Ухвала від 01.08.2016 по справі 521/10807/15-а

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 серпня 2016 р.м.ОдесаСправа № 521/10807/15-а

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Бойко А.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Малиновського районного суду м. Одеси від 29.03.2016 р. по справі № 521/10807/15-а

позивач ОСОБА_1

відповідач Начальник Управління земельних ресурсів Одеської міської ради

про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Малиновського районного суду м. Одеси від 29.03.2016 р. відмовлено у задоволені адміністративниго позову ОСОБА_1 до Начальника Управління земельних ресурсів Одеської міської ради про визнання протиправними дій.

На зазначену постанову суду ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.

Проте, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір"

Так, слід зазначити, що згідно ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.

Ст. 4 Закону України "Про судовий збір" визначено розміри ставок судового збору. Ч. 1 зазначеної статті визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

В свою чергу, відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2015 р. складала 1218 грн.

Згідно п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду розмір судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Ввідповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка діяла станом на 03.07.2015 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (73,08 грн.).

Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка діяла станом на 03.07.2015 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (1827 грн. - 4872 грн.).

Оскільки позовні вимоги майнового характеру становлять 55 920 000 грн., то розмір судового збору ща вимоги майнового характеру має становити (55920000 х 2% = 1 118 400 грн.) Проте, з урахування обмежень, визначених п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка діяла станом на 03.07.2015 року), розмір судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру у цій справі становить 4 872 грн.

Таким чином, судовий збір за вимогу немайнового характеру та судовий збір за вимогу майнового характеру складає ( 4872 + 73,08)= 4945,08 грн.

Зважаючи на зазначене, розмір судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції по справі майнового характеру та немайнового характеру, складає 110% х 4945,08 = 5439,59 грн.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 зазначає, що в силу п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» поданий ним адміністративний позов не підпадає під об'єкт справляння судового збору.

Так, відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та матеріалів справи, підставою для звернення із цим позовом стали неправомірні дії відповідача щодо повторного розгляду заяви позивача про надання земельної ділянки, в результаті чого органом прийнято рішення про відмову у наданні заявленої земельної ділянки.

Так, правомірність рішення органу про відмову у наданні позивачу земельної ділянки встановлена судовим рішенням, яке набрало законної сили, у справі №1519/2-а-129/11.

Зазначені обставини свідчать, що оскаржувані позивачем дії за позовом у цій справі не є насамперед незаконними у розумінні п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, отже ці вимоги не підпадають під критерії спорів, за які судовий збір не справляється.

Таким чином, наведені скаржником обставини не можуть бути підставою для звільнення від оплати судового збору, отже при поданні апеляційної скарги на судове рішення апелянт має додержуватись загальних правил справляння судового збору.

Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК у м. Одесі / Приморський р-н./ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011, Код ЄДРПОУ суду 34380461, код класифікації доходів бюджету 22030001.

Згідно із ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Відповідно до ч. 4. ст. 106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

В свою чергу, апеляційна скарга ОСОБА_1 від 12.07.2016 року, зареєстрована у Малиновському районному суді м. Одеси за вх. № 30551 від 12.07.2016 року є ксерокопією та не містить особистого підпису апелянта чи його представника.

Відповідно до ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.

Апелянтом не було сплачено зазначеної суми судового збору при подачі апеляційної скарги та апеляційна скарга не мість особистого підпису апелянта чи його представника.

У зв'язку з чим, керуючись вимогами норм Кодексу адміністративного судочинства, суддя приходить до висновку про необхідність залишити подану апеляційну скаргу без руху для надання апелянтом доказів сплати судового збору, апеляційної скарги, підписаної особисто апелянтом чи його представником та встановлює строк для виконання цієї ухвали до 19 серпня 2016 року.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 19.08.2016 р.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.

Суддя: Бойко А.В.