Рішення від 03.08.2016 по справі 916/1427/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"03" серпня 2016 р.Справа № 916/1427/16

Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І.,

при секретарі судового засідання Горнович Л.О.

за участю представників сторін:

від позивача - ОСОБА_1 (довіреність № 2253 від 15.12.2015р.),

від відповідача - ОСОБА_2 (довіреність № 2208 від 01.06.2016р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом - державного підприємства „Адміністрація морських портів України” в особі Южненської філії державного підприємства „Адміністрація морських портів України”

до відповідача - публічного акціонерного товариства „Одеський припортовий завод”

про стягнення 1 691 588,63 грн. -

встановив:

Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» ( ДП „АМПУ”) в особі Южненської філії державного підприємства „Адміністрація морських портів України” звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до публічного акціонерного товариства „Одеський припортовий завод” (ПАТ «ОПЗ») про стягнення 1 741 742,56 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що 30.12.2015р. між ним та ПАТ «ОПЗ» було укладено договір № 110-П-ЮЖФ-15 про забезпечення доступу портового оператору до причалів. Для оплати послуг із забезпечення доступу портового оператору до причалів в період з січня 2016р. по березень 2016р. позивач виставив відповідачу рахунки на

загальну суму 8 708 712,69грн., які були оплачені відповідачем в повному обсязі. При цьому, позивач зауважує, що вказані рахунки було виставлено без урахування ПДВ. Зокрема, позивач зазначає, що 11.04.2016р. на адресу ДП «АМПУ» від Державної фіскальної служби України надійшов лист від 06.04.2016 № 7668/6/99-99-19-03-02-15, яким роз'яснено, що послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з транзитним вантажем не є такими, що безпосередньо пов'язані з перевезенням вантажів транзитом через митну територію України, а тому операції платників податку з їх постачання звільненню від опадкування не підлягають і оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків. Враховуючи зазначене, 18.04.2016р. позивач відкоригував виставлені відповідачу рахунки для оплати послуг із забезпечення доступу портового оператору до причалів та донарахував ПАТ «ОПЗ» ПДВ за надані послуги на загальну суму 1 741 742,56грн. (10 450 455,25грн. (нараховано) - 8 708 712,69грн. (сплачено).

Так, Адміністрацією до ПАТ «ОПЗ» направлено лист від 26.04.2016р. № 2314/03/115-16 з додатком вказаних рахунків та відповідних актів - коригування здачі- приймання послуг до рахунків. У відповідь на вказаний лист ПАТ «ОПЗ» повідомило про відмову здійснити оплату скоригованих рахунків в частині донарахованої суми ПДВ у розмірі 1 741 742, 56 грн., про що зазначило у листі № 2117 від 24.05.2016р.

Все перелічене і стало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 03.06.2016р. порушено провадження по справі № 916/1427/16 за позовом ДП „АМПУ” в особі Южненської філії ДП „АМПУ” до ПАТ «ОПЗ» про стягнення 1 741 742,56 грн., розгляд справи призначено на 22.06.2016р.

21.06.2016р. до господарського суду Одеської області від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 15441/16), відповідно до якого ПАТ «ОПЗ», заперечуючи проти задоволення позовних вимог, зазначає що позивач та відповідач відносяться до учасників транзиту, тобто, є учасниками з переміщення транзитного вантажу, а послуги, надані відповідачем сприяли переміщенню зазначеного вантажу транзитом до кінцевого місця споживання за межами території України, тому надані послуги є такими, що були безпосередньо пов'язані з транзитним вантажем та, відповідно, з постачанням послуг, пов'язаних з таким перевезенням (переміщенням). При цьому, п. 197.8 ст. 197 Податкового кодексу України передбачено, що звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням).

Ухвалами господарського суду Одеської області від 22.06.2016 року:

- строк розгляду справи продовжено до 15 серпня 2016р.- згідно ст. 69 ГПК України;

- розгляд справи відкладено на 03.08.2016р. - в порядку ст.77 ГПК України.

