Рішення від 01.08.2016 по справі 923/568/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Театральна, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2016 року Справа № 923/568/16

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. при секретарі Горголь О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Управління комунальної власності Херсонської міської ради, м. Херсон

до Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Херсонської дирекції УДППЗ "Укрпошта", м. Херсон

про спонукання до укладення договору.

За участю представників сторін:

від позивача - представник ОСОБА_1, довіреність №1227-16 від 22.04.2016р.;

від відповідача - представник ОСОБА_2, довіреність № 12-87 від 14.06.2016р.

Суть спору: Управління комунальної власності Херсонської міської ради звернулось до суду з позовом до Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Херсонської дирекції УДППЗ "Укрпошта", в якому просить визнати договори оренди комунального майна міської територіальної громади:

- № 880 від 22.06.2015р. з протоколом розбіжностей, укладеним в редакції управління комунальної власності Херсонської міської ради та затвердити розділ 3 «Орендна плата» в наступній редакції:

"3.1. Орендна плата визначається відповідно до Положення про розрахунок та порядок використання плати за оренду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади, затвердженого рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 і становить 2027,03 грн. без врахування ПДВ за рік (додаток 1).

3.2. Орендна плата становить 168,02 грн. (липень 2015 року) згідно з рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 перераховується Орендарем управлінню комунальної власності на р/р 37115004006900 ГУДКСУ Херсонської області, МФО 852010, ЄДРПОУ 37465469, не пізніше поточного числа кожного місяця з урахуванням щомісячного індексу інфляції і податку на додану вартість відповідно до чинного законодавства.

3.3. Розмір орендної плати може бути переглянуто, на вимогу однієї зі сторін, у разі зміни Методики її розрахунку, зміни централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.4. Орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 2-ох облікових ставок НБУ від суми заборгованості за весь час прострочення платежу.

3.5. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету (Орендодавцю), підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів."

- № 877 від 22.06.2015р. з протоколом розбіжностей, укладеним в редакції управління комунальної власності Херсонської міської ради та затвердити розділ 3 «Орендна плата» в наступній редакції:

"3.1. Орендна плата визначається відповідно до Положення про розрахунок та порядок використання плати за оренду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади, затвердженого рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 і становить 2027,03 грн. без врахування ПДВ за рік (додаток 1).

3.2. Орендна плата становить 168,02 грн. (липень 2015 року) згідно з рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 перераховується Орендарем управлінню комунальної власності на р/р 37115004006900 ГУДКСУ Херсонської області, МФО 852010, ЄДРПОУ 37465469, не пізніше поточного числа кожного місяця з урахуванням щомісячного індексу інфляції і податку на додану вартість відповідно до чинного законодавства.

3.3. Розмір орендної плати може бути переглянуто, на вимогу однієї зі сторін, у разі зміни Методики її розрахунку, зміни централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.4. Орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 2-ох облікових ставок НБУ від суми заборгованості за весь час прострочення платежу.

3.5. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету (Орендодавцю), підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів."

- № 878 від 22.06.2015р. з протоколом розбіжностей, укладеним в редакції управління комунальної власності Херсонської міської ради та затвердити розділ 3 «Орендна плата» в наступній редакції:

"3.1. Орендна плата визначається відповідно до Положення про розрахунок та порядок використання плати за оренду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади, затвердженого рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 і становить 2027, 03 грн. без врахування ПДВ за рік (додаток 1).

3.2. Орендна плата становить 168,02 грн. (липень 2015 року) згідно з рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 перераховується Орендарем управлінню комунальної власності на р/р 37115004006900 ГУДКСУ Херсонської області, МФО 852010, ЄДРПОУ 37465469, не пізніше поточного числа кожного місяця з урахуванням щомісячного індексу інфляції і податку на додану вартість відповідно до чинного законодавства.

3.3. Розмір орендної плати може бути переглянуто, на вимогу однієї зі сторін, у разі зміни Методики її розрахунку, зміни централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.4. Орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 2-ох облікових ставок НБУ від суми заборгованості за весь час прострочення платежу.

3.5. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету (Орендодавцю), підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів."

- № 879 від 22.06.2015р. з протоколом розбіжностей, укладеним в редакції управління комунальної власності Херсонської міської ради та затвердити розділ 3 «Орендна плата» в наступній редакції:

"3.1. Орендна плата визначається відповідно до Положення про розрахунок та порядок використання плати за оренду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади, затвердженого рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 і становить 2027,03 грн. без врахування ПДВ за рік (додаток 1).

