Постанова від 01.08.2016 по справі 235/4660/16-п

Провадження № 3/235/1344/16

Єдиний унікальний номер 235/4660/16-п

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 серпня 2016 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., при секретарі Мінаковій О.В., за участю прокурора Кондратюка О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Красноармійської місцевої прокуратури про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого директором Красноармійського професійного ліцею № 38, що зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ч.1 ст.172-7 КУпАП -

ВСТАНОВИЛА:

18.07.2016р. до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-7 КУпАП ОСОБА_1.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 30.05.2016р. вбачається, що відповідно до довідки Красноармійського професійного ліцею №38 (далі професійний ліцей), професійний ліцей є державним професійно - навчальним закладом другого атестаційного рівня, який до 01.01.2016 фінансувався з обласного бюджету, а з 01.01.2016р. фінансується за рахунок місцевого бюджету. Також відповідно до статуту професійного ліцею (далі статут), професійний ліцей є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, штампи, печатки зі своїм найменуванням, в тому числі печатку із зображенням Державного Герба України, має право укладати цивільно - правові угоди.

ОСОБА_1, працюючи на посаді директора Красноармійського професійного ліцею №38 з 01 листопада 1996 року по теперішній час, на підставі наказу Донецької обласної державної адміністрації №1142 - к від 11.11.1996, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, умисно, з метою приховування суперечностей між приватними інтересами та своїми службовими повноваженнями, наявність яких впливала на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та невідкладно не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим порушив вимоги, передбачені ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 172-7 КУпАП, а саме, не повідомив безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, передбаченого Законом України Про запобігання корупції».

Із матеріалів справи вбачається, що директор професійного ліцею ОСОБА_1 02.09.2002 підписав наказ №31 вк про зарахування на посаду інструментальника свою дружину - ОСОБА_2 з 02.09.2002. Факт родинних зв'язків між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджено завіреною належним чином копією свідоцтва про шлюб серії II - ХЗ №274434, виданого 04.09.1970 року Куличівською сільською радою, Вятско - Полянського району, Кіровської області, Російської Федерації, завіреними належним чином копіями паспортів ОСОБА_1 та ОСОБА_2, та письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2

Крім того, директор професійного ліцею ОСОБА_1 31.12.2009 підписав наказ №308 к від 30.08.2002 про призначення своєї доньки - ОСОБА_3 на посаду лаборанта професійного ліцею з 02.09.2002 та наказ №206 од від 31.12.2009 про призначення своєї доньки майстра виробничого навчання професійного ліцею - ОСОБА_3 на посаду старшого майстра виробничого навчання професійного ліцею з 04.01.2010. Факт родинних зв'язків між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 підтверджено довідкою професійного ліцею №320 від 06.05.2016 та письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_3

Відповідно до п. 6.2 розділу 6 статуту керівництво діяльністю професійного ліцею здійснює директор, який призначається на посаду за результатами конкурсного відбору шляхом укладення з ним контракту з Міністерством освіти і науки України у відповідності із законодавством України.

Відповідно до п. 6.3 розділу 6 статуту директор професійного ліцею приймає на посади та звільняє з посад працівників професійного ліцею, затверджує відповідно до кваліфікаційних характеристик їхні посадові обов'язки, формує педагогічний колектив, видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження, заохочує працівників, учнів та слухачів професійного ліцею та застосовує передбачені законодавством стягнення, встановлює премії та доплати до посадових окладів і ставок заробітної плати працівників професійного ліцею за конкретні результати праці.

Також, відповідно до п. 2.16 розділу 2 посадової інструкції директора професійного ліцею ОСОБА_1 (далі посадова інструкція ОСОБА_1С.) директор професійного ліцею здійснює підбір на роботу, прийом і розподіл кадрів.

Відповідно до п. 2.18 розділу 2 посадової інструкції ОСОБА_1 директор професійного ліцею встановлює посадові оклади працівників професійного ліцею, визначених директивними нормативами.

Відповідно до п. 2.19 розділу 2 посадової інструкції ОСОБА_1 директор професійного ліцею визначає надбавки та доплати до ставок та посадових окладів працівників ліцею.

Також відповідно до п. 3.2 розділу 3 посадової інструкції ОСОБА_1 директор професійного ліцею має право у межах своєї компетентності заохочувати та притягувати до дисциплінарної відповідальності працівників ліцею.

Відповідно до п.1.2 розділу 1 посадової інструкції комірника - інструментальника професійного ліцею ОСОБА_2 (далі посадова інструкція ОСОБА_2О.) комірник - інструментальник призначається на посаду та звільняється, у встановленому чинним трудовим законодавством порядку, наказом директора професійного ліцею.

Відповідно до п.1.4 розділу 1 посадової інструкції ОСОБА_2 у своїй роботі комірник - інструментальник керується наказами та розпорядженнями директора професійного ліцею.

Відповідно до п.1.2 розділу 1 посадової інструкції старшого майстра виробничого навчання професійного ліцею ОСОБА_3 (далі посадова інструкція ОСОБА_3Л.) старший майстер виробничого навчання призначається та звільняється з посади директором навчального закладу.