29.07.2016р. до господарського суду від відповідача надійшли письмові пояснення до відзиву (вх. № 18974/16), згідно яких останній, підтримуючи позицію, викладену у відзиві на позов, зазначив про безпідставність донарахування сум ПДВ у розмірі 20% за договором № 110-П-ЮЖФ-15 від 30.12.2015р. на загальну суму 1 741 742,56грн.

В судовому засіданні 03.08.2016р.:

- представник позивача надав суду заяву про уточнення позовних вимог (вх. № 2-4114/16), в якій позивач, зменшивши розмір позовних вимог, просить суд стягнути з відповідача 1 691 588,63 грн.

Зазначена редакція позовних вимог прийнята судом до розгляду як остаточна.

Також, в судовому засіданні 03.08.2016р.:

- представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги, просив суд їх задовольнити та стягнути з відповідача на користь ДП „АМПУ” в особі Южненської філії ДП „АМПУ” 1 691 588,63 грн.

- представник відповідача наполягав на відмові в задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Згідно із приписами ст. 85 ГПК України в судовому засіданні 03.08.2016р. оголошено вступну і резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх в судових засіданнях представників сторін, суд встановив наступне.

30.12.2015р. між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (Адміністрацією) та публічним акціонерним товариством «Одеський припортовий завод» (портовим оператором) укладено договір про забезпечення доступу портового оператору до причалів № 110-П-ЮЖФ-15.

За умовами п. 1.1 Договору Адміністрація зобов'язується надати спеціалізовану послугу із забезпечення доступу Портового оператора до причалів:

№№ 1 та 2 - для перевантаження карбаміду,

№ 3 - для перевантаження аміаку,

№ 4 - для перевантаження метанолу (надалі - Послуга), що перебувають у господарському віданні Адміністрації, а Портовий оператор зобов'язується сплатити Адміністрації за доступ до причалів.

Послуга надається з метою забезпечення виконання Портовим оператором наватажувально-розвантажувальних робіт власними засобами із використанням причалів у межах їх паспортних довжини та ширини.

Згідно з п. 2.3.15 Договору Портовий оператор зобов'язаний здійснювати оплату за забезпечення доступу до причалів в порядку та на умовах визначених цим Договором та чинним законодавством України.

Нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператору до причалів, що перебувають у господарському віданні Адміністрації, здійснюється за тарифами відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України № 541 від 18.12.2015р. та розпорядження КМУ № 1331-р від 14.12.2015р. Для нарахування плати Портовий оператор надає Адміністрації протягом 2 робочих днів після завершення обробки суднової партії інформацію та документи, передбачені Додатком № 2 до договору. Адміністрація здійснює виставлення рахунку по кожній судновій партії протягом 3 робочих днів з дати отримання від Портового оператора інформації та документів, передбачених Додатком № 2 до договору (п. 3.1 Договору)

Відповідно до п. 3.3. Договору, нарахування ПДВ здійснюється згідно з чинним податковим законодавством України.

Оплата рахунків здійснюється Портовим оператором протягом 15 банківських днів з дати виставлення Адміністрацією рахунку на оплату послуг (п. 3.4 Договору).

Акт наданих послуг складається на підставі документів, згідно з чинним законодавством України в частині доступу Портового оператора до причалу ДП „АМПУ” (п. 3.5 Договору).

П. 7.1 Договору сторони узгодили, що він набирає чинності з 01.01.2016р. і діє до 31.12.2016р. включно.

Відповідно до п. 8.2. Договору всі права та обов'язки Адміністрації, які передбачені цим Договором, виконуються Южненською філією державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту «Южний»), в т.ч. ведення бухгалтерського обліку, проведення розрахунків, підписання первинних документів тощо.

