Справа№ 522/13175/16-к
Провадження№ 1-кс/522/13594/16
20 липня 2016 року Місто Одеса
Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення огляду,-
Прокурор Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 , звернулась до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду малих архітектурних форм та тимчасових споруд розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , за участю співробітників СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області та спеціалістів Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради та Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради .
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на наступне.
СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України у кримінальному провадженні №1 2016160500002621 від 08.04.2016 року.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 06.04.2016 до Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області з Одеської місцевої прокуратури № 3 надійшло звернення ОСОБА_4 щодо порушення вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» суб'єктами господарювання та посадовими особами Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради при підписанні договорів на право тимчасового користування місцем під розміщення ТС, укладених з Управлінням розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради на території загального користування та прибудинковій території будинку № 299 по вул. Миколаївська дорога в м.Одесі.
Відповідно отриманої інформації з управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради від 23.12.2015 та 07.12.2015 за адресою: м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 299 встановлено, що об'єкти торгів: «Білоруські ковбаси» та «Зоомагазин» розміщені протиправно, з порушенням Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті Одесі, затверджених рішенням Одеської міської ради від 09.10.2013 № 3961- У1 ( надалі за текстом Правила). На підставі п.16 Правил, фізичним особам - підприємцям, власникам вказаних тимчасових споруд, було надано вимоги ( приписи) на демонтаж.
Відповідно до вимог ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Відповідно п.16 Рішення Одеської міської ради №3961-VI від 09.10.2013р. «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті Одесі», підставою для проведення демонтажу ТС та/або елементу торгівлі є протиправність їх розміщення відповідно до п.1.4. цих Правил.
Пунктом 16.1 Правил визначено, що демонтаж, перевезення, зберігання
ТС, елементу торгівлі здійснюються Уповноваженим органом за кошти міського бюджету з наступним відшкодуванням усіх витрат власником (користувачем) ТС, елементу торгівлі винним у порушенні Правил.
Крім того, у разі протиправного розміщення ТС демонтаж зазначених
об'єктів здійснюється їх власником (користувачем) у термін, зазначений у вимозі (приписі) Уповноваженого органу.
Відповідно до п.13 Правил визначено, що встановлення та розміщення елементів торгівлі здійснюється на підставі позитивної відповіді у вигляді листа - рішення та договору на право тимчасового користування місцями для розташування елементів торгівлі, який укладається з Уповноваженим органом.
Встановлено, що суб'єктами господарювання, що встановили ТС за адресою: м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 299 не дотримуються вимог ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.п.13.16 Рішення Одеської міської ради №3961-VI від 09.10.2013р. «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті Одесі», зокрема відсутні позитивні відповіді листи- розпорядження районної адміністрації та не укладено договори на право тимчасового користування місцями для розташування елементів торгівлі за вказаними адресами.
Відомості про кримінальне правопорушення відповідно до вимог ч. 1 та ч.4 ст. 214 КПК України внесено ОСОБА_5 слідчим СВ Приморського ВП в м.Одесі ГУ НП в Одеській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.04.2016 року за №12016160500002621.
В ході подальшого досудового розслідування, слідчим СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області ОСОБА_5 був здійснений виїзд на об'єкт містобудування за адресою: м. Одеса,Миколаївська дорога, 299 де в
ході проведення візуального огляду встановлені порушення вимог містобудівного законодавства. Відповідно вимог ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
У слідства є підстави вважати, що проведення огляду, без відповідної ухвали слідчого-судді, на підставі ст.ст. 233, 237 КПК України, може бути
неможливою у зв'язку із неотриманням відповідної згоди у фактичних користувачів ТС та малих архітектурних форм, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
На підставі наведеного, з метою виявлення відомостей, щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та їх фіксації, а саме фіксації факту самовільного, всупереч установленому законом порядку, встановлення МАФ та ТС за адресою: м. Одеса, вул.Миколаївська дорога, 299, якими заподіяно шкоду інтересам суміжних мешканців будинку та територіальній громаді м.Одеси, з метою долучення результатів фіксації як доказів по кримінальному провадженні за участю спеціалістів Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів та Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради та не надходження коштів до відповідного місцевого бюджету.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити в повному обсязі з наведених підстав.
Заслухавши прокурора, дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 25 КПК України передбачено, що прокурор, слідчий зобов'язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України огляд іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
З наданих суду матеріалів вбачається, що СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України у кримінальному провадженні № 12016160500002621 від 08.04.2016 року.
Під час розгляду клопотання на підставі наданих матеріалів досудового розслідування встановлено, що згідно відповіді з управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради від 23.12.2015р. та 07.12.2015р. за адресою: м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 299 встановлено, що об'єкти торгів: «Білоруські ковбаси» та «Зоомагазин» розміщені протиправно, з порушенням правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті Одесі, затверджених рішенням Одеської міської ради від 09.10.2013 № 3961- У1. Фізичним особам - підприємцям, власникам вказаних тимчасових споруд, було надано вимоги ( приписи) на демонтаж.
За таких обставин є підстави, передбачені ст. 237 КПК України, для надання дозволу на проведення огляду з метою фіксації відомостей про кримінальне правопорушення.
Керуючись ст. 234, 237 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання прокурора Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 , про надання дозволу на огляд - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення огляду малих архітектурних форм та тимчасових споруд розташованих за адресою: АДРЕСА_1 .
Виконання ухвали доручити прокурору ОСОБА_3 , або за його дорученням співробітникам СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області, та спеціалістам Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради та Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради .
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
20.07.2016