про залишення позовної заяви без руху
17 серпня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/2096/12
Чернівецький окружний адміністративний суд в особі головуючого судді - Бойко О.Я., розглянувши адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі Чернівецької області до Відділу державної виконавчої служби Сторожинецького районного управління юстиції Чернівецької області, про визнання бездіяльності неправомірною, -
В поданому до суду адміністративному позові Управління пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі Чернівецької області просить суд визнати неправомірною бездіяльність державних виконавців відділу державної виконавчої служби Сторожинецького районного управління юстиції Чернівецької області щодо невиконання вимог форми "Ф", а саме: Ф-1716 від 03.10.2011р., Ф-1708 від 03.10.2011 р., Ф-1662 від 03.10.2011 р., Ф-1683 від 03.10.2011 р., Ф-1792 від 03.10.2011 р., Ф-1657 від 03.10.2011 р., Ф-1698 від 03.10.2011 р., Ф-1586 від 03.10.2011 р., Ф-588 від 22.02.2011 р., Ф-1149 від 24.02.2011 р., Ф-928 від 07.07.2011 р., Ф-1637 від 03.10.2011 р., Ф-1181 від 22.02.2011 р., Ф-1065 від 07.07.2011 р.
Суд, перевіривши матеріали адміністративного позову, встановив наступні недоліки: позивач в позовній заяві вказує, що станом на 25.07.2012 року по вимогам Управдіння пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі Чернівецької області: Ф-1716 від 03.10.2011р., Ф-1708 від 03.10.2011 р., Ф-1662 від 03.10.2011 р., Ф-1683 від 03.10.2011 р., Ф-1792 від 03.10.2011 р., Ф-1657 від 03.10.2011 р., Ф-1698 від 03.10.2011 р., Ф-1586 від 03.10.2011 р., Ф-588 від 22.02.2011 р., Ф-1149 від 24.02.2011 р., Ф-928 від 07.07.2011 р., Ф-1637 від 03.10.2011 р., Ф-1181 від 22.02.2011 р., Ф-1065 від 07.07.2011 р. відповідачем не вчиненно жодних виконавчих дій. Однак, позивач не вказав коли саме йому стало відомо про порушення своїх прав внаслідок бездіяльності посадових осіб відділу державної виконавчої служби Сторожинецького районного управління юстиції Чернівецької області.
Суд розцінює даний факт як порушення вимог, встановлених до позовної заяви Кодексом адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до ч.2 ст.106 КАС України зазначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Відсутність посилання позивача (підтверджене відповідним доказом) у своєму позові на те, коли йому стало відомо про порушення його прав, перешкоджає суду з'ясувати дотримання позивачем десятиденного строку звернення до адміністративного суду та відповідно вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Адже, ч. 2 статті 181 КАС України встановлено, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строку з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Також суд звертає увагу, на те що ст.100 КАС України визначено: "Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала".
Крім того, відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом ( якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними). А ч.2 цієї статті вказує, що суддя відкриває провадження у справі у тому випадку, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з ч.1 ст.108 КАС України: " Суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків".
Отже, на підставі сукупного аналізу даних правових норм суд дійшов висновку - залишити позовну заяву Управління пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі без руху. А також з метою усунення вищевказаних недоліків суд зобов'язує його надати доказ того, що позивачем не пропущений строк звернення до адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.99, ст. 100, ст. 106, 107, ч.1 ст.108, ст. 165 КАС України, суд -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 28 серпня 2012 року, у спосіб визначений в мотивувальній частині ухвали.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення 5-денного строку з дня проголошення ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через адміністративний суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.
Суддя О.Я.Бойко