Номер провадження 2-а/754/454/16
Справа №754/8765/16-а
Іменем України
28 липня 2016 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Ярошенко С.В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лівобережного Об'єднаного Управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить суд визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до ст.. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» на підставі довідки Генеральної прокуратури України від 24.05.2016 року №18-755зп про заробітну плату з розрахунку 90% із середнього заробітку та зобов'язати Лівобережне об'єднане УПФУ в м. Києві провести перерахунок пенсії позивачу починаючи з 01.01.2016 року на підставі довідки Генеральної прокуратури України від 05.05.2016 року виходячи з розміру 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру пенсії.
Відповідачем надано суду заперечення, в яких вказувалось на те, що дії Управління відповідають чинному законодавству.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується у адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
Згідно п. 4. ч. 1 ст. 183-2 КАС суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Дослідивши обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні та отримує пенсію за вислугу років призначену на підставі ЗУ «Про прокуратуру».
Позивач звернувся до відповідача з завою про перерахунок пенсії, згідно якої просив зробити перерахунок пенсії за вислугу років починаючи з 01.01.2016 року. До даної заяви позивачем надано довідку про заробітну плату від 24.05.2016 року №18-755зп.
17.06.2016 року відповідачем надано відповідь з відмовою в проведенні перерахунку, посилаючись на те, що відсутні підстави для проведення перерахунків пенсії призначених за нормами Закону України «Про прокуратуру».
Відповідно до частини першої статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (редакція, що діяла станом на час призначення пенсії), передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Відповідно до ч. 13 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Відповідно до ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
В своїх запереченнях представник відповідача посилається на ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213, на підставі якого з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених ЗУ «Про прокуратуру» не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Крім того, ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року визначено максимальний розмір пенсії, а саме: не більше десяти прожиткових мінімумів.
Враховуючи, що позивач звернувся до УПФУ за перерахунком пенсії 14.06.16 року та надав при зверненні довідку заробітної плати від 24.05.16 року та ненадання сторонами доказів, що підтверджують звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки про заробітну плату, суд вважає, що підстави для перерахунку пенсії у позивача виникли саме з моменту звернення до відповідача з заявою до УПФУ та надання довідки про розмір заробітної плати, тобто з 14.06.16 року.
З 01.10.2011р. положення частини 1 статті 50-1 Закону «Про прокуратуру» щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до цієї статті Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини 13, 18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті).
Враховуючи наведене, суд вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини 13, 18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які змін у зв'язку із прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не зазнали.
З таких обставин, суд вважає відмову відповідача у перерахунку пенсії такою, що не відповідає вимогам законодавства.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, щодо зобов'язання Лівобережного об'єднаного УПФУ в м. Києва провести перерахунок позивачу починаючи з 14.06.2016 року на підставі довідки Генеральної прокуратури України від 24.05.2016 року, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної зарплати з урахуванням фактично отриманих виплат і умов праці, що існували на день звільнення без обмеження її максимального розміру.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 2, 17, 158-162 , 183-2 КАС України, ЗУ «Про прокуратуру», суд
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки Генеральної прокуратури України від 24.05.2016 року №18-755зп.
Зобов'язати Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 починаючи з 14 червня 2016 року на підставі довідки Генеральної прокуратури України від 24.05.2016 року №18-755зп про заробіток, виходячи з розрахунку 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру пенсії та виплатити заборгованість з урахування раніше проведених виплат.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в розмірі 551,20 грн.
В іншій частині позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Деснянський районний суд м. Києва в 10-денний строк, з дня отримання її копії, апеляційної скарги.
Суддя