Справа № 815/3606/16
12 серпня 2016 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Національної поліції України про визнання протиправними дій, визнання незаконним та скасування рішення (висновку) від 25.03.2016 року, зобов'язання вчинити певні дії та скасування Наказу від 21.06.2016 року, -
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Національної поліції України про визнання протиправними дій Національної поліції України щодо проведення атестації ОСОБА_1, визнання незаконним та скасування рішення (висновку) атестаційної комісії Південного регіону Національної поліції України від 25.03.2016 року, що оформлене протоколом та зазначене в розділі ІV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», який прийнято стосовно ОСОБА_1, зобов'язання Головного управління Національної поліції в Одеській області, Національної поліції України, її службових осіб поновити на роботі інспектора Ізмаїльського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області ОСОБА_1 та скасування Наказу про звільнення від 21.06.2016 року, виданого начальником Головного управління Національної поліції в Одеській області, прийнятого на підставі висновку атестаційної комісії Південного регіону Національної поліції України від 25.03.2016 року « 4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність».
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ухвалою суду від 25.07.2016 року даний адміністративний позов залишено без розгляду та надано позивачу строк для усунення недоліків.
На виконання ухвали суду позивачем надано заяву про усунення недоліків із додатковими документами та докази сплати судового збору.
Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 коментованої статті, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В адміністративному позові позивач оскаржує рішення (висновок) Атестаційної комісії Південного регіону Національної поліції України від 25.03.2016 року, проте у якості відповідача по справі дану особу не визначає.
Відповідно до ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень, зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій, стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю, виконання зупиненої чи невчиненої дії, встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень, примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Поряд з цим, згідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 3 ст. 99 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Згідно наданих обґрунтувань заявленого адміністративного позову не вбачається, коли позивач ознайомлений з оскаржуваними рішеннями (висновком від 25.03.2016 року та наказом від 21.06.2016 року).
Таким чином, суд вважає, що позивач повинен позовні вимоги привести у відповідність до вимог ст.105 КАС України та відповідачів у справі зазначити відповідно до змісту заявлених позовних вимог, надати докази, коли позивач дізнався про порушення своїх прав.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до уточненої позовної заяви з чітко сформульованим змістом позовних вимог відповідно до приписів статті 105 КАС України та відповідачів у справі зазначити відповідно до змісту заявлених позовних вимог, надати докази, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, а тому суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків
Керуючись ст.ст. 102, 108 КАС України, суддя ,-
Продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 05 вересня 2016 року.
Повідомити позивача про необхідність у визначений термін усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в порядку ч.3 ст.186 КАС України.
Суддя/підпис/ П.П.Марин