Постанова від 10.08.2016 по справі 414/656/16-а

Головуючий у 1 інстанції - Ковальов В.М.

Суддя-доповідач - Геращенко Ігор Володимирович

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2016 року справа №414/656/16-а

84301, Донецька область, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Геращенка І.В., Арабей Т.Г., Міронової Г.М., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області на постанову Кремінського районного суду Луганської області від 13 червня 2016 року у справі № 414/656/16-а за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області, управління Пенсійного фонду України у Троїцькому районі Луганської області, як суб'єкту власних повноважень з обслуговування страхувальників м. Кіровська Луганської області на період проведення антитерористичної операції про визнання протиправним та скасування рішень про відмову в перерахунку пенсії, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за вислугу років,-

ВСТАНОВИВ:

21 квітня 2016 року ОСОБА_2 (надалі позивач) звернувся до Кремінського районного суду Луганської області з адміністративним позовом (з урахуванням змін та доповнень від 18.05.2016 року) до управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області (відповідач 1, УПФУ в Кремінському районі Луганської області), управління Пенсійного фонду України у Троїцькому районі Луганської області (відповідач 2, УПФУ у Троїцькому районі Луганської області), як суб'єкту власних повноважень з обслуговування страхувальників м.Кіровська Луганської області про:

- поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом;

- визнання протиправними дії УПФУ в Кремінському районі Луганської області щодо відмови у здійсненні перерахунку призначеної у 2002 році пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, що діяла станом на 2002 рік) виходячи із розміру 90% від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 01 квітня 2016 року № 18-240 вих-16;

- визнання протиправними дії УПФУ в Кремінському районі Луганської області щодо відмови у здійсненні перерахунку розміру призначеної у 2002 році пенсії виходячи із розміру 90% від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 20 вересня 2012 року № 90-18-592;

- скасування рішень УПФУ в Кремінському районі Луганської області від 11 квітня 2016 року та від 05 травня 2016 року;

- зобов'язання УПФУ в Кремінському районі Луганської області здійснити перерахунок розміру призначеної пенсії у 2002 році пенсії за вислугу років на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року, виходячи із розміру 90% від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 01 квітня 2016 року № 18-240;

- зобов'язання УПФУ в Кремінському районі Луганської області та УПФУ у Троїцькому районі Луганської області здійснити перерахунок розміру призначеної пенсії за вислугу років на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року, виходячи із розміру 90% від суми заробітної плати визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 20.09.2012 року № 90-18-592, без обмеження суми пенсійної виплати, а також виплатити різницю пенсії за минулий час та про розмір пенсії, визначений після перерахунку, повідомити його письмово. (а.с. 62-69)

Постановою Кремінського районного суду Луганської області від 13 червня 2016 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково:

- ОСОБА_2 поновлено строк звернення з адміністративним позовом до суду.

- визнано рішення УПФУ в Кремінському районі Луганської області від 11 квітня 2016 року та від 05 травня 2016 року про відмову в перерахунку розміру призначеної у 2002 році пенсії за вислугу років протиправними та скасовано їх;

- зобов'язано УПФУ в Кремінському районі Луганської області здійснити ОСОБА_2 перерахунок розміру призначеної йому у 2002 році пенсії за вислугу років виходячи із 90% розміру від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 01 квітня 2016 року в розмірі 15219,30грн., починаючи з 15 грудня 2015 року та здійснити ОСОБА_2 перерахунок розміру призначеної йому у 2002 році пенсії за вислугу років за період з жовтня 2012 року по 14 грудня 2015 року, виходячи з 90% розміру від суми заробітної плати у 8203,06грн., визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 20 вересня 2012 року без обмеження суми пенсійної виплати та виплатити різницю за минулий час. В решті позовних вимог відмовлено. (а.с. 70-72)

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10 серпня 2016 року позовні вимоги позивача за період з жовтня 2012 року по 20.10.2015 року залишено без розгляду.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції управління Пенсійного фонду в Кремінському районі Луганської області подало апеляційну скаргу в якій просило скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити. (а.с. 75-79)

В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на те, що ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України від 08.07.2011 року № 3663 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи») поширюється на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком або вислугою років безпосередньо з прокурорсько - слідчих посад незалежно від часу виходу на пенсію, за умови стажу роботи, передбаченого цією статтею. Тому, вважає, що дії управління правомірні, оскільки перерахунок пенсії позивачу, при наявності права на такий перерахунок, повинен обчислюватися виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.

