Справа № 502/1689/16-п
08 серпня 2016 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Балан М.В. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Кілійського ВП Ізмаїльського відділу ГУНП України в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії КК 800599, виданий Кілійським РВ УМВС України в Одеській області 21.12.2001 року, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч. 2 ст. 187 Кодексу про адміністративні правопорушення України, -
Постановою Кілійського районного суду Одеської області від 21.07.2015 року відносно гр. ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців й застосовані наступні обмеження:
-заборона виходу з будинку за місцем постійного проживання з 21.00 до 05.00 години;
-заборона відвідувати бари та об'єкти торгівлі, де провадиться реалізація алкогольних напоїв на розлив;
-заборона виїзду за межі території Кілійського району без дозволу органів внутрішніх справ;
-зобов'язання являтися щомісячно кожного вівторка з 09.00 до 12.00 години для реєстрації в Кілійський РВ ГУМВС України в Одеські області до начальника СУІМ.
Постановою Кілійського районного суду Одеської області від 13.04.2016 року гр. ОСОБА_1 вже було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.
З матеріалів справи, які 04.08.2016 року надійшли від Кілійського ВП Ізмаїльського відділу ГУНП України в Одеській області вбачається, що 07.06.2015 не з'явився на реєстрацію до Кілійського ВП Ізмаїльського відділу ГУНП України в Одеській області, чим своїми діями порушив вимоги адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою від 21.07.2015 року.
Своїми діями ОСОБА_1 здійснив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП, тобто повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
Відповідно до вимог ст. 256 КпАП України, в протоколі про адміністративне правопорушення повинні зазначатися: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АА 397062 від 10.07.2016, адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було вчинене 07.06.2015 року, однак адміністративний нагляд щодо нього було встановлено Постановою Кілійського районного суду Одеської області тільки 21.07.2015 року, крім того згідно реєстраційного листа гр. ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до Кілійського ВП Ізмаїльського відділу ГУНП України в Одеській області 07.06.2016 року. Зазначене позбавляє можливості суду повно й об'єктивно з'ясувати всі обставини справи.
Документ, що посвідчує особу правопорушника, суду не надано.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За наявних обставин, суд прийшов до висновку, що дана справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, підлягає поверненню для належного оформлення.
Згідно ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган, який притягує до адміністративної відповідальності правопорушника, зобов'язаний з'ясувати всі обставини по справі, що мають значення для правильного вирішення справи. У даному випадку таке з'ясування не можливе у зв'язку з вищенаведеними обставинами, що дає підстави суду повернути матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 280 КпАП України, суддя
Матеріали адміністративної справи №502/1689/16-п про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 2 ст.187 КУпАП повернути до Кілійського ВП Ізмаїльського відділу ГУНП України в Одеській області для належного оформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_2