Справа № 520/13261/15-а
Провадження № 2-а/520/14/16
23.05.2016 року
Київський районний суд м. Одеси у складі головуючого судді Бескровного Я.В., при секретарі Цапенко О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування актів перевірки та постанов про адміністративне правопорушення ,-
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом в якому просить визнати незаконними акти перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 11.11.2014р. та 18.02.2015р.,приписа про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 11.11.2014р. та скасувати постанови Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №13 від 24.11.2014 р. та №138 від 3.03.3015р.
При цьому позивач посилається на те, що ні він ні члени його сім'ї не отримував вказані документи, ні від представника відповідача ні по пошті, а отже їх не підписували і від їх підпису не відмовлялися.
Позивач у судове засідання не явився, подав до суду заяву у якій просить справу розглядати за його відсутності, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся у встановленому порядку, причини неявки свого представника суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Статтею 55 Конституції України передбачено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами скарг у справах про адміністративні правопорушення» від 24.06.1988 р. № 6 розглядаючи скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення, суд повинен перевірити: чи накладено адміністративне стягнення правомочним органом; чи є в діях даної особи ознаки проступку, за який законом передбачена адміністративна відповідальність, і вина у його вчиненні; чи не сплив строк давності для притягнення до адміністративної відповідальності; чи правильні висновки органу (посадової особи), який виніс постанову, про тяжкість вчиненого проступку і обтяжуючі обставини; чи враховані пом'якшуючі обставини, майновий стан винного.
Судом встановлено, що 22.10.2014р. позивачу видано декларацію про початок виконання робіт, а саме реконструкції квартири з посиленням балкону без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані і без втручання в несучі конструкції за адресою АДРЕСА_1 (а.с.49-52).
На підставі заяви жильців будинку №22-а по проспекту Академіка Глушка м.Одеси (а.с.37) у зв'язку з розширенням розмірів балкону ОСОБА_1, 11.11.2014р. директором Департаменту ДАБІ в Одеській області видано направлення №67 головному інспектору Лисий Сергію Олександровичу на здійснення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства на об'єкті за адресою АДРЕСА_2. В цей же день інспектор здійснив перевірку за вказаною адресою у присутності позивача ОСОБА_1.
За результатами перевірки 11.11.2014р. складено акт, яким встановлено що замовниками будівництва, зокрема, ОСОБА_1 наведено недостовірні дані в зареєстрованій ДАБІ декларації про початок виконання будівельних робіт за №ОД 082142950453 від 22.10.2014р., чим порушено ст.36п.8 Закону України «Про регулювання містобудівельної діяльності», та складено протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст.96ч.7 КУпАП з зазначенням часу та місця розгляду справи.
Крім цього, 11.11.2014р. інспектором Лисим С.О. винесено припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, держстандартів і правил, яким запропоновано до 11.12.2014р. усунути виявлені порушення і привести квартиру в первісний стан до 11.12.2014р.
Усі вищевказані документі відправлені 12.11.2014р. ОД УДППЗ «Укрпошта» №6510702808537 на адресу позивача замовним поштовим відправленням (а.с.44).
Згідно повідомлення Управління архітектури та містобудування від 12.11.2014р. даних щодо проектування яких-небудь об'єктів за адресою АДРЕСА_2, не видавалося (а.с.45).
24.11.2014 р. Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області була прийнята постанова по справі про адміністративне правопорушення №13, стосовно притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.7 ст.96 КУпАП з накладенням штрафу 8500 грн. , яка поштовим повідомленням відправлена позивачу (а.с.48).
2.12.2014р. наказом т.в.о.директора ДАБІ скасовано реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 082142950453 від 22.10.2014р. (а.с.64).
17.05.2015р. т.в.о.директора Департаменту ДАБІ в Одеській області видано направлення №750 головному інспектору Лисий Сергію Олександровичу на здійснення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства на об'єкті за адресою АДРЕСА_2.
За результатами перевірки 18.02.2015р. складено акт, яким встановлено що замовниками будівництва, зокрема, ОСОБА_1, незважаючи на наказ ДАБІ №4 від 2.12.2014р. про скасування реєстрації декларації №ОД 082142950453 від 22.10.2014р., продовжено виконання будівельних робіт за вищевказаною адресою, чим порушив п.14 Постанови КМУ «Про затвердження Порідку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» №553 від 23.05.2011р. та складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.188-42 ч.1 КУпАП з зазначенням часу та місця розгляду справи.
Ці документі відправлені 23.02.2015р. ОД УДППЗ «Укрпошта» на адресу позивача замовним поштовим відправленням (а.с.59).
3.03.2015 р. Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області була прийнята постанова по справі про адміністративне правопорушення №138, стосовно притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.188-42 КУпАП з накладенням штрафу 6800 грн., яка поштовим повідомленням відправлена позивачу (а.с.62).
Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач навів докази, які спростовують твердження позивача.
Таким чином, суд, оцінивши надані докази в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги є безпідставними і задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
У задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в Одеський апеляційний адміністративний суд через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Бескровний Я. В.