Відповідно до п.1.5 розділу 1 посадової інструкції ОСОБА_3 старший майстер виробничого навчання у своїй діяльності керується актами і розпорядженнями директора професійного ліцею.

Крім цього встановлено, що відповідно до п.1 3 розділу 1 «Положення про преміювання працівників Красноармійського професійного ліцею» джерелом преміювання є: економія фонду заробітної плати та кошти спеціального фонду.

Встановлено, що відповідно до пояснень ОСОБА_1, заступника директора з НВЧ ОСОБА_4 та заступника директора з НР ОСОБА_5, 28.09.2015 проходило засідання комісії Красноармійського професійного ліцею(далі - комісії), про преміювання робітників ліцею за результатом роботи за вересень2015 року, а головою зазначеної комісії є директор ліцею ОСОБА_1

На засіданні зазначеної комісії 28.09.2015 було прийнято рішення про преміювання працівників ліцею, серед яких були ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яким одноголосним рішенням членів та її головою ОСОБА_1 було призначено премії у розмірі 1000 грн. та 700 грн. відповідно.

За результатом засідання зазначеної комісії, було складено протокол засідання комісії №1 від 28.09.2015, на підставі якого директором ліцею ОСОБА_1 видано наказ №48 -ЗП від 28.09.2015 «Про преміювання працівників Красноармійського професійного ліцею у вересні 2015 році», яким надав премію свої дружині ОСОБА_2 у розмірі 1000 грн. та доньці ОСОБА_3 у розмірі 700 грн.

Також встановлено, що 24.12.2015 проходило засідання комісії, про преміювання робітників ліцею за результатами роботи за IV квартал 2015 року.

На засіданні комісії 24.12.2015 було прийнято рішення про преміювання працівників ліцею, серед яких були ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яким одноголосним рішенням членів та її головою ОСОБА_1 було призначено премії у розмірі 737,47 грн. та 150 грн. відповідно.

За результатом засідання комісії, було складено протокол засідання комісії №2 від 24.12.2015, на підставі якого директором ліцею ОСОБА_1 видано наказ №60-ЗП від 24.12.2015 «Про преміювання працівників ліцею за IV квартал 2015 року», яким надав премію свої дружині ОСОБА_2 у розмірі 737,47 грн. та доньці ОСОБА_3 у розмірі 150 грн.

Крім цього встановлено, що 23.03.2016 проходило засідання комісії, про преміювання робітників ліцею за результатами роботи за І квартал 2016 року.

На засіданні комісії 23.03.2016 було прийнято рішення про преміювання працівників ліцею, серед яких були ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яким одноголосним рішенням членів та її головою ОСОБА_1 було призначено премії у розмірі 302,80грн. та 484,80грн. відповідно.

За результатом засідання комісії, було складено протокол засідання комісії №1 від 23.03.2016, на підставі якого директором ліцею ОСОБА_1 видано наказ №8-ЗП від 23.03.2016 «Про преміювання працівників ліцею за І квартал 2016 року», яким надав премію свої дружині ОСОБА_2 у розмірі: 302,80 грн. та доньці ОСОБА_3 у розмірі 484,80 грн.

Про дані обставини та виникнення суперечності між особистими інтересами та службовими повноваженнями, наявність яких впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих службових повноважень, ОСОБА_1 офіційно не повідомив та не попередив керівництво департаменту освіти та науки Донецької обласної державної адміністрації, що підтверджується довідкою професійного ліцею №372 від 27.05.2016 та письмовими поясненнями ОСОБА_1

Частиною 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів з врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів, чого ОСОБА_1 зроблено не було, а за ч.1 статті 172-7 КУпАП передбачена відповідальність вже за сам факт неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, не беручи до уваги матеріальну вигоду чи тяжкість наслідків.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП визнав повністю та суду пояснив, що дійсно він є директором Красноармійського ПЛ і в ліцеї під його керівництвом працюють його дружина ОСОБА_1 та донька ОСОБА_3( до реєстрації шлюбу ОСОБА_1)С.Л., щодо яких він голосував та видавав накази про преміювання. На цей час він розуміє, що вчинив корупційне діяння, не повідомивши своє керівництво про конфлікт інтересів, але це зробив не навмисно, а із-за незнання закону, хоча це його і не виправдовує. Кається у вчиненому, просить його суворо не карати.

Згідно за ч.1 ст.172-7 КУпАП неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до вимог ст.ст.34 КУпАП обставиною, що пом'якшує покарання ОСОБА_1. є щире каяття у вчиненому адміністративному правопорушенні.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1, передбачених ст.35 КУпАП, суд не вбачає.

Судом також враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КУпАП.

З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1. адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 275,60 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, ч.1 ст.172-7, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя-

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700(одна тисяча сімсот) грн., який перерахувати на р/р 31110106700060 отримувач: держбюджет м.Красноармійська ОКПО 34686579 Банк отримувач: ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, код бюджетної класифікації 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь держави(отримувач коштів: Красноарм.УК /м.Красноармійськ/22030001, код отримувача (ЄДРПОУ) 37803022, Банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій області, Код банку отримувача (МФО) - 834016, р/р 31214206700060, Код класифікації доходів бюджету - 22030001) судовий збір в розмірі 275,60грн.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя.