Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"15" серпня 2016 р.Справа № 922/1892/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Кухар Н.М.
при секретарі судового засідання П'ятак А.С.
розглянувши справу
за позовом Харківської міської ради, м.Харків,
до Відкритого акціонерного товариства "Харківський хлібокомбінат "Слобожанський", м.Харків,
про внесення змін до договору
за участю представників:
позивача - ОСОБА_1 (довіреність № 08-11/1474/2-16 від 22.04.2016р.);
відповідача - не з'явився;
Харківська міська рада звернулась до господарського суду з позовною заявою про внесення змін до Договору оренди землі від 01.02.2005р. за № 7529/05, укладеного між нею та Відкритим акціонерним товариством "Харківський хлібокомбінат "Слобожанський", шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі у запропонованій позивачем редакції. Витрати на сплату судового збору позивач просить стягнути з відповідача.
У відзиві на позовну заяву, який надійшов до суду 29.07.2016р., відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що сторони, керуючись вільним волевиявленням, уклали Договір оренди землі з урахуванням всіх істотних умов договору, з додержанням норм цивільного та господарського права, обов'язки за Договором сторонами виконуються в повному обсязі, на момент ухвалення рішення Договір є чинним і в установленому законодавством порядку судом недійсним не визнавався, та не є недійсним в силу закону (нікчемним). Умови Договору не були істотно порушені відповідачем. Позивач, як орендодавець, не має переважного права в односторонньому порядку вносити зміни до Договору оренди землі, оскільки це можливо лише за наявності взаємної згоди орендаря та орендодавця. В умовах спірного Договору відсутня така підстава перегляду орендної плати, як зміна нормативної грошової оцінки землі. Ненаправлення позивачем та неотримання відповідачем додаткової угоди до Договору та листа-пропозиції призводить до порушення позивачем вимог ст. 181 ГК України, ст. 651 ЦК України та ст. 30 Закону України "Про оренду землі". У зв'язку з викладеним, відповідач просить відмовити у задоволенні позову Харківської міської ради.
У судовому засіданні, яке відбулося 15.08.2016р., представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги у повному обсязі та надала письмові заперечення на відзив відповідача, які були долучені судом до матеріалів справи.
Відповідач у судове засідання не з'явився, але 10.08.2016р. подав до канцелярії господарського суду клопотання про розгляд справи за відсутності відповідача. При цьому, відповідач зазначив, що позов він не визнає, підтримує в повному обсязі відзив на позовну заяву, який був наданий до суду 29.07.2016р.
Враховуючи, що відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язок доказування та надання доказів покладений на сторони, суд, оглянувши матеріали справи, визнав за можливе розглянути справу по суті за відсутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
01.02.2015р. на підставі рішення XIV сесії Харківської міської ради XXIV скликання від 24.06.2003р. № 140/03 "Про припинення та надання в користування земельних ділянок юридичним та фізичним особам" між Харківською міською радою (позивачем) та Відкритим акціонерним товариством "Харківський хлібокомбінат "Слобожанський" (відповідачем) було укладено Договір оренди землі реєстраційний № 7529/05.
Предметом зазначеного вище Договору, є земельна ділянка несільськогосподарського призначення - землі промисловості, загальною площею 3,0597 га (кадастровий номер 6310137500:05:029:0005), що знаходиться за адресою: м.Харків, Салтівське шосе, 129, та яку відповідач (орендар) прийняв у строкове платне користування строком до 25.06.2052р.
Згідно п. 9 Договору, розмір орендної плати за земельну ділянку в місяць з 2007 року становить 22372,52 грн. (розмір орендної плати на рік - 268470,24 грн.).
Рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013р. № 1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013р.
Згідно п. 1.1. вказаного рішення, затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013р. застосовується з 01.01.2014р.
Попередня вартість 1 кв.м землі у місті Харкові була визначена станом на 01.01.2007р. на підставі рішення Харківської міської ради від 25.12.2007р. № 335/07 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Харкова станом на 01.01.2007", рішення Харківської міської ради від 27.02.2008р. № 42/08 "Про затвердження Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м.Харкова станом на 01.01.2007" та була введена в дію з 01.03.2008р.
Рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013р. № 1269/13 "Про затвердження Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станам на 01.01.2013"" встановлено (п. 2, п. 3), що плата за землю на підставі даних "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013" вводиться в дію з 01.01.2014р. Зміни до договорів оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Пунктом 5 зазначеного рішення Департамент земельних відносин Харківської міської ради зобов'язано попередити всіх землекористувачів (орендарів) земельних ділянок, реєстрація яких у Державному земельному кадастрі не здійснена, про необхідність приведення розміру плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
Рішенням Харківської міської ради від 29.12.2012р. № 960/12 затверджено Порядок оформлення договорів землі у місті Харкові.