3.2. Орендна плата становить 168,02 грн. (липень 2015 року) згідно з рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 перераховується Орендарем управлінню комунальної власності на р/р 37115004006900 ГУДКСУ Херсонської області, МФО 852010, ЄДРПОУ 37465469, не пізніше поточного числа кожного місяця з урахуванням щомісячного індексу інфляції і податку на додану вартість відповідно до чинного законодавства.

3.3. Розмір орендної плати може бути переглянуто, на вимогу однієї зі сторін, у разі зміни Методики її розрахунку, зміни централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.4. Орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 2-ох облікових ставок НБУ від суми заборгованості за весь час прострочення платежу.

3.5. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету (Орендодавцю), підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів."

Позовні вимоги позивач обґрунтовує посиланнями на умови договорів № 880, 879, 877, 878 від 22.06.2015 з протоколами розбіжностей, на положення ст.ст. 10, 11, 16, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст.ст. 2, 5, 9, 19 Закону України "Оренду державного та комунального майна" та на ст.ст.181, 187 ГК України.

17 червня 2016 року відповідач по справі подав до суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги Управління комунальної власності Херсонської міської ради не визнає та у задоволенні позову просить відмовити, у зв'язку з його необґрунтованістю та безпідставністю. Даний відзив з додатком суд прийняв до розгляду та долучив до матеріалів справи (а.с. 41-82).

12 липня 2016 року позивач по справі подав до суду заяву про виправлення описок (а.с. 90), в якій зазначає, що в ході підготовки позовної заяви був допущений ряд описок які підлягають виправленню, а саме: Абзац 5 позовної заяви замість «рішенням Сумської міської ради від 26.10.2011р. № 896-МР» - «рішенням Херсонської міської ради від 22.11.2013 № 1222» , замість «м. Суми - м. Херсон».

Суд приймає подану позивачем заяву про виправлення описок до розгляду, залучає її до матеріалів справи, після чого допущені позивачем описки у позовній вважаються виправленими, згідно запропонованої позивачем редакції.

Також 12 липня 2016 року позивач по справі подав до суду відзив на заперечення відповідача на позовну заяву. Даний відзив з додатком суд прийняв до розгляду та долучив до матеріалів справи (а.с. 91-101).

У засіданні суду 12.07.2016р. суд оголосив перерву до 12 год. 00 хв. 01.08.2016р.

Представник позивача у судовому засіданні 01.08.2016р. позовні вимоги підтримав у повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні 01.08.2016р. позовні вимоги не визнав та у задоволенні позову просив відмовити, надавши аналогічні пояснення тим, які містяться у відзиві на позовну заяву.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Матеріали справи свідчать, що 23 червня 2015 року Українським підприємством поштового зв'язку «Укрпошта» в особі Херсонської дирекції (надалі - відповідач) на адресу управління комунальної власності Херсонської міської ради (надалі - позивач) з супровідними листами № 21-23/1074, № 21-23/1077, № 21-23/1076 та № 21-23/1080 були направлені проекти договорів оренди нерухомого майна за № 880 від 22.06.2015, № 877 від 22.06.2015, № 879 від 22.06.2015, № 878 від 22.06.2015, для ознайомлення та підписання.

Згідно отриманих проектів договорів, орендна плата за користування приміщеннями повинна становити 1 грн. на рік (п. 3.1. договору).

Позивач, розглянувши проекти договорів, не погодився з розділом 3 «Орендна плата», у зв'язку з чим листом за № 1351-19 від 10.07.2015р. на адресу відповідача надіслав договори № 880, 879, 877, 878 від 22.06.2015, підписані з протоколами розбіжностей, зазначивши в протоколах свою редакцію розділу 3 «Орендна плата».

Заперечуючи проти підписання спірних договорів в редакції відповідача, позивач зазначив, що згідно рішення Херсонської міської ради від 28.11.2011р. № 499, розмір орендної плати для розміщення відділень поштового зв'язку становить 5% від вартості орендованого майна.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідно до ч.7 ст. 181 ГК України, якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованому на державному замовленні або такого, укладення його є обов'язком для сторін на підставі Закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.

Згідно статті 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням або договорів, укладання яких є обов'язковим на підставі Закону та в інших випадках, встановлених Законом, розглядаються судом.

