22.07.2016 Справа № 756/7831/16-а
Унікальний № 756/7831/16-а
Провадження № 2-а/756/283/16
Іменем України
22 липня 2016 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Белоконної І.В.,
за участі секретаря - Мушкетик І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії,-
ОСОБА_1 (позивач) через свого представника звернувся до суду з позовом до Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві (відповідач), в якому просить визнати дії відповідача неправомірними, та зобов'язати останнього обчислити пенсію ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі довідки про заробітну плату №40/06 від 29.03.2016 починаючи з 29 березня 2016 року.
В обґрунтування своїх вимог зазначив, що він перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Однак відповідач повідомив позивача, що йому при обчисленні пенсії не буде враховано довідку №40/06 від 29.03.2016 про заробітну плату з 04.05.1986 по 05.05.1986 оскільки відсутні первинні документи, які підтверджують роботу позивача в зоні відчуження.
Позивач та його представник у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечував з тих підстав, що відсутні первинні документи, які підтверджують роботу позивача в зоні відчуження.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач перебуває на обліку у Центральному об'єднаному управлінні пенсійного фонду України в м. Києві (відповідач) та отримує пенсію по інвалідності відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Однак відповідач призначив пенсію відповідачу без врахування довідки №40/06 від 29.03.2016 про заробітну плату з 04.05.1986 по 05.05.1986 оскільки відсутні первинні документи, які підтверджують роботу позивача в зоні відчуження.
Відповідно до ч.2 ст19, ст.22 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, при цьому права громадян не можуть бути скасовані.
Невиконання державою своїх соціальних зобов'язань щодо окремих осіб закономірно призводить до порушення принципів соціальної, правової держави, ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри особи до держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які Постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
Відповідно до ч. 3 ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Відповідно до п. 4 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ № 1210 від 23.11.2011 року у разі якщо, особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.
Суд вважає, що позивач як особа яка має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалід 2 групи має право на перерахунок пенсії виходячи із заробітку отриманого за роботу в зоні відчуження у період часу з 04.05.1986 року по 05.05.1986 року.
Ті обставини, що позивач є інвалідом 2 групи, захворювання пов'язаного з виконанням робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, оскільки виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у період з 04 по 05 травня 1986 року, підтверджуються посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії серії НОМЕР_1 наказом Міністерства автомобільного транспорту УССР Київського управління пасажирського автотранспорту «Автотранспортного підприємства 09126» про виконання урядового спецзавдання з евакуації населення з селища міського типу Прип'ять №386 від 03.05.1986 року, довідкою КП «автобусний парк №6» № 140 від 14.02.2003, довідкою Державного науково-виробничого підприємства регіонального моніторингу навколишнього середовища і дозметричного контролю «РАДЕК» № 307 від 06.04.2000 року, довідкою Головного управління з питань надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації № 158 від 15.08.2011, шляховим листом № 4 від 04.05.1986р., довідкою Управління соціального захисту населення Оболонської районної державної адміністрації в місті Києві № 21-32 від 05.02.2014, посвідченням інваліда II групи Серія НОМЕР_2 від 05.02.2014р., Рішенням комісії КП «Київпастранс» по трудових спорах №3 від 25.03.2009р., Експертним висновком № 11725-927 06.11.2008р., довідкою МСЕК серії 10 ААА № 807802, від 28.05.2013р.
Згідно з п. 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637, за відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли у трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітною плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Утверджуючи і забезпечуючи права і свободи громадян, держава окремими законами України встановила певні соціальні пільги, компенсації і гарантії, що є складовою конституційного права на соціальний захист, а тому відповідно до ч.2 ст.6, ч.2 ст.19, ч.1 ст.68 Конституції України вони є загальнообов'язковими, однаковою мірою мають додержуватися органами державної влади, місцевого самоврядування, їх посадовими особами.
Ч.1 та ч.2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не надав суду достатніх та беззаперечних доказів в обґрунтування своїх заперечень проти позову.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що для забезпечення прав позивача, які надано та гарантовано державою, необхідно зобов'язати Центральне об'єднане управління пенсійного фонду України в м. Києві обчислити пенсію ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі довідки про заробітну плату №40/06 від 29.03.2016, починаючи з 29 березня 2016 року.
На підставі ст.ст.87, 94 КАС України суд вбачає необхідним стягнути з відповідача в дохід держави судовий збір у розмірі 551 гривні 20 копійок.
Керуючись ст.6, 19, 22, 68 Конституції України, ст.ст. 11, 71, 87, 94, 159, 160-163 КАС України, ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які Постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд -
Адміністративний позов - задовольнити.
Зобов'язати Центральне об'єднане управління пенсійного фонду України в м. Києві обчислити пенсію ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі довідки про заробітну плату №40/06 від 29.03.2016, починаючи з 29 березня 2016 року.
Стягнути з Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві в дохід держави судовий збір у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) гривні 20 копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Суддя - І.В. Белоконна