ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
з питань відстрочення виконання рішення
09 серпня 2016 року №813/8443/14
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання Бравчука Д.Є.,
заявника (позивача) ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року про сплату судового збору у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до в.о. прокурора Галицького району м.Львова Ковальчука М.В. про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із заявою про відстрочення виконання ухвали Вищого адміністративного суду від 19.05.2016 року у справі №813/8443/14 за позовом ОСОБА_1 до в.о. прокурора Галицького району м. Львова Ковальчука М.В. про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії про сплату судового збору у розмірі 87,70 грн.
Необхідність відстрочення виконання судового рішення обґрунтовує скрутним фінансовим становищем, оскільки вже понад 5 років зареєстрований, як безробітний у Львівському міському центру зайнятості, що підтверджується копіями довідок Львівського міського центру зайнятості від 27.04.2016 року №3086, №3087, №3088. Наголошує, що не має можливості сплати судовий збір, окрім цього інших джерел доходу, як стверджує позивач він не має.
В судовому засіданні заявник (позивач) вимоги заяви про відстрочення виконання ухвали Вищого адміністративного суду від 19.05.2016 року про сплату судового збору підтримав у повному обсязі.
Відповідач (в.о. прокурора Галицького району м. Львова Ковальчука М.В.) явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив. При цьому, жодних заяв про відкладення чи проведення розгляду заяви у відсутності відповідача чи його представника на адресу суду від в.о. прокурора Галицького району м. Львова Ковальчука М.В. не надходило.
Заслухавши пояснення заявника (позивача), встановивши фактичні обставини, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що заява про відстрочення ухвали Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року про сплату судового збору не підлягає до задоволення з таких підстав.
Як встановлено судом, 19.05.2016 року Вищим адміністративним судом України у справі №813/8443/14 за позовом ОСОБА_1 до в.о. прокурора Галицького району м. Львова Ковальчука М.В. про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії винесено ухвалу якою касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.11.2016 року без змін та стягнуто з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України судовий збір за подання касаційної скарги у розмірі 87,70 грн.
11.07.2016 року державним виконавцем Залізничного ВДВС ЛМУЮ Пазиняком Г.Я. відкрито виконавче провадження про стягнення з позивача судового збору у розмірі 87,70 грн.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з ч.1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з ч. 2 цієї ж статті, суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Поряд з тим, розстрочка та відстрочка, в розумінні зазначеної норми є розділенням виконання на частини з встановленням часових інтервалів для виконання окремих частин та допускається у виняткових випадках, залежно від обставин справи. Підставою для розстрочки та відстрочки можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення у строк або встановленим адміністративним судом способом.
У будь-якому випадку розстрочення та відстрочення виконання судового рішення у судовому порядку пов'язується з об'єктивними, непереборними, іншими словами виключними обставинами, що ускладнюють вчасне виконання судового рішення в повному обсязі. Вказані обставини, можуть мати, як суб'єктивний так і об'єктивний характер, але повинні бути єдині в своїй суті - ускладнювати виконання рішення або робити його неможливим.
Додатково суд зазначає, що ухвалою Вищого адміністративного суду від 02.12.2015 року ОСОБА_1 відстрочено сплату судового збору в сумі 87,70 грн. при поданні касаційної скарги до закінчення касаційного провадження.
З огляду на це, Львівський окружний адміністративний суд не вправі відстрочувати виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року, оскільки справа розглядалася в касаційному провадженні і судовий збір відстрочено позивачу ухвалою Вищого адміністративного суду від 02.12.2015 року до закінчення касаційного провадження. Окрім цього, саме ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року з позивача стягнуто не сплачений судовий збір за подання касаційної скарги у розмірі 87,70 грн. у зв'язку із закінченням касаційного провадження.
Додаткового суд роз'яснює заявнику (позивачу) про можливість звернення із зазначеною ухвалою про відстрочення виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року про сплату судового збору у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до в.о. прокурора Галицького району м. Львова Ковальчука М.В. про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії до суду який ухвалив відповідну ухвалу.
За таких обставин, суд дійшов висновку про невмотивованість заяви про відстрочення виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року про сплату судового збору. Відтак, у задоволенні заяви про відстрочення виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року про сплату судового збору слід відмовити.
Керуючись ст.ст.88, 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У задоволення заяви про відстрочення виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року про сплату судового збору у справі №813/8443/14 за позовом ОСОБА_1 до в.о. прокурора Галицького району м.Львова Ковальчука М.В. про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Сакалош В.М.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 12 серпня 2016 року