Справа № 603/349/16-ц
Провадження №2-о/603/20/2016
"12" серпня 2016 р. м.Монастириська
Монастириський районний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді: Іванчука В. М.
при секретарі: Швець Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Монастириська справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Чернелицька селищна рада Городенківського району Івано-Франківської області, Городенківський РВ ДРАЦСУ в Івано-Франківській області про встановлення факту родинних відносин, -
ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою, в якій просить суд ухвалити рішення, яким встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, встановивши, що вони є сином та матір'ю.
В обґрунтування заявлених вимог ОСОБА_1 зазначає, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року. У свідоцтві про народження його батьком зазначений ОСОБА_3, а мати ОСОБА_4. У 1968 році, Відділом ДРАЦС Кіровського міського управління юстиції Луганської області шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 розірвано. Після розірвання шлюбу, прізвище матері заявника змінено на дошлюбне - «ОСОБА_2», яке також зазначене у свідоцтві про смерть. На момент смерті, ОСОБА_2 у її власності перебувала земельна ділянка площею 1,77 га розташована на території Чернелицької селищної ради Городенківського району Івано-Франківської області, яку ОСОБА_2 заповіла заявнику - ОСОБА_1 Однак, у зв'язку з розбіжностями у правовстановлюючих документах, а саме у свідоцтві про народження заявника ОСОБА_1 серії ЯЛ НОМЕР_1 від 29.04.1954 року та свідоцтві про смерть матері заявника ОСОБА_2 серії НОМЕР_2, від ІНФОРМАЦІЯ_2 року, заявник ОСОБА_1 не може реалізувати своїх прав на оформлення спадщини у встановленому законом порядку, а тому просить встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_2
Заявник ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи. Від ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги підтримуює повністю.
Представник заінтересованої особи Чернелицької селищної ради Городенківського району Івано-Франківської області в судове засідання не з'явився, хоч належним чином повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, щодо встановлення юридичного факту не заперечуює.
Представник заінтересованої особи Городенківського РВ ДРАЦСУ в Івано-Франківській області в судове засідання не з'явився, хоч належним чином повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, щодо встановлення юридичного факту не заперечує.
Дослідивши матеріали справи суд знаходить, що заява про встановлення юридичного факту підлягає до задоволення, виходячи із наступного:
Як вбачається із свідоцтва про народження серії ЯЛ НОМЕР_1, виданого 29.04.1954 року Чернелицькою селищною радою Чернелицького району Станіславської області (згодом Городенківський район Івано-Франківської області), заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Згідно свідоцтва про одруження серії ЯФ НОМЕР_3 від 28.01.1957 року, після реєстрації шлюбу ОСОБА_2 змінила прізвище з «ОСОБА_2» на «ОСОБА_3».
Шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 розірвано 10.12.1968 року відділом ДРАЦС Кіровського міського управління юстиції Луганської області на підставі рішення нарсуду Городенківського району Івано-Франківської області від 14.06.1968 року, після чого прізвище ОСОБА_4 змінено на дошлюбне «ОСОБА_2».
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2, виданим ІНФОРМАЦІЯ_2 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Монастириського районного управління юстиції у Тернопільської області, актовий запис №73.
Згідно довідки №398 від 08.07.2016 року, виданої Чернелицькою селищною радою Городенківського району Івано-Франківської області, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є сином та матір'ю.
Факт родинних відносин між заявником ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджується також довідкою про склад сім'ї №737 від 05.09.2012 року, виданою Чернелицькою селищною радою Городенківського району Івано-Франківської області та актом обстеження умов життя від 05.09.2012 року, згідно яких ОСОБА_1 є сином ОСОБА_6.
Відповідно до заповіту від 13.08.2007 року, посвідченого секретарем виконавчого комітету Чернелицької селищної ради Городенківського району Тернопільської області, ОСОБА_2 на випадок своєї смерті житловий будинок, господарські будівлі та приміщення, які знаходяться в селищі Чернелиця по вул. Підзамче, земельну ділянку (пай) державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_4 заповіла заявнику - ОСОБА_1
У зв'язку з розбіжностями у правовстановлюючих документах, а саме у свідоцтві про народження заявника ОСОБА_1 серії ЯЛ НОМЕР_1 від 29.04.1954 року та свідоцтві про смерть матері заявника ОСОБА_2 серії НОМЕР_2, від ІНФОРМАЦІЯ_2 року, заявник ОСОБА_1 не має змоги реалізувати свої права на оформлення спадщини у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між особами, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Оцінюючи всі перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи те, що іншого порядку встановлення родинних відносин між особами не передбачено, а заявник ОСОБА_1 дійсно являється сином ОСОБА_2, суд приходить до переконання, що заява ОСОБА_1 підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 130, 212, 256 - 259 ЦПК України, суд, -
Заяву задоволити. Встановити юридичний факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: В. М. Іванчук