10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Стрілецька Є.М.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
"28" липня 2016 р. Справа № 295/5760/16-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Мацький Є.М., вирішуючи питання відповідно до ст. 189 КАС України про прийняття апеляційної скарги Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на постанову Богунського районного суду м. Житомира від "04" травня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язати вчинити певні дії ,-
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від "24" червня 2016 р. апеляційна скарга Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області залишена без руху, оскільки в порушення ч. ст.187 КАС України до скарги не додано документ про сплату судового збору.
Особі, що подала апеляційну скаргу надано термін до "14" липня 2016 р. для усунення вказаних недоліків.
11 липня 2016 року на адресу Житомирського апеляційного адміністративного суду від відповідача надійшло клопотання в якому просить звільнити від сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат, звільнити від оплати повністю або частково, відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Законом України "Про судовий збір" апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, звільнення апелянта від такого обов'язку поставить його у привілейоване положення порівняно з іншими учасниками процесу.
Жодних поважних обставин, які могли бути підставою для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору апелянтом не наведено.
Враховуючи вищенаведене, підстави для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відсутні.
Разом з цим, суд зазначає, що Законодавцем при прийнятті Закону України від 22.05.2015 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" в розділі прикінцевих положень покладено обов'язок на Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від "24" червня 2016 року апелянтом отримано "01" липня 2016 року, про що свідчить підпис у повідомленні про вручення поштового відправлення.
Оскільки, недоліки апеляційної скарги не усунуто, апеляційна скарга підлягає поверненню.
Відповідно до частини третьої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Керуючись ст. 108, ч. 3, 187, ст. 189, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Апеляційну скаргу Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повернути.
Копію ухвали разом із доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, надіслати копію цієї ухвали.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Є.М. Мацький
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_2 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області вул.Перемоги,55,м.Житомир,10003
- ,