Сторони в судове засідання суду апеляційної інстанції не з'явились, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином, надали клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

За приписами пункту 1 та пункту 2 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи колегією суддів здійснюється в письмовому провадженні.

За правилами частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, задовольнити частково, а постанову суду першої інстанції - скасувати, з наступних підстав.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером та з 2002 року отримує пенсію за вислугу років. Згідно довідки Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області від 25.11.2014 року № НОМЕР_1 позивача взято на облік, як особу що переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. (а.с. 8, 18, 34)

28.09.2012 року позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії та згідно розпорядження УПФУ у м. Кіровську Луганської області № 134375 від 28.09.2012 року позивачу здійснено масовий перерахунок (індивідуальний) відповідно до нового закону із розрахунку 80% від заробітної плати. (а.с. 55, 56)

Як встановлено при розгляді справи ОСОБА_2 07.04.2016 року звернувся до відповідача 1 із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням довідки Прокуратури Луганської області від 01.04.2016 року № 18-240. (а.с. 9)

Рішенням № 13 від 11 квітня 2016 року позивачу відмовлено в перерахунку пенсії з іншого заробітку. (а.с. 16)

Крім того, позивач звертався до пенсійного органу для здійснення перерахунку пенсії виходячи з 90 % від заробітної плати визначеної в довідці прокуратури Луганської області від 20 вересня 2012 року № 90-18-592, починаючи з жовтня 2012 року.

Згідно листа відповідача 1 від 05.05.2016 року № 23/Р-14 позивачу роз'яснено, що пенсія призначена йому та виплачується відповідно до діючого законодавства, оскільки Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668, внесено зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», якою передбачено, що пенсія прокурорам призначається у розмірі 80% від суми їхньої щомісячної (чинної) заробітної плати. (а.с. 53-54)

Оцінюючі спірні правовідносини, колегія суддів виходить з того, що 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VII (далі Закон України № 1697-VII) та втратив чинність Закон України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-XII (далі Закон України № 1789-XII), крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.

Підстави та порядок перерахунку пенсії працівників прокуратури, передбачені статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2015 року № 1697-VII.

Відповідно до частини 13 статті 86 Закону України № 1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.

Частиною 20 статті 86 Закону України № 1697-VII передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Проте, неприйняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для відмови у такому перерахунку.

Відповідно до частини 4 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 - IV від 09 липня 2003 року (далі Закон № 1058 - IV) перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною 1 статті 35, частиною 2 статті 38, частиною 3 статті 42 і частиною 5 статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Частиною 1 статті 44 Закону № 1058-IV передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до частини 5 статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Згідно з положеннями п. 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 (далі Положення № 22-1), заява про перерахунок пенсії подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.

Відповідно до п. 1.7 Порядку № 22-1, днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

Згідно з абз. 2 п. 4.1 Порядку № 22-1, заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що необхідною умовою для перерахунку пенсії є заява про перерахунок пенсії та документи, подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою станом на час звернення за перерахунком пенсії. При цьому, такий перерахунок має здійснюватися виходячи із норм законодавства, які були чинними на момент призначення пенсії позивачу, тобто в розмірі 90% від заробітної плати, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України № 1789-XII (далі Закон України № 1789-ХІІ) (в редакції, що діяла на час призначення позивачу пенсії) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

З урахуванням цієї норми, позивачу у 2002 році було призначено пенсію за вислугою років в розмірі 90 % середньомісячного заробітку. При призначені пенсії загальний стаж роботи позивача становив 37 років, з яких 27 років 07 днів на прокурорсько-слідчих посадах, загальний процент розрахунку пенсії від заробітку склав - 90%. (а.с. 53)

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VІ (далі Закон України № 3668-VІ), який набрав чинності з 01 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону України № 1789-ХІІ, зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.

Таким чином, з 01 жовтня 2011 року положення частини першої статті 50-1 Закону України № 1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-VІ.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону України № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону України № 3668-VІ змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті).