На виконання вимог договору № 110-П-ЮЖФ-15 від 30.12.2015р., позивач в січні-березні 2016р. надав відповідачу спеціалізовану послугу із забезпечення доступу Портового оператора до причалів № 3 та № 4 для перевантаження аміаку та метанолу, згідно чого Адміністрацією на підставі тарифів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 № 541, були виставлені ПАТ „ОПЗ” наступні рахунки:

- №А10213 від 16.02.2016р. на суму 335 877,05 грн.,

- №А10214 від 16.02.2016р. на суму 323 718,67 грн.,

- №А10231 від 17.02.2016р. на суму 127 339,22 грн.,

- №А10245 від 22.02.2016р. на суму 371 951,58 грн.,

- №А10200 від 11.02.2016р. на суму 259 278,27 грн.,

- №А10188 від 07.02.2016р. на суму 332 872,58 грн.,

- №А10160 від 03.02.2016р. на суму 331 497,28 грн.,

- №А10016 від 11.01.2016р. на суму 67 917,57 грн.,

- №А10176 від 05.02.2016р. на суму 42 748,26 грн.,

- №А10021 від 12.01.2016р. на суму 333 990,33 грн.,

- №А10181 від 08.02.2016р. на суму 133 785,18 грн.,

- №А10130 від 31.01.2016р. на суму 557 831,53 грн.,

- №А10128 від 29.01.2016р. на суму 322 342,15 грн.,

- №А10059 від 20.01.2016р. на суму 322 487,23 грн.,

- №А10044 від 22.01.2016р. на суму 314 124,65 грн.,

- №А10065 від 25.01.2016р. на суму 204 148,59 грн.,

- №А10427 від 29.03.2016р. на суму 52 451,03 грн.,

- №А10433 від 29.03.2016р. на суму 369 950,94 грн.,

- №А10406 від 18.03.2016р. на суму 595 936,57 грн.,

- №А10424 від 24.03.2016р. на суму 344 864,33 грн.,

- №А10418 від 24.03.2016р. на суму 218 251,98 грн.,

- №А10340 від 04.03.2016р. на суму 340 137,20 грн.,

- №А10342 від 09.03.2016р. на суму 336 991,30 грн.,

- №А10386 від 16.03.2016р. на суму 350 949,13 грн.,

- №А10378 від 12.03.2016р. на суму 42 290,92 грн.,

- №А10454 від 31.03.2016р. на суму 342 237,10 грн.,

- №А10341 від 09.03.2016р. на суму 339 044,61 грн.,

- №А10282 від 29.02.2016р. на суму 45 361,90 грн.,

- №А10321 від 03.03.2016р. на суму 223 111,92 грн.,

- №А10271 від 24.02.2016р. на суму 371 813,09 грн.,

- №А10284 від 29.02.2016р. на суму 353 410,53 грн., -

всього на загальну суму 8 708 712,69 грн. без врахування ПДВ.

11.04.2016р. на адресу ДП «АМПУ» від Державної фіскальної служби України надійшов лист від 06.04.2016 № 7668/6/99-99-19-03-02-15, яким роз'яснено, що послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з транзитним вантажем не є такими, що безпосередньо пов'язані з перевезенням вантажів транзитом через митну територію України, а тому операції платників податку з їх постачання звільненню від опадкування не підлягають і оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Враховуючи зазначене, 18.04.2016р. позивач склав відповідні акти коригування здачі-приймання послуг до вже виставлених рахунків та виставив відповідачу відкориговані рахунки з урахуванням сум ПДВ (1 741 742, 56 грн.) на загальну суму 10 450 455,25грн., а саме: № А10245/1, № А10231/1, № А10214/1, № А10213/1, № А10200/1, № А10188/1, № А10160/1, № А10016/1, № А10176/1, № А10021/1, № А10181/1, № А10130/1, № А10128/1, № А10059/1, № А10044/1, № А10065/1, № А10427/1, № А10433/1, № А10406/1, № А10424/1, № А10418/1, № А10340/1, № А10342/1, № А10386/1, № А10378/1, № А10454/1, № А10341/1, № А10282/1, № А10321/1, № А10271 /1, № А10284/1.

З цього приводу, Адміністрацією до ПАТ «ОПЗ» направлено лист від 26.04.2016р. № 2314/03/115-16, до якого додано вказані рахунки та акти - коригування здачі-приймання послуг до рахунків. В зазначеному листі позивач просив здійснити оплату донарахованої суми ПДВ до 12.05.2016р.

