Ухвала від 12.08.2016 по справі 809/1011/16

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"12" серпня 2016 р. Справа № 809/1011/16

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Калуського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківській області до приватного підприємства виробничо-комерційна фірма "Промтехінвест" про стягнення заборгованості в сумі 173,24 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Калуське об"єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства виробничо-комерційна фірма "Промтехінвест" про стягнення заборгованості в сумі 173,24 грн.

Одночасно позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке мотивоване відсутністю коштів, призначених для сплати судового збору.

Згідно частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України “Про судовий збір”.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частинами 1, 2 статті 8 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Як встановлено судом, позивач звільнення від сплати судового збору обґрунтовує відсутністю коштів, призначених для сплати судового збору.

Суд зазначає, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” за №484-VІІІ від 22.05.2015 року, який набрав чинності 01.09.2015 року, внесено зміни до Закону України “Про судовий збір”, яким органи Пенсійного фонду України позбавлено пільг щодо сплати судового збору.

Цим же Законом доручено Кабінету Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Враховуючи вищенаведене суд звертає увагу на те, що позивач звертається до адміністративного суду не з метою захисту свого порушеного права, а, як суб'єкт владних повноважень, на реалізацію владних управлінських функцій, передбачених законодавством України. Таким чином, незабезпечення Кабінетом Міністрів України бюджетним фінансуванням органів державної влади, в тому числі органів Пенсійного фонду України, не може бути підставою для звільнення позивача від сплати судового збору.

Окрім цього, звільняючи позивача від сплати судового збору, суд поставить в нерівні умови по відношенню до позивача інших платників судового збору, передбачених Законом України “Про судовий збір”.

Таким чином, судом не встановлено підстав для звільнення Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від сплати судового збору за подання даного позову.

Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до позовної заяви, частиною 3 якої передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно частини 1 статті 4 “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, який вступив в дію з 01.01.2016 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1378 гривень.

Згідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень встановлюються у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, при зверненні Калуським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області до адміністративного суду з даним майновим адміністративним позовом, у відповідності до положень статті 4 Закону України “Про судовий збір”, необхідно сплатити 1 378,00 гривень судового збору.

Оскільки позивачем не сплачено судовий збір, а підстави для звільнення його від такої сплати - відсутні, то суд приходить до висновку про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись статтями 2, 10, 87, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, статтями 1, 2, 5, 8 Закону України “Про судовий збір”, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Калуського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківській області до приватного підприємства виробничо-комерційна фірма "Промтехінвест" про стягнення заборгованості в сумі 173,24 грн. - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України “Про судовий збір” в сумі 1 378,00 гривень до 22 серпня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Микитин Н.М.