Так, відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону України № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1 Закону України № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені Законом України № 3668-VІ зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону України № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Закону України № 3668-VІ не зазнали.

Колегія суддів зазначає, що положення п. 5 Розділу III Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VIII, яким передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України, зокрема, «Про прокуратуру», не можуть бути підставою відмови у проведенні перерахунку пенсії, оскільки вказані зміни законодавства не містять вимогу щодо перерахунку раніше призначеної пенсії, а стосуються лише призначення пенсій особам, які підпадають під його дію.

Право на перерахунок пенсії надано позивачу з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а тому не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило ст.22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.

Аналогічна позиція викладена у рішеннях Верховного Суду від 10.12.2013р. (№ 21-348а13) та від 06.10.2015 р. (№ 21-2432/15), від 01 березня 2016 року (справа № 161/20170/14-а) яка підлягає обов'язковому застосуванню відповідно до абз. 2 частини 1 статті 244-2 КАС України в якій викладено, що висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10.08.2016 року позовні вимоги позивача за період з жовтня 2012 року по 20.10.2015 року залишено без розгляду.

Таким чином, відповідача 1 необхідно зобов'язати здійснити перерахунок пенсії позивача виходячи із розміру 90% від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 20.09.2012 року № ф-18-592 та виплатити різницю за минулий час без обмеження суми пенсійної виплати, з 21.10.2015 року.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся із заявою до відповідача 1 про перерахунок пенсії 07.04.2016 року, а тому відповідач зобов'язаний провести перерахунок пенсії виходячи із розміру 90 % від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 01.04.2016 року № 18-240 вих-16 з урахуванням заяв та строків, що йдуть за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, а саме, з 01.04.2016 року відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України № 1058 - IV.

Позовні вимоги позивача в частині скасування рішення Управління пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області від 05.04.2016 року №23/Р-14 задоволенню не підлягають, оскільки позивачем обраний невірний спосіб захисту. За змістом це не рішення, а лист - відповідь, що містить роз'яснення на звернення позивача, який правові наслідки позивачу не створює, а створює розпорядження УПФУ в м. Кіровську Луганської області № 134375 від 28.09.2012 року щодо здійснення позивачу перерахунку пенсії із застосуванням 80% від заробітної плати.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції прийняв постанову з порушенням норм матеріального права.

З врахуванням викладеного, колегія суддів дійшла до висновку про наявність підстав для часткового задоволення апеляційної скарги, скасування постанови суду першої інстанції відповідно до статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України та ухвалення нової постанови.

Керуючись статтями 24, 94, 184, 195, 197, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду в Кремінському районі Луганської області - задовольнити частково.

Постанову Кремінського районного суду Луганської області від 13 червня 2016 року у справі № 414/656/16-а - скасувати.

Ухвалити нову постанову.

Позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області, управління Пенсійного фонду України у Троїцькому районі Луганської області, як суб'єкту власних повноважень з обслуговування страхувальників м. Кіровська Луганської області на період проведення антитерористичної операції про визнання протиправним та скасування рішень про відмову в перерахунку пенсії, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за вислугу років - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області щодо відмови ОСОБА_2 у здійсненні перерахунку пенсії, виходячи із 90% розміру від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 20.09.2012 року № ф-18-592 з 21 жовтня 2015 року.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області щодо відмови ОСОБА_2 у здійснені перерахунку пенсії, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» виходячи з розміру 90 % від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 01 квітня 2016 року № 18-240 вих. - 16.

Скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області від 11 квітня 2016 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області здійснити ОСОБА_2 перерахунок розміру пенсії на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року, виходячи з розміру 90% від заробітної плати визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 20.09.2012 року № ф-18-592, виплатити різницю пенсії без обмеження суми пенсійної виплати з 21.10.2015 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області здійснити ОСОБА_2 перерахунок пенсії за вислугу років виходячи із 90% розміру від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Луганської області від 01 квітня 2016 року № 18-240 вих. - 16, починаючи з 15 грудня 2015 року.

В решті позовних вимог - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя : І.В.Геращенко

Судді: Т.Г.Арабей

Г.М.Міронова