Листом № 2117 від 24.05.2016р. ПАТ «ОПЗ» повідомило, що вже в повному обсязі виконало вимоги договору № 110-П-ЮЖФ-15 від 30.12.2015р., сплативши виставлені Адміністрацією рахунки згідно тарифів, встановлених наказом Міністерства інфраструктури України № 541 від 18.12.2015р.

З огляду на несплату відповідачем донарахованих позивачем сум ПДВ, позивач і звернувся до господарського суду Одеської області з даним позовом, в якому просить стягнути з відповідача 1 741 742,56 грн.

В процесі розгляду справи, а саме 01.06.2016р. ПАТ „ОПЗ” частково сплатило донараховані суми ПДВ за актами коригування від 18.04.2016р. до рахунків:

- №А10378 від 12.03.2016р. у розмірі 8458,18 грн.

-№А10176 від 05.02.2016р. у розмірі 8549,65 грн.

-№А10282 від 29.02.2016р. у розмірі 9072,38 грн.

-№А10427 від 29.03.2016р. у розмірі 10490,21 грн.

-№А10016 від 11.01.2016р. у розмірі 13583,51 грн., -

всього на загальну суму 50 153,93 грн., що стало підставою для зменшення позивачем розміру позовних вимог до 1 691 588,63 грн. (1 741 742,56 грн. - 50 153,93 грн.)

Дослідивши надані докази у сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на таке.

Відповідно до статей 11, 629 Цивільного кодексу України договір є однією з підстав виникнення зобов'язань та є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно приписів статей 6, 627, 628 та 638 Цивільного кодексу України сторони вільні в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ЗУ „Про морські порти України” встановлено правові, економічні та організаційні основи діяльності в морських портах України. Ст. 1 названого закону визначено, серед іншого, наступні терміни:

- адміністрація морських портів України - державне підприємство, утворене відповідно до законодавства, що забезпечує функціонування морських портів, утримання та використання об'єктів портової інфраструктури державної форми власності, виконання інших покладених на нього завдань безпосередньо і через свої філії, що утворюються в кожному морському порту (адміністрація морського порту);

- морський порт - визначені межами територія та акваторія, обладнані для обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних та експедиційних робіт, а також інших пов'язаних з цим видів господарської діяльності;

- портовий оператор (стивідорна компанія) - суб'єкт господарювання, що здійснює експлуатацію морського терміналу, проводить вантажно-розвантажувальні роботи, обслуговування та зберігання вантажів, обслуговування суден і пасажирів, а також інші пов'язані з цим види господарської діяльності;

- причал - гідротехнічна споруда, яка має швартовні та відбійні пристрої і призначена для стоянки та обслуговування суден, обслуговування пасажирів, у тому числі для їх посадки на судна і висадки з суден, проведення вантажно-розвантажувальних робіт.

Згідно ст. 19 ЗУ „Про морські порти України”, у морських портах надаються послуги з обслуговування суден, здійснення операцій з вантажами, у тому числі проведення вантажно-розвантажувальних робіт, послуги з обслуговування пасажирів та інші послуги, передбачені законодавством.

Згідно додатку до постанови Кабінету Міністрів України № 405 від 3 червня 2013 р. до переліку спеціалізованих послуг, що надаються у морському порту суб'єктами природних монополій, які підлягають державному регулюванню, включено, в тому числі, забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, крім причалу, що використовується портовим оператором на підставі договору оренди, концесії, спільної діяльності, укладеного відповідно до законодавства.

Як вбачається з матеріалів справи, 30.12.2015р. між ДП „АМПУ” (Адміністрацією) та ПАТ „ОПЗ” (портовим оператором) укладено договір про забезпечення доступу портового оператору до причалів № 110-П-ЮЖФ-15, згідно п. 1.1 якого Адміністрація зобов'язалась надавати спеціалізовану послугу із забезпечення доступу Портового оператора до причалів: №№ 1 та 2 - для перевантаження карбаміду, № 3 - для перевантаження аміаку, № 4 - для перевантаження метанолу (надалі - Послуга), - що перебувають у господарському віданні Адміністрації, а Портовий оператор зобов'язався сплачувати Адміністрації за доступ до причалів.

