ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
09 серпня 2016 року справа № 813/2325/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретаря судового засідання Бугари М.Р.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Довбака О.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Львівської області, третя особа - Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження,-
встановив:
позивач звернулась в суд з позовом до Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Львівської області, третя особа - Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №48199108 від 22.06.2016 р., винесену старшим державним виконавцем Мазуркевич Л.І.
Заявлені вимоги обґрунтовує безпідставністю винесення відповідачем постанови про закінчення виконавчого провадження без наявної на це правової підстави, а саме без фактичного виконання боржником рішення суду до котрого його зобов'язано. Відтак вважає, що оскільки рішення суду про зобов'язання виготовити технічну документацію на земельну ділянку не виконано, то й підстав закінчувати виконавче провадження не було, а тому оскаржувану постанову слід скасувати.
В судовому засіданні позивач позов підтримала, просила задовольнити в повному обсязі.
Відповідач проти позову заперечив, надав суду письмові заперечення. Заперечуючи проти заявлених позовних вимог заявляє, що оскаржувана постанова про закінчення виконавчого провадження прийнята на підставі ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», а саме на підставі ч. 8 даної статті, у зв'язку з фактичним виконанням в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом. В задоволені позову просить відмовити в повному обсязі.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні суд встановив наступні обставини.
Постановою державного виконавця Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Львівської області Мазуркевич Л.І. №48199108 від 22.06.2016 р. закінчено виконавче провадження щодо зобов'язання Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ виготовити технічну документацію на земельну ділянку ОСОБА_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, відповідно до плану у державному акті на земельну ділянку серія НОМЕР_1 від 06.12.2004 року.
Прийняттю оскарженої постанови передували наступні обставини.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2015 у справі №813/7341/14 частково задоволено позов ОСОБА_1 та зобов'язано Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ виготовити технічну документацію на земельну ділянку ОСОБА_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, відповідно до плану у державному акті на земельну ділянку серія НОМЕР_1 від 06.12.2004 року.
18.06.2015 Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №813/7341/14 на виконання вказаної постанови Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2015 у справі №813/7341/14.
21.07.2015 старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції Присліпською Г.Р. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №48199108 щодо виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2015 у справі №813/7341/14 про зобов'язання Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ виготовити технічну документацію на земельну ділянку ОСОБА_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, відповідно до плану у державному акті на земельну ділянку серія НОМЕР_1 від 06.12.2004 року.
31.08.2015 на виконання вказаної вище постанови Львівського окружного адміністративного суду боржником - Державним підприємством "Центр державного земельного кадастру" в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ подано відповідачу копію технічної документації від 21.07.2015 щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
У зв'язку з фактичним виконанням постанови Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2015 у справі №813/7341/14 старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції Присліпською Г.Р. 31.08.2015 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП 48199108 на підставі п.8 ч.1 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження".
Львівський окружний адміністративний суд своєю постановою від 21.01.2016 року №813/5527/15 визнав протиправною та скасував постанову про закінчення виконавчого провадження №48199108 від 31.08.2015 р.
08.02.2016 року відповідач на підставі постанови Львівського окружного адміністративного суду від 21.01.2016 року №813/5527/15 відновив виконавче провадження з приводу виконання виконавчого листа №813/7341/14 виданого 18.06.2015 Львівським окружним адміністративним судом.
05.04.2016 року боржник надав відповідачу технічну документацію із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки 02.01 - для будівництва і обслуговування житлового будинку позивача.
22.06.2016 року державним виконавцем винесено спірну постанову про закінчення виконавчого провадження у зв'язку з фактичним виконанням виконавчого документа у добровільний строк на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження».
Визначаючись щодо заявлених вимог суд виходив з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року за № 606-XIV (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Частиною 1 ст. 11 даного Закону передбачено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 49 цього ж Закону, виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Спір виник з приводу виконання рішення суду від 24.04.2015 у справі №813/7341/14 котрим зобов'язано Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ виготовити технічну документацію на земельну ділянку ОСОБА_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, відповідно до плану у державному акті на земельну ділянку серія НОМЕР_1 від 06.12.2004 року.
До матеріалів справи долучено копію технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки 02.01 - для будівництва і обслуговування житлового будинку ОСОБА_1, з дослідження котрої судом встановлено ряд порушень, а саме на схемі розміщення земельної ділянки відсутні підписи сільського голови Ралівської сільської ради Т.Андрейка та землевпорядника сільської ради І.Вагурак; кадастровий план не погоджений головою сільської ради Т.Андрейко; технічне завдання на виготовлення технічної документації щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі не затверджено замовником ОСОБА_1: в графі "Затверджено проставлена лише дата, підпис ОСОБА_1 відстуній"; у збірному кадастровому плані відсутні підписи начальника Управління Держземагенства у Самбірському районі Львівської області І.Баран та голови сільської ради Т.Андрейко; в акті встановлення та узгодження меж земельної ділянки наявний підпис лише представника ЛРФЦДЗК О. Ватаманюка, однак відсутні підписи всіх інших осіб, які зазначені в акті; відсутній підпис ОСОБА_1 про ознайомлення з актом перевірки і прийомки виконаних проектно-пошукових робіт по виготовленню технічної документації.
Зважаючи на встановлений судом ряд очевидних недоліків при виготовлені технічної документації із землеустрою спірної земельної ділянки, суд не може погодитись з фактичним виконанням боржником судового рішення, а відтак і з правомірністю спірної постанови, через що її слід скасувати.
За таких обставин, суд вважає, що в державного виконавця правових підстав для закінчення виконавчого провадження на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» не було, адже як це свідчать матеріали адміністративної справи, - фактично технічна документація не виготовлена, що є наслідком задоволення судом позовних вимог позивача.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади і їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, зважаючи на докази наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими що підлягають задоволенню.
У відповідності до вимог ст. 94 КАС України на користь позивача слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №48199108 від 22.06.2016 р., винесену старшим державним виконавцем Мазуркевич Л.І.
3. Стягнути з Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Львівської області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 580 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови складений та підписаний 12.08.2016 року.
Суддя Братичак У.В.