 60 можливих), що свідчить про низький та недостатній рівень знань законодавчої бази та загальних здібностей та навичок позивача. Крім того, набрані позивачем бали є нижчими від мінімальних, які встановлені пунктом 10 розділу IV Інструкції.

Суд зазначає, що у відповідності до пункту 4 розділу ІІІ Інструкції позивач не скористався своїм правом та перед проведенням співбесіди не заявив про відвід голові та членам атестаційної комісії, оскільки, як стверджує в судовому засідання проведення атестації є незаконним, або були наявні обставини, що викликали сумнів у безсторонності членів комісії, а тому такі обставини свідчать, що позивач на момент проведення атестації не ставив під сумнів законність її проведення а також, про відсутність у складі атестаційної комісії осіб, які могли б не об'єктивно та упереджено прийняти стосовно нього рішення.

В силу п.5, п.12 розділу VІ Інструкції, Поліцейський, щодо якого центральною атестаційною комісією чи атестаційною комісією органу поліції прийнято висновок, визначений підпунктом 3 або 4 пункту 15 розділу IV цієї Інструкції, за умови набрання ним загалом за професійний тест та тест на загальні здібності та навички 60 балів і більше має право протягом 5 робочих днів з дня ознайомлення або оприлюднення на офіційному веб-сайті МВС, Національної поліції України чи відповідного органу поліції результатів атестування подати скаргу на висновок відповідної атестаційної комісії. Апеляційна атестаційна комісія на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, шляхом відкритого голосування приймає рішення про відхилення скарги поліцейського або скасовує висновок відповідної атестаційної комісії та приймає новий висновок.

На зазначене рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області оформлене протоколом ОП №15.00002450.0016829 від 03.02.2016 року позивач подав скаргу до апеляційної атестаційної комісії Західного регіону, яка за результатом розгляду матеріалів атестації та співбесіди відхилила скаргу ОСОБА_3, мотивуючи своє рішення недостатнім рівнем його теоретичних знань, відсутністю професійних навичок та низькими показниками виконання службових обов'язків.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області, оформлене протоколом ОП №15.00002450.0016829 від 03.02.2016 року, про те, що ОСОБА_3 займаній посаді не відповідає та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, відповідає вимогам Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських та прийняте атестаційною комісією з урахування усіх обставин, що мали значення для його прийняття, а відтак позовні вимоги про визнання його нечинним та скасування не підлягають до задоволення.

Згідно з пунктом 28 Інструкції керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу.

З матеріалів справи вбачається, що т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 наказом №15 о/с від 12.02.2016 року "По особовому складу" звільнив старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, інспектора Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, з 20.02.2016 року зі служби в поліції відповідно до Закону України “Про національну поліцію” за пунктом 5 частини 1 статті 77 (через службову невідповідність). Підстава: рішення апеляційної комісії від 12.02.2016 року.

Наказом т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 від 26.02.2016 року № 29 о/с "По особовому складу" частково змінено вищевказаний наказ, а саме: вважати старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 інспектора Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, звільненим зі служби в поліції з 20.02.2016 року на підставі довідки Славутської ЦРЛ від 05.02.2016 року №7.

Оскільки, судом не визнано нечинним та не скасовано рішення Атестаційної комісії №3 Головного управління Національної поліції в Хмельницької області, оформлене протоколом ОП №15.00002450.0016829 від 03.02.2016 року, яке слугувало єдиною підставою для винесення наказу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області №15 о/с від 12.02.2016 року "По особовому складу" про звільнення зі служби в поліції старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, інспектора Славутського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області за п.5 ч.1 ст.77 (через службову невідповідність), тому зазначений наказ є законним та таким, що не підлягає скасуванню, а відтак в задоволенні позовних вимог позивача про визнання нечинними та скасування рішень комісії, наказу про звільнення зі служби, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу слід відмовити повністю.

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Питання щодо розподілу судових витрат не підлягає вирішенню судом, оскільки відповідно до пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір", позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В позові відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 18 серпня 2016 року о 10 год. 00 хв.

Суддя/підпис/

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1