Відповідно до пункту 16.4 вказаного Порядку, зміни до договору оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформляються додатковою угодою до договору оренди землі. Розмір орендної плати, передбачений договором оренди землі, підлягає перегляду у випадку, також зміни нормативної грошової оцінки землі.
На підставі вищевказаних положень рішень Харківської міської ради Департаментом земельних відносин Харківської міської ради було:
- виконано розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності станом на 01.01.2013р. № 303/14 від 22.10.2013р.;
- одержано витяг № 364 від 17.10.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
На підставі вказаних документів, Департаментом було підготовлено проект додаткової угоди до Договору оренди землі, який разом із листом-пропозицією від 29.12.2015р. за № 8984/0/225-15 було направлено на адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням.
Отримання вищевказаного листа відповідачем підтверджується копією відповідного поштового відправлення.
Проте, вимоги виконавчого органу Харківської міської ради відповідачем було проігноровано, у встановлений термін відповідь на лист-пропозицію до Харківської міської ради направлено не було.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі", оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно ст. 3 цього Закону, об'єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності.
Відповідно до ст. 6 вказаного закону, орендарі набувають права оренди земельної на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Статтею 13 зазначеного закону встановлено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ст. 15 Закону України "Про оренду землі", однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі", орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно ст. 30 Закону України "Про оренду землі", зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
На підставі п. 13 Договору оренди землі, розмір орендної плати переглядається у тому числі "в інших випадках, передбачених законом".
Відповідно до п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Згідно ст. 13 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
У статті 15 цього Закону визначено, що підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше один раз на 5-7 років.
Як зазначалося вище, Харківською міською радою були прийняті рішення:
- від 29.12.2012р. № 960/12 щодо затвердження Порядку оформлення договорів оренди землі у місті Харкові;
- від 03.07.2013р. № 1209/13, яким було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013р.;
- від 25.09.2013р. № 1269/13 "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013р.";
Всі вищевказані рішення Харківської міської ради є діючими, в судовому чи адміністративному порядку не скасовані, приписи прокурора на дані рішення не вносилися.
Згідно ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Відповідно до п. 2.1., п. 2.2. Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013р., затвердженого рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013р. № 1269/13, Департамент земельних відносин на підставі п. 4 ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", є власником програмного комплексу "Нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013", здійснює загальну координацію робіт з визначення орендної плати за землю в місті Харкові згідно з рішенням 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013р. № 1209/13 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013р.", здійснює розрахунки розміру орендної плати за землю та безпосереднє виконання робіт з укладання договорів оренди землі та додаткових угод до них, веде моніторинг виконання умов договорів оренди землі.
Управління Держземагентства у м.Харкові Харківської області надає інформацію про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з чинним законодавством.
Відповідно до п. 3.1., п. 3.2. зазначеного Порядку, зміна нормативної грошової оцінки земель є підставою для внесення змін до договору оренди землі. Зміни до договору оренди землі оформлюються додатковою угодою. Підготовка додаткової угоди здійснюється Департаментом земельних відносин відповідно до Порядку укладання договорів оренди землі у м.Харкові.
З матеріалів справи вбачається, що різниця в розмірі орендної плати на рік, що підлягає сплаті Харківській міській раді за користування зазначеною земельною ділянкою, згідно із визначеним у договорі розміром орендної плати та даних розрахунку розміру орендної плати згідно із нормативною грошовою оцінкою землі, що введена в дію з 01.01.2014р., становить 583653,15 грн. на рік.
Таким чином, ухилення орендаря від підписання додаткової угоди до договору оренди землі завдає значних збитків територіальній громаді міста Харкова у вигляді неодержаного доходу за користування земельною ділянкою комунальної власності.
Заперечуючи проти позову, відповідач посилається на неможливість внесення змін до Договору оренди землі без взаємної згоди орендаря та орендодавця.
З цього приводу, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
У зв'язку з введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.2011р., Закон України "Про плату за землю" втратив чинність, а питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою регулюється виключно цим Кодексом.
Пунктом 14.1.136 Податкового кодексу України визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно статті 288 Податкового кодексу України, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:
- для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;
- для інших категорій земель трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.
Мінімальний розмір річної орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, передбачений Податковим кодексом України, що діє на час вирішення спору, повністю відповідає мінімальному розміру річної орендної плати, який передбачала стаття 21 Закону України "Про оренду землі", в редакції, що діяла на час укладення договору.
