Постанова від 01.08.2016 по справі 263/9372/16-п

Справа № 263/9372/16-п

Провадження №3/263/1052/2016

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.08.2016 року м. Маріуполь

Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Ікорська Є.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної фінансової інспекції України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, мешкаючу за адресою: м Маріуполь, вул. Маріупольська, 73, працюючу начальником планово-економічного відділу КП «МТТУ», за ст.164-12 ч.1, ст. 164-14 ч.1 КпАП України,

ВСТАНОВИЛА:

До Жовтневого районного суду м. Маріуполя надійшов протокол про адміністративне правопорушення №05-72/2016 від 22.07.2016 року, за яким ОСОБА_1 вміняється вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-12 КУпАП (справа №263/3975/16-п, провадження 3/263/1055/2016), а також протокол про адміністративне правопорушення №06-15-16/05 від 22.07.2016 року, яким ОСОБА_1 вміняється вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-14 ч.1 КУпАП (справа 263/9372/16-п, провадження 3/263/1052/2016).

Враховуючи викладене, відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП адміністративні матеріали №263/3975/16-п, 3/263/1055/2016 та 263/9372/16-п, 3/263/1052/2016 підлягають об'єднанню.

Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушення заподіяло матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Проте переданий на розгляд суду адміністративний прокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема, в проколі не зрозуміло викладено суть правопорушення та його правова кваліфікація відповідно до ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, оскільки диспозиція даної частини передбачає декілька видів порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, тобто не конкретизовано, яке порушення законодавства із переліченого в ч. 1 ст. 164-12 КУпАП допустила ОСОБА_1, не зазначено чи є остання посадовою особою відповідно до ст. 164-12 КУпАП, на яку може бути накладено адміністративне стягнення, не надані необхідні відомості (копії відповідних розпоряджень, протоколів, рішень, повідомлень), що є необхідним для правильного вирішення справи.

Крім того, відповідно до ч.2,3 ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. При цьому, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Однак, даний протокол не містить ні підпису особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ні пояснень останньої, а також відомостей, щодо отримання складеного протоколу.

За змістом ст.278 КУпАП при виявлені недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.

Зазначені обставини не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на дооформлення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 251, 256 КпАП України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Об'єднати адміністративний матеріал №263/3975/16-п, 3/263/1055/2016 з 263/9372/16-п, 3/263/1052/2016 в одне провадження та присвоїти номер 263/9372/16-п, 3/263/1052/2016.

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.164-12 ч.1, 164-14 ч.1 КпАП України повернути до Державної фінансової інспекції України в Донецькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Є.С.Ікорська