Позивач зазначає, що оскільки відповідач не звільнив орендовані раніше приміщення, а також необґрунтовано ухиляється від укладення з позивачем договорів оренди, то майнові права і інтереси позивача підлягають захисту у судовому порядку, шляхом спонукання відповідача укласти договори оренди комунального майна міської територіальної громади № 880, № 877, № 878 та №879 від 22.06.2015р. з протоколами розбіжностей, укладеними в редакції позивача та затвердити розділ 3 "Орендна плата" у запропонованій позивачем редакції.

Дані обставини стали підставою для звернення позивача з позовною заявою до суду за захистом своїх прав.

Таким чином, виник спір, який підлягає вирішенню у судовому порядку.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги Управління комунальної власності Херсонської міської ради підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 16 ЦК України особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового права або майнового права та інтересу у визначені цією статтею способи. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Виходячи із загальних засад цивільного законодавства та судочинства в цілому, права особи на захист у суді порушених або невизнаних прав, меж здійснення особою цивільних прав і виконання цивільних обов'язків, можна дійти висновку про те, що у даному випадку права позивача, як орендодавця підлягають захисту судом на підставі п.1 ч.2 ст. 16 ЦК України шляхом визнання договору укладеним.

День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше (ч.2 ст. 187 Господарського кодексу України).

Так, відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Частиною 1 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву, проект договору оренди, а також інші документи згідно з переліком, визначеним Фондом державного майна України відповідному орендодавцеві, зазначеному у ст. 5 цього Закону.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендодавцями є органи місцевого самоврядування щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке перебуває у комунальній власності.

Порядком передачі в оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Херсон, визначено, що орендодавцем комунального майна є уповноважений орган Херсонської міської ради - Управління майна комунальної власності Херсонської міської ради.

Відповідно до ч.4 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендодавець протягом п'яти днів після погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном, а у разі якщо заява про оренду майна не потребує узгодження, протягом 15 днів після дати її реєстрації розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника. Протягом десяти робочих днів після розміщення оголошення орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна.

Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв орендодавець своїм наказом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди. У разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

У разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк або заяви від бюджетної установи, музею, підприємства чи громадської організації у сфері культури і мистецтв, релігійної організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, громадської організації ветеранів або інвалідів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, державних та комунальних спеціалізованих підприємств, установ та закладів соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України "Про соціальні послуги", Пенсійного фонду України та його органів, державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження, вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою, оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується і договір оренди укладається з таким заявником без проведення конкурсу.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об'єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України.

Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються, зокрема, органами місцевого самоврядування (для об'єктів, що перебувають у комунальній власності] на тих самих методологічних засадах, як і для об'єктів, що перебувають у державній власності.

Згідно з частинами 1 та 3 ст. 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" засобам масової інформації у встановленому порядку передаються у безстрокову оренду приміщення загальнодержавної і комунальної власності, якими вони користуються для здійснення виробничої діяльності.

Державні та комунальні телерадіоорганізації, редакції державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємства зв'язку, що їх розповсюджують, користуються орендою та послугами поштового, телеграфного і телефонного зв'язку в порядку та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій.

Проте, згідно ч.2 ст. 2 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", норми цього Закону поширюються також на телерадіоцентри та підприємства поліграфії і зв'язку тією мірою, наскільки вони забезпечують діяльність цих засобів масової інформації..

Таким чином, поширення заходів державної підтримки засобів масової інформації на підприємства зв'язку пов'язуються не лише зі статутною діяльністю чи наявністю у останніх дозвільних документів, а й показниками (величина, розмір], які характеризують міру забезпечення підприємствами зв'язку діяльності засобів масової інформації.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що заявляючи про свій намір здійснювати розповсюдження періодичних друкованих видань у нежитлових приміщеннях, розташованих за адресою: м. Херсон, вул. Безродного, 37; м. Херсон селище Молодіжне, вул. Мічуріна, 6; м. Херсон, проспект Ушакова, 64; м. Херсон, вул. Залаегерсег, 8-А; відповідач мав би надати позивачу документи, які підтверджують якою саме мірою відповідач забезпечує діяльність засобів масової інформації, що характеризується конкретними показниками (величина, розмір) в зазначених приміщеннях.

З огляду на те, що відповідачем не було наданих вказаних документів, в управління комунальної власності не було правових підстав укладати договір на запропонованих відповідачем умовах.

Враховуючи, що відповідач продовжує займати орендовані приміщення, а також те, що відповідач не подав до суду позов із протоколом розбіжностей протягом 20 днів, є всі підстави спонукати його до укладення договору на загальних засадах.

Умовою застосування до спірних правовідносин правила пункту 7 статті 181 ГК України є відмова сторони, яка одержала протокол розбіжностей, передати протягом двадцяти днів спір до суду.

Таким чином, договори оренди комунального майна міської територіальної громади № 880, № 877, № 878 та №879 від 22.06.2015р. підлягають укладенню на умовах, визначених управлінням комунальної власності Херсонської міської ради, із визначенням орендної плати у розмірі 5% від вартості, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки.

Відповідно до положень ст.ст. 33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Щодо заперечень відповідача, викладених у відзиві на позовну заяву, що одним з видів діяльності відповідача є розповсюдження періодичних видань, а тому він користується пільговими ставками за договорами оренди, то суд зазначає наступне.

Так, згідно наданого відповідачем ОСОБА_3 УДППЗ «Укрпошта», у ньому визначений доволі значний обсяг послуг, які надає відповідач, зокрема, доступ до мережі Інтернет, розповсюдження страхових полісів, лотерейних білетів та пам'ятних монет, ксерокопіювання, надання митних послуг, торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, тощо.

В матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили, що у орендованих приміщеннях відповідач збирається займатись господарською діяльністю лише у виді розповсюдження друкованих засобів масової інформації, а не будь-якою іншою господарською у тому числі і торгівельною діяльністю.

З огляду на великий обсяг послуг та товарів, які можуть бути реалізовані відповідачем за своєю статутною діяльністю, позивач позбавлений був права застосовувати до відповідача пільгові ставки, як для підприємства, яке збирається здійснювати розповсюдження друкованих засобів масової інформації в орендованих приміщеннях.

Загальне застосування частини 3 статті 6 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», лише на підставі того, що в статутних документах зазначено, що підприємство здійснює діяльність у сфері розповсюдження друкованих засобів державних і комунальних періодичних видань, без підтвердження використання приміщень за вказаним цільовим призначенням призведе до зловживання орендарем своїми правами та можливості отримання на пільгових умовах майно, яке буде використано для будь-якої іншої підприємницької діяльності.

Таким чином і Методика розрахунку орендної плати, затвердженої Кабінетом Міністрів України Постановою від 04.10.1995р. № 786, на яку посилається відповідач не може бути застосована в даному випадку, оскільки вона не стосується комунального майна, а відноситься до державного майна. Так, пунктом 1 Методики визначено виключний перелік підприємств та організацій на яких поширюється зазначена методика. Згідно зазначеної норми, методику розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду цілісного майнового комплексу державного підприємства, організації. їх структурних підрозділів (філії, цеху, дільниці) та окремого індивідуально визначеного майна державного підприємства, організації, закріпленого за військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних Сил, інших військових формувань, органами, підрозділами, закладами та установами Держспецзв'язку. рухомого та нерухомого військового майна (за винятком озброєння, боєприпасів, бойової та спеціальної техніки), а також майна, що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації).

Методика розрахунку оренди комунального майна визначається відповідними рішеннями органів місцевого самоврядування.

Інші заперечення відповідача, викладені ним у відзиві на позовну заяву в частині невизнання позовних вимог підлягають відхиленню, як такі, що не відповідають чинному законодавству, не ґрунтуються на належних доказах та спростовуються вищевикладеним.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню.

Понесені позивачем витрати зі сплати судового збору у розмірі 5512,00 грн. відшкодовуються йому за рахунок відповідача, з вини якого спір було доведено до врегулювання у судовому порядку.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини судового рішення і повідомлено представникам сторін про дату складення повного рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати договори оренди комунального майна міської територіальної громади:

- № 880 від 22.06.2015р. з протоколом розбіжностей, укладеним в редакції управління комунальної власності Херсонської міської ради та затвердити розділ 3 «Орендна плата» в наступній редакції:

"3.1. Орендна плата визначається відповідно до Положення про розрахунок та порядок використання плати за оренду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади, затвердженого рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 і становить 2027,03 грн. без врахування ПДВ за рік (додаток 1).

