Справа № 348/1250/16-п
29 липня 2016 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Гураш М.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ід.номер НОМЕР_1, голови Краснянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області, громадянина України
за ст.41 ч.1 КУпАП
ОСОБА_1 порушив вимоги трудового законодавства.
Правопорушення ним вчинено при наступних обставинах:
Проведеною з 30 червня 2016 по 02 липня 2016 року року головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів ОСОБА_2 перевіркою Краснянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області щодо додержання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування виявлено порушення вимог законодавства про працю, а саме порушено вимоги ст.83, ч.2 ст.84 КЗпП України, ст.26 ЗУ "Про відпустки", ч.1 ст.116, ч.1 ст.117 КЗпП України.
Головою Краснянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області згідно рішення №1 від 15.11.2015 року являється ОСОБА_1, який несе персональну відповідальність за своєчасність виплати заробітньої плати працівникам підприємства, своєчасність виплати грошових сум при звільненні працівників.
Як встановлено перевіркою, згідно розпорядження сільського голови від 04.01.2016 року № 1, працівникам було надано відпустки без збереження заробітної плати. Зокрема, землевпоряднику сільської ради ОСОБА_3, діловоду сільської ради ОСОБА_4, рахівнику-касиру ОСОБА_5, прибиральниці сільської ради ОСОБА_6 з 04.01.2016 року по 31.03.2016 року. В розпорядженні зазначено, що відпустку без збереження заробітної плати їм було надано на підставі п.6.6 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 р. № 719-VII та п.9 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 р. № 76-VIII. Цими законодавчими актами було передбачено право керівників центральних органів виконавчої влади, визначених у абзаці першому цього пункту, у межах бюджетних призначень без згоди працівників надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін. Така норма була передбачена на 2014 і 2015 роки. Розпорядженням від 04.01.2016 року № 1 враховуючи ці ж підстави працівників було відправлено в відпустки без збереження заробітної плати з порушенням вимог статті 26 Закону України "Про відпустки", чим порушено вимоги ч.2 ст.84 КЗпП України та ст.26 ЗУ "Про відпустки".
При звільненні працівників з Краснянської сільської ради їм виплачується грошова компенсація за всі не використані ними дні щорічних відпусток. В той же час при розрахунку днів щорічної відпустки при звільненні було допущено помилку.
Так, ОСОБА_5 була прийнята на роботу з 10.05.2002 року по 16.05.2016 року. Дана працівниця використала останню щорічну відпустку 30 календарних днів за період 2015-2016 роки з 15.05.2015 року по 15.06.2015 року. Їй неналежало компенсацію за невикористану відпустку, а фактично їй було надано 30 календарних днів. ОСОБА_6 була прийнята на роботу прибиральницею з 31.01.2008 року по 16.05.2016 року. Дана працівниця використала останню щорічну відпустку 30 календарних днів за період 2015-2016 роки з 15.05.2015 року по 15.06.2015 року. Їй належало компенсацію за невикористану відпустку в кількості 10 календарних днів, а фактично їй було надано 30 календарних днів. ОСОБА_4 була прийнята на роботу оператором комп'ютерного набору з 16.02.2014 року по 17.02.2005 року переведена на посаду діловода по 16.05.2016 року. Дана працівниця використала останню щорічну відпустку 30 календарних днів за період 2014-2015 роки з 27.04.2015 року 13.05.2015 року (14 календарних днів) та з 01.07.2015 року по 16.07.2015 року (16 календарних днів). Їй належало компенсацію за невикористану відпустку в кількості 7,5 календарних днів, а фактично їй було надано 30 календарних днів, чим порушено вимоги ст.83 КЗпП України.
В Краснянській сільській раді при звільненні працівників виплата всіх сум, що належать їм від підприємства, не проводиться в день звільнення. Так, працівники ОСОБА_5 - рахівник-касир, ОСОБА_4В, - діловод, ОСОБА_6 - прибиральниця, звільнені за п.1 ст.40 КЗпПУ у зв'язку із скороченням штату з 16.05.2016 року, однак повний розрахунок з ним проведено 24.05.2016 року, чим порушено вимоги ч.1 ст.116 КЗпП України.
В Краснянській сільській раді, у разі невиплати в день звільнення всіх коштів працівнику, не нараховується і не виплачується середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Так, працівники ОСОБА_5 - рахівник-касир, ОСОБА_4 - діловод, ОСОБА_6 - прибиральниця, звільнені за п.1 ст.40 КЗпПУ у зв'язку із скороченням штату з 16.05.2016 року, однак повний розрахунок з ними проведено 24.05.2016 року, чим порушено вимоги ч.1 ст.117 КЗпП України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав, не спростував обставин його вчинення, пояснив що зазначені порушення взяті до уваги та на даний час усунуті. Затримка виплати грошових сум при звільненні працівників виконкому Краснянської сільської ради виникла в зв'язку з тим, що на рахунку установи були відсутні грошові кошти. Запевнив суд, що в подальшому не буде допускати зазначених порушень та недоліків.
Крім визнання своєї винуватості, його вина у вчиненні правопорушення доводиться даними протоколу про адміністративне правопорушення № 09-14-0029/267 від 02.07.2016 року (а.с.1-2); акту перевірки № 09-14-0029/327 від 02.07.2016 року (а.с.3-6), якими встановлено вищевказані порушення вимог законодавства про працю.
Таким чином в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1 КУпАП.
Однак, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують відповідальність: щире каяття, що ОСОБА_1 прийняв конкретні заходи до усунення виявлених недоліків, а також малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, а тому ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 221, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченогост.41 ч.1 КУпАП закрити за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення в Апеляційний суд Івано-Франківської області через Надвірнянський районний суд.
Суддя Гураш М.В.