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі", а також пунктом 36 спірного Договору, встановлено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Таким чином, діючим законодавством України, у т. ч. ст. 188 ГК України, передбачено, що сторона за договором може звернутися до іншої сторони або до суду, з вимогою щодо внесення змін до діючого договору, за умови, якщо сторони не дійшли згоди про внесення відповідних змін у договірному порядку.
Відповідно до статей 651, 652 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору.
Статтею 632 Цивільного кодексу України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 21 Закону України "Про оренду землі", орендна плата - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Оскільки відповідно до частини першої статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного вказаною нормою зазначеного Кодексу.
У разі не досягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Згідно п. 289.1 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Відповідно до пункту 274.1. Податкового кодексу України, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до пункту 3.1 та 3.2. Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013p., затвердженого рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013р. № 1269/13, зміна нормативної грошової оцінки земель є підставою для внесення змін до договору оренди землі, а зміни до договору оренди землі оформлюються додатковою угодою.
Відповідно до вимог статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Таким чином, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, і оскільки укладений між сторонами договір передбачає можливість зміни розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати., встановленого умовами договору.
Нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Відповідно до абз. 1 п. 2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
За таких обставин, для приведення розміру орендної плати у відповідність з вимогами діючого законодавства в укладений між позивачем та відповідачем договір оренди землі повинні бути внесені відповідні зміни стосовно розміру орендної плати та вартості нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом укладання додаткової угоди до договору оренди землі, як то передбачено Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Згідно зі ст. 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Оскільки відповідно до ч. 1 ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного вказаною нормою зазначеного Кодексу.
У разі не досягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що зміни умов договору оренди землі в частині розміру орендної плати в разі прийняття рішення про затвердження нової нормативної грошової оцінки є обов'язковими, що прямо випливає із норм податкового законодавства та умов Договору оренди землі від 06.06.2005р. № 8891/05.
Суд також не приймає доводів відповідача щодо відсутності у спірному Договорі такої підстави перегляду орендної плати, як зміна нормативної грошової оцінки землі, оскільки саме додатковою угодою позивач пропонує доповнити спірний договір п.п. "в" п. 13 такою додатковою підставою для зміни орендної плати як "зміна нормативної грошової оцінки землі".
Типовий договір оренди землі, у відповідності до якого було укладено спірний Договір оренди землі, був затверджений у 2004 році, тобто до моменту набрання чинності Податковим кодексом. Зміни до Типового договору у зв'язку із прийняття кодексу не вносилися.
Відповідно до п. 274.1 ст. 274 та п.289.1 ст. 289 Податкового кодексу України розмір земельного податку та орендної плати прямо залежить від розміру нормативної грошової оцінки.
З метою приведення у відповідність договірних відносин в сфері землекористування до вищевказаних вимог Податкового кодексу України, Харківська міська рада своїм рішенням "Про затвердження Порядку оформлення договорів оренди землі у місті Харкові" від 19.12.2012р. № 960/12 затвердила Типовий договір оренди землі.
Пунктом 13 цього Типового договору оренди землі передбачена така підстава для зміни розміру орендної плати як "зміна розміру нормативної грошової оцінки землі".
Крім того, позивач пропонує доповнити спірний Договір пунктом 28, яким передбачено право позивача звернутися до суду для визнання додаткової угоди до договору оренди землі укладеною в зміненій редакції.
Даним пунктом позивач бажає закріпити своє право на судовий захист у випадку ухилення орендаря від перерахунку орендної плати при настанні умов, передбачених п. 13 спірного договору та цим захистити себе від виникнення спірних ситуацій у подальшому.
Належність позивачу цього права підтверджується численною судовою практикою. Зокрема, постановами Верховного суду України від 03.12.2013р. по справі № 3-34гс13, від 20.11.2012р. по справі № 3-53гс12, від 20.08.2013р. по справі № 3- 19гс13 та від 20.08.2013р. по справі № 3-21гс13; а також постановами Вищого господарського суду України від 25.04.2013р. у справі № 5009/3430/12, від 13.03.2012р. у справі № 60/287-10, від 03.07.2014р. у справі № 922/533/14, від 06.08.2014р. у справі № 922/538/14.
Статтею 653 Цивільного кодексу України встановлено, якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Відповідно до ст. 654 ЦК України, зміна або розірвання договору вичиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється.
З урахуванням викладеного, суд вважає правомірними вимоги позивача про приведення розміру орендної плати у відповідність з діючим законодавством, а саме внесення до спірного Договору оренди землі відповідних змін стосовно розміру орендної плати та вартості нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом укладання додаткової угоди до даного договору, згідно Порядку оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 188 Господарського кодексу України, у разі, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Відповідно до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Харківської міської ради обґрунтовані, підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати суд покладає на відповідача.
Керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 44, 124, 129, 144 Конституції України, ст.ст. 651, 653, 654 Цивільного кодексу України, ст. 188 Господарського кодексу України, п. 274.1 ст. 274, п.289.1 ст. 289 Податкового кодексу України, ст.ст. 1, 3, 6, 13, 15, 21, 30 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 13, 15, 18 Закону України "Про оцінку земель", ст.ст. 33, 73 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст.ст. 1, 4, 12, 33, 34, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Позовні вимоги задовольнити.
Внести зміни до Договору оренди землі від 01.02.2005р. за № 7529/05, укладеного між Харківською міською радою (код ЄДРПОУ: 04059243) та Відкритим акціонерним товариством "Харківський хлібокомбінат "Слобожанський" (код ЄДРПОУ: 00381870) шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі у такій редакції:
до договору оренди землі,
зареєстрованого "01" лютого 2005 року за № 7529/05
у Харківській регіональній філії
Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру
при Державному комітеті України по земельних ресурсах"
"____" ____________20__р.
Харківська міська рада Харківської області (Орендодавець) в особі міського голови ОСОБА_2 з одного боку та ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХАРКІВСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ "СЛОБОЖАНСЬКИЙ", найменування якого було змінено з ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ХАРКІВСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ "СЛОБОЖАНСЬКИЙ" відповідно до вимог Закону України "Про акціонерні товариства" (Орендар) в особі керівника ____________________________________________ з другого боку, домовились про нижченаведене:
І. Відповідно до Податкового кодексу України, Закону України "Про оренду землі", рішення 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013р. № 1209/13 "Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013", рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 25.09.2013р. № 1269/13 "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013", рішення 19 сесії Харківської ради 5 скликання від 27.02.2008р. № 41/08 "Про затвердження Положення про порядок визначення розміру орендної плати, плати за суперфіцій, земельний сервітут при наданні земельних ділянок у платне користування в місті Харкові" (з відповідними змінами та доповненнями), рішення 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 19.12.2012р. № 960/12 "Про Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові" пункти 5., 9., 13., 14. договору оренди землі, зареєстрованого "01" лютого 2005 року за № 7529/05 змінити, доповнити пункт 2. словами та пункт 28. підпунктом д) і викласти у такій редакції:
"2. (редакція по договору). Кадастровий номер земельної ділянки 6310137500:05:029:0005."
"5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 364 від 17.10.2013 становить 28404113 грн. (двадцять вісім мільйонів чотириста чотири тисячі сто тринадцять гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки."
"9. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок управління Державної казначейської служби України у м.Харкові Харківської області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 303/14 від 22.10.2013 на рік становить 3 % від її нормативної грошової оцінки і складає 852123,39 грн. (вісімсот п'ятдесят дві тисячі сто двадцять три гривні тридцять дев'ять копійок), або в місяць - 71010,28 грн. (сімдесят одна тисяча десять гривень двадцять вісім копійок)."
"13. Розмір орендної плати переглядається у разі:
а) зміни умов господарювання, передбачених договором;
б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
в) зміни нормативної грошової оцінки;
г) внаслідок інфляції - щорічно;
д) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;
е) в інших випадках, передбачених законом."
"14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені законодавством, справляється пеня згідно діючого законодавства."
"28. д) в разі ухилення Орендаря від перерахунку орендної плати при настанні умов, передбачених п. 13 договору, Орендодавець має право звернутися до суду для визнання додаткової угоди до договору оренди землі укладеною в зміненій редакції."
ІІ. Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі, зареєстрованого "01" лютого 2005 року за № 7529/05 у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" і складена та підписана в трьох примірниках, один з яких залишається у органі, що провів їх державну реєстрацію, а два інших видаються сторонам по договору.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ: ОРЕНДАР:
Харківська міська рада ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
Харківської області "ХАРКІВСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ
м.Харків, м-н Конституції, 7 "СЛОБОЖАНСЬКИЙ", найменування
код 04059243 якого було змінено з ВІДКРИТОГО
"ХАРКІВСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ
"СЛОБОЖАНСЬКИЙ", відповідно до
вимог Закону України "Про акціонерні
товариства"
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Харківський хлібокомбінат "Слобожанський" (61068, м.Харків, Салтівське шосе, 129; код ЄДРПОУ: 00381870) на користь Харківської міської ради (61003, м.Харків, пл.Конституції, буд. 7; код ЄДРПОУ: 04059243; р/р 35417005032986 ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011) - витрати з оплати судового збору в розмірі 1378,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 16.08.2016 р.
Суддя ОСОБА_3