Згідно з п. 2.3.15 Договору нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператору до причалів, що перебувають у господарському віданні Адміністрації, здійснюється за тарифами відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України № 541 від 18.12.2015р. та розпорядження КМУ № 1331-р від 14.12.2015р. (п. 3.1 Договору)

Відповідно до п. 5 Розділу І Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, які затвердженні наказом Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 № 541, встановлено, що податок на додану вартість за надання спеціалізованої послуги нараховується та сплачується відповідно до вимог Податкового кодексу України.

При цьому, відповідно до п. 3.3. Договору № 110-П-ЮЖФ-15 від 30.12.2015р. сторони узгодили, що нарахування ПДВ здійснюється згідно з чинним податковим законодавством України.

На виконання вимог договору № 110-П-ЮЖФ-15 від 30.12.2015р., позивач в січні-березні 2016р. надав відповідачу спеціалізовану послугу із забезпечення доступу Портового оператора до причалів № 3 та № 4 для перевантаження аміаку та метанолу, згідно чого Адміністрацією були виставлені ПАТ „ОПЗ” рахунки на загальну суму 8 708 712,69 грн. без врахування ПДВ.

11.04.2016р. на адресу ДП «АМПУ» від Державної фіскальної служби України надійшов лист від 06.04.2016 № 7668/6/99-99-19-03-02-15, яким роз'яснено, що послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з транзитним вантажем не є такими, що безпосередньо пов'язані з перевезенням вантажів транзитом через митну територію України, а тому операції платників податку з їх постачання звільненню від опадкування не підлягають і оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Враховуючи зазначене, 18.04.2016р. позивач склав відповідні акти коригування здачі-приймання послуг до вже виставлених рахунків та виставив відповідачу відкориговані рахунки, донарахувавши ПДВ на загальну суму 1 741 742, 56 грн.

Однак, відповідач свого обов'язку по сплаті ПДВ в повному обсязі не виконав, сплативши лише 50 153,93грн., посилаючись на пункт 197.8 статті 197 Податкового кодексу України, відповідно до якого звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням).

З огляду на зазначену позицію відповідача, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно з Правилами надання послуг у морських портах України, затвердженими наказом Міністерства інфраструктури України від 05.06.2013р. N 348 (далі - Правила), які є обов'язковими для виконання портовими операторами, операторами терміналу, вантажовідправниками, вантажоотримувачами, судновласниками, вантажовласниками, перевізниками, їх представниками та іншими особами, які користуються послугами, передбаченими законодавством, та надають їх у морських портах України, визначено наступне.

Відповідно до п. 2.1. Розділу II Правил терміни, які використовуються у цих Правилах, мають такі значення:

- вантажні операції - навантаження, вивантаження й перевантаження вантажу, завантаження і розвантаження транспортного засобу;

- договір про надання послуг з вантажних операцій (далі - договір перевалки) -договір між портовим оператором або оператором терміналу та замовником, яким визначаються умови надання послуг з вантажних операцій в морському порту;

- портовий оператор (стивідорна компанія) - суб'єкт господарювання, що здійснює експлуатацію морського термінала, проводить вантажні операції, обслуговування та зберігання вантажів, обслуговування суден і пасажирів, а також інші пов'язані з цим види господарської діяльності;

Згідно з п. 3.1. Розділом III Правил, вантажно-розвантажувальні роботи в морському порту здійснюють портові оператори, оператори терміналів на підставі договорів перевалки або інших договорів.

