Ухвала від 21.07.2016 по справі 200/2678/14-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2016 року м. Київ К/800/38377/15

Вищий адміністративний суд України у складі: суддя-доповідач Кочан В.М., судді Мойсюк М.І. , Малинін В.В. , розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу представника ОСОБА_2 на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2015р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська про зобов'язання здійснити перерахунок коефіцієнту заробітної плати для розрахунку пенсії,

ВСТАНОВИВ:

17 лютого 2014 року представник ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, в якому просила зобов'язати відповідача здійснити перерахунок коефіцієнту заробітної плати, згідно наданої довідки про заробітну плату за період 02.01.1992 року по 30.06.1994 року - 30 місяців, виключивши період з 01.07.1994 року по 31.12.1996 року (з проставленими відповідачем нулями за період з 01.09.1994 року по 28.02.1997 року відповідно роздруківки відповідача); зобов'язати відповідача врахувати при перерахунку пенсії повний страховий стаж, відповідно до трудової книжки; врахувати та нарахувати підвищення пенсії у розмірі 0,5% за кожен повний місяць в зв'язку з відстрочкою виходу на пенсію на 59 місяців.

Постановою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 31.03.2014р. позовні вимоги задоволено.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2015р. апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському райні м. Дніпропетровська задоволено. Постанову Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська від 31.03.2014 року скасовано та прийнято нову постанову про відмову в задоволенні позову.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд апеляційної інстанції виходив з того, що відсутні підтвердження роботи позивача після досягнення 60 річного віку та факт звернення його до відповідача із заявою про відстрочення часу призначення пенсії. Крім того, Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському райні м. Дніпропетровська правомірно нарахувало позивачу пенсію з урахуванням 60 місяців страхового стажу.

У касаційній скарзі представник ОСОБА_2 з посиланням на порушення норм матеріального і процесуального права, допущених судом апеляційної інстанції, просить судове рішення суду апеляційної інстанції скасувати, а рішення суду першої інстанції залишити в силі.

З'ясувавши обставини справи в межах, передбачених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів приходить до висновку про відхилення касаційної скарги з урахуванням наступного.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.09.2013 року по справі № 200/6206/13-а(2а/200/305/13) зобов'язано УПФУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська призначити та виплачувати ОСОБА_2 пенсію за віком з 29.04.2013 року.

11.11.2013 року представник ОСОБА_2 звернулась до УПФУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська з заявою, в якій просила врахувати в розрахунок пенсії всі періоди трудового стажу позивача. Листом від 15.11.2013 року за № Ж-233 УПФУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська надало відповідь, в якій зазначило, що до трудового стажу ОСОБА_2 не враховані певні періоди через некоректність записів у трудовій книжці.

17.12.2013 року представник ОСОБА_2 повторно звернулась до УПФУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська з заявою, в якій просила врахувати всі періоди трудового стажу ОСОБА_2 Листом від 27.12.2013 року за № Ж-256 УПФУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська повідомило ОСОБА_2 про те, що середньомісячний заробіток для обчислення пенсії йому враховано за період з 02.01.1992 року по 30.06.1994 року згідно даних довідки № 01/2237 виданої ПАТ «Кондитерська фабрика АВК», за період з 01.09.1994 року по 28.02.1997 року заробіток зазначено нульовим через відсутність даних про розмір заробітної плати за цей період.

Відповідно до абз.3 пп.1, пп.2 п.3, п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 року №919 «Про затвердження Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату», у випадку повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за відповідний період заробітна плата визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія. ) у разі коли підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, - виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченої відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує року, з якого призначено пенсію. При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено (перераховано) пенсію. Довідка про заробітну плату виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченої відповідною галузевою угодою, видається управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад. За бажанням особи у випадках, передбачених у цьому пункті, коефіцієнт заробітної плати (доходу) за кожен місяць періоду роботи визначається виходячи з мінімальної заробітної плати за відповідний період. Відсутність на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника документів про нарахування та виплату заробітної плати (доходу), а також час та причини, що призвели до втрати таких документів, підтверджується довідкою роботодавця, правонаступника органу вищого рівня, Національного банку України щодо ліквідованих банків або відповідної архівної установи.

Оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846.

Відповідно до п.8 Порядку для відстрочення часу призначення пенсії подається заява та надаються документи, зазначені у підпунктах «а», «б» та «г» п.7 цього Порядку.

Відповідно до ст.29, ч.1 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особі, яка набула право на пенсію за віком відповідно до цього Закону, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону, виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону, на такий відсоток: на 0,5% - за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців; на 0,75% - за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж. За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

В матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_2 після досягнення 60 річного віку працював та звертався до УПФУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська із заявою для відстрочення часу призначення пенсії.

Відповідно до наказу Міністерства праці України №58 від 29.07.1993 року «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство. З матеріалів справи не вбачається, що в трудовій книжці позивача були внесені вищезазначені записи, які засвідчені належним чином, а тому врахувати до страхового стажу позивача періоди роботи з 06.07.1966 по 11.09.1966 року, з 18.11.1966 року по 25.07.1967 року та з 27.04.1989 року по 30.12.1991 року неможливо.

Доводи касаційної скарги висновків суду апеляційної інстанцій не спростовують.

Відповідно до ч. 3 ст. 220-1 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Суд апеляційної інстанції повно і всебічно встановив обставини справи, надав їм належну юридичну оцінку, правильно застосував норми матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування або зміни прийнятих ним рішення.

Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу представника ОСОБА_2 відхилити, а постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2015р. залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та оскарженню не підлягає, крім випадків, встановлених статтями 235-237 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя-доповідач Кочан В.М.

судді

Мойсюк М.І.

Малинін В.В.