3.2. Орендна плата становить 168,02 грн. (липень 2015 року) згідно з рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 перераховується Орендарем управлінню комунальної власності на р/р 37115004006900 ГУДКСУ Херсонської області, МФО 852010, ЄДРПОУ 37465469, не пізніше поточного числа кожного місяця з урахуванням щомісячного індексу інфляції і податку на додану вартість відповідно до чинного законодавства.

3.3. Розмір орендної плати може бути переглянуто, на вимогу однієї зі сторін, у разі зміни Методики її розрахунку, зміни централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.4. Орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 2-ох облікових ставок НБУ від суми заборгованості за весь час прострочення платежу.

3.5. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету (Орендодавцю), підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів."

- № 877 від 22.06.2015р. з протоколом розбіжностей, укладеним в редакції управління комунальної власності Херсонської міської ради та затвердити розділ 3 «Орендна плата» в наступній редакції:

"3.1. Орендна плата визначається відповідно до Положення про розрахунок та порядок використання плати за оренду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади, затвердженого рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 і становить 2027,03 грн. без врахування ПДВ за рік (додаток 1).

3.2. Орендна плата становить 168,02 грн. (липень 2015 року) згідно з рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 перераховується Орендарем управлінню комунальної власності на р/р 37115004006900 ГУДКСУ Херсонської області, МФО 852010, ЄДРПОУ 37465469, не пізніше поточного числа кожного місяця з урахуванням щомісячного індексу інфляції і податку на додану вартість відповідно до чинного законодавства.

3.3. Розмір орендної плати може бути переглянуто, на вимогу однієї зі сторін, у разі зміни Методики її розрахунку, зміни централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.4. Орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 2-ох облікових ставок НБУ від суми заборгованості за весь час прострочення платежу.

3.5. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету (Орендодавцю), підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів."

- № 878 від 22.06.2015р. з протоколом розбіжностей, укладеним в редакції управління комунальної власності Херсонської міської ради та затвердити розділ 3 «Орендна плата» в наступній редакції:

"3.1. Орендна плата визначається відповідно до Положення про розрахунок та порядок використання плати за оренду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади, затвердженого рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 і становить 2027, 03 грн. без врахування ПДВ за рік (додаток 1).

3.2. Орендна плата становить 168,02 грн. (липень 2015 року) згідно з рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 перераховується Орендарем управлінню комунальної власності на р/р 37115004006900 ГУДКСУ Херсонської області, МФО 852010, ЄДРПОУ 37465469, не пізніше поточного числа кожного місяця з урахуванням щомісячного індексу інфляції і податку на додану вартість відповідно до чинного законодавства.

3.3. Розмір орендної плати може бути переглянуто, на вимогу однієї зі сторін, у разі зміни Методики її розрахунку, зміни централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.4. Орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 2-ох облікових ставок НБУ від суми заборгованості за весь час прострочення платежу.

3.5. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету (Орендодавцю), підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів."

- № 879 від 22.06.2015р. з протоколом розбіжностей, укладеним в редакції управління комунальної власності Херсонської міської ради та затвердити розділ 3 «Орендна плата» в наступній редакції:

"3.1. Орендна плата визначається відповідно до Положення про розрахунок та порядок використання плати за оренду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади, затвердженого рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 і становить 2027,03 грн. без врахування ПДВ за рік (додаток 1).

3.2. Орендна плата становить 168,02 грн. (липень 2015 року) згідно з рішенням міської ради від 28.11.2011р. № 499 перераховується Орендарем управлінню комунальної власності на р/р 37115004006900 ГУДКСУ Херсонської області, МФО 852010, ЄДРПОУ 37465469, не пізніше поточного числа кожного місяця з урахуванням щомісячного індексу інфляції і податку на додану вартість відповідно до чинного законодавства.

3.3. Розмір орендної плати може бути переглянуто, на вимогу однієї зі сторін, у разі зміни Методики її розрахунку, зміни централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.4. Орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 2-ох облікових ставок НБУ від суми заборгованості за весь час прострочення платежу.

3.5. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету (Орендодавцю), підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів."

3. Стягнути з Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Херсонської дирекції УДППЗ "Укрпошта" (73003, м. Херсон, проспект Ушакова, 41, код ЄДРПО - 22740252) на користь Управління комунальної власності Херсонської міської ради (73003, м. Херсон, проспект Ушакова, 37, код ЄДРПО - 37465469) суму судових витрат по сплаті судового збору у розмірі 5512,00 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 08.08.2016р.

Суддя С.В. Нікітенко