Відповідно до п. 3.3. Розділу III Правил, до послуг, пов'язаних з вантажними операціями, що можуть надаватися портовим оператором, оператором термінала, належать: навантаження вантажів; вивантаження вантажів; зачистка трюмів суден, вагонів після вивантаження вантажів; переміщення вантажу; технологічне накопичення вантажу, складські операції з вантажем; кріплення, спецкріплення вантажів; штивка; зважування; маркування (перемаркування); сортування (розсортовування); розтарювання, затарювання, перетарювання; переважування; пакування, перепакування; приведення вантажу до транспортабельного стану; ув'язування; підгрупування для формування суднової партії завезених у різний час вантажів за країнами та портами призначення, а також за окремими коносаментними партіями; комплектація вантажів; розкриття вантажних місць для визначення якості, сорту, перевірки вмісту і подальше приведення розкритих місць у транспортабельний стан; збирання (розбирання) спеціальних пристосувань при завантаженні (розвантаженні) із залізничних платформ устаткування і засобів транспортування; обмір вантажів; укрупнення вантажних місць шляхом пакетування; оформлення транспортних (перевізних) документів за заявкою замовника; інші роботи та послуги.

При цьому, статтею 1 Закону України від 20.10.99р. “Про транзит вантажів” встановлено, що транзит вантажів - це перевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України, а транзитні послуги (роботи) - це безпосередньо пов'язана з транзитом вантажів підприємницька діяльність учасників транзиту, що здійснюється в межах договорів (контрактів) перевезення, транспортного експедирування, доручення, агентських угод тощо.

Відповідно до статті 7 вищевказаного Закону транзитні послуги (роботи) призначаються для споживання та використання за межами митної території України і надаються (виконуються) на підставі відповідних дво - чи багатосторонніх договорів (контрактів) між учасниками транзиту.

В свою чергу, учасниками транзиту відповідно до статті 1 означеного Закону є вантажовласники та суб'єкти підприємницької діяльності (перевізники, порти, станції, експедитори, морські агенти, декларанти та інші), які у встановленому порядку надають (виконують) транзитні послуги (роботи).

Тобто, з метою застосування пункту 197.8 статті 197 Податкового кодексу України при наданні послуг, пов'язаних із транзитним перевезенням вантажів, однією зі сторін договору, на підставі якого надаються такі послуги, повинен бути вантажовласник (отримувач транзитних послуг). Послуги, які надаються сторонніми організаціями та на підставі окремих договорів підприємству, що надає послуги, пов'язані з транзитним перевезенням вантажів, не звільняються від оподаткування податком на додану вартість на підставі пункту 197.8 статті 197 Податкового кодексу України.

Таким чином, суд доходить висновку, що забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України є законодавчо самостійною та відокремленою послугою від здійснення Портовим оператором наватажувально-розвантажувальних робіт транзитного або іншого вантажу, зокрема з огляду на те, що вказані послуги регулюються різними нормативно правовими актами та на підставі договорів, які є різними по своїй правовій природі, з огляду на що нарахування ПДВ на вказану спеціалізовану послугу з урахуванням діючого законодавства України є обов'язковим.

Підсумовуючи все вищезазначене, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість і правомірність позовних вимог позивача про стягнення з ПАТ „ОПЗ” заборгованості в сумі 1 691 588,63грн., а отже і їх задоволення в повному обсязі.

Відповідно до ст.44, 49 ГПК України судові витрати позивача по сплаті судового збору покладаються на відповідача у справі.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд вирішив:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з публічного акціонерного товариства „Одеський припортовий завод” (65481, Одеська обл., м. Южне, вул. Заводська, буд. 3, код ЄДРПОУ 00206539) на користь державного підприємства “Адміністрація морських портів України” в особі Южненської філії державного підприємства “Адміністрація морських портів України” (65481, Одеська область, м. Южне, вул. Берегова, буд. 11, код ЄДРПОУ 38728549) 1 691 588 (один мільйон шістсот дев'яносто одна тисяча п'ятсот вісімдесят вісім)грн. 63коп. - заборгованості, 25 373 (двадцять п'ять тисяч триста сімдесят три) грн. 82 коп. - витрат по сплаті судового збору.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено та підписано 08 серпня 2016 р.

Суддя Ю.І. Мостепаненко