19.07.2016 р. Справа№ 914/2953/15
Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., при секретарі судового засідання Білані О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви: Яворівської міської ради
про відстрочку виконання рішення господарського суду Львівської області від 15.09.2015р.
у справі №914/2953/15
за позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, місто Львів
до відповідача: Яворівської міської ради, місто Яворів, Львівська область
про зобов»язання до вчинення дій
Представники сторін:
від заявника (відповідач у справі): не з»явився;
від стягувача (позивач у справі): ОСОБА_1 - представник.
На розгляд господарського суду Львівської області поступила заява №2541 від 05.07.2016р. (вх.№3526/16 від 08.07.2016р.) Яворівської міської ради Львівської області про відстрочку виконання рішення господарського суду Львівської області від 15.09.2015 року у справі №914/2953/15 до 01 грудня 2016 року щодо зобов»язання Яворівської міської ради виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 01.08.2013 року №166, а саме: припинити порушення, визначене в пункті 1 рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 01.08.2013 року №166 та письмово повідомити Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України про виконання рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 01.08.2013 року №166.
Ухвалою суду від 11.07.2016р. прийнято заяву №2541 від 05.07.2016р. (вх. №3526/16 від 08.07.2016р.) Яворівської міської ради Львівської області та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 19.07.2016р.
В судове засідання 19.07.2016р. заявник (відповідач) явку повноважного представника не забезпечив. 18.07.2016р. на електронну адресу господарського суду Львівської області поступило клопотання від 18.07.2016р., в якому заявник просить суд відкласти розгляд справи на іншу дату, так як посадова особа, якій доручено представляти інтереси заявника і даній справі перебуває у тимчасовій непрацездатності.
Згідно ст.36 ГПК України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Відповідно до ст.7 Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”, оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису. Усі процесуальні документи, які надаються до суду електронною поштою повинні бути скріпленні електронним цифровим підписом, відповідно до Закону України “Про електронний цифровий підпис”.
Проте, вказаний електронний документ, а саме клопотання від 18.07.2016р. про відкладення розгляду справи, не відповідає вимогам вказаних норм закону, тому таке клопотання підлягає залишенню без розгляду, оскільки не містить електронного підпису уповноваженої особи від імені відповідача.
Окрім цього, згідно із вимогами ст. 121 ГПК, господарський суд розглядає заяву про відстрочку у десятиденний термін,відтак відсутні правові підстави для відкладення розгляду справи.
В судове засідання 19.07.2016 року позивач (стягувач) з”явився, проти заяви відповідача по справі щодо відстрочки виконання судового рішення господарського суду від 15.09.2015 року до 1 грудня 2016 року заперечив, з підстав, викладених у поясненнях по справі, які подані до суду 19.07.2016 року за вх.№30464/16, та додано до пояснень додатки, згідно переліку.
За умовами ст.33 ГПК України на сторони покладається обов'язок доводити їх вимоги чи заперечення. Згідно вимог ст.ст.4-2, 4-3 ГПК України, сторони мають рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів, заявленні клопотань та здійсненні інших процесуальних прав. З врахуванням належного повідомлення про час та місце проведення судового розгляду усіх сторін, судом забезпечено сторонам рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, з врахуванням наведеного, суд вважає за можливе розглянути заяву за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті, згідно ст.75ГПК України.
Судом встановлено, що рішенням господарського суду Львівської області від 15.09.2015 року у справі №914/2953/15 позов Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Яворівської міської ради Львівської області задоволено повністю, вирішено зобов»язати Яворівську міську раду виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 01.08.2013 року №166, а саме: припинити порушення, визначене в пункті 1 рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 01.08.2013 року №166 та письмово повідомити Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України про виконання рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 01.08.2013 року №166.
08.07.2016 року на розгляд господарського суду Львівської області поступила заява №2541 від 05.07.2016р. (вх.№3526/16 від 08.07.2016р.) Яворівської міської ради Львівської області про відстрочку виконання рішення господарського суду Львівської області від 15.09.2015р. у справі №914/2953/15 до 01 грудня 2016 року.
Відповідно до матеріалів заяви, відповідач повідомляє, що рішенням Яворівської міської ради Львівської області №161 від 20 травня 2016 року «Про внесення змін до структури, загальної чисельності та штатів виконавчих органів Яворівської міської ради», відбулися кадрові зміни посадових осіб місцевого самоврядування, відтак склад створеної комісії з проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Яворова є не правомочним, що унеможливлює розпочати процедуру з проведення конкурсу на дання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Яворова, а це ускладнює виконання рішення суду.
До заяви про відстрочку виконання рішення господарського суду Львівської області від 15.09.2015 року додано копію рішення Яворівської міської ради №161 від 20.05.2016 року «Про внесення змін до структури, загальної чисельності та штатів виконавчих органів Яворівської міської ради», відповідно до якого відбулися кадрові зміни посадових осіб місцевого самоврядування.
Як вбачається із наданих суду пояснень позивача (стягувача) та доданих до пояснень матеріалів, по справі №914/2953/15 відкрито виконавче провадження №49675346 на підставі наказу господарського суду Львівської області від 28.09.2015 року. Позивачем до пояснень подано лист Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області за №12776/0/1-16/02-14 від 09.06.2016 року, відповідно до якого вбачається, що листом Яворівською міською радою від 28.12.2015 року №4428 повідомлено державного виконавця про часткове виконання рішення в частині створення конкурсної комісії та оголошення конкурсу із визначення виконавця послуг вивезення твердих побутових відходів на території міста Яворова.
Статтею 121 ГПК України передбачено, що при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Відповідно до п. 7.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 9 “Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України” підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відповідно до матеріалів заяви про відстрочку виконання рішення суду, вбачається що рішенням Яворівської міської ради №161 від 20.05.2016 року «Про внесення змін до структури, загальної чисельності та штатів виконавчих органів Яворівської міської ради», відбулися кадрові зміни посадових осіб місцевого самоврядування. Відтак, заявник стверджує, що склад створеної комісії з проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Яворова є не правомочним, що унеможливлює розпочати процедуру з проведення конкурсу на дання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Яворова, що ускладнює та унеможливлює виконання рішення суду.
З аналізу процесуальних норм, які регулюють питання можливості надання відстрочки та розстрочки виконання рішення суду випливає, що законодавець у будь-якому випадку пов'язує відстрочку виконання судового рішення в судовому порядку з об'єктивними, непереборними, тобто виключними обставинами, що ускладнюють вчасне виконання судового рішення. Наведені заявником підстави для відстрочки виконання судового рішення є тими виключними обставинами.
В порядку ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Враховуючи представлені суду матеріали, заявником (відповідачем) подано документальні обґрунтування та докази в підтвердження виняткових обставин, для вмотивованої відстрочки виконання рішення до 1 листопада 2016 року в розумінні приписів ст.121 ГПК України.
Враховуючи вищевикладене, та беручи до уваги обставини викладені сторонами, враховуючи вимоги ст.121 ГПК України, суд прийшов до висновку про часткове задоволення заяви №2541 від 05.07.2016р. (вх.№3526/16 від 08.07.2016р.) Яворівської міської ради Львівської області про відстрочку виконання рішення господарського суду Львівської області від 15.09.2015р. у справі №914/2953/15 строком до 01 листопада 2016 року.
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 75, 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Заяву №2541 від 05.07.2016р. (вх.№3526/16 від 08.07.2016р.) Яворівської міської ради Львівської області про відстрочку виконання рішення господарського суду Львівської області від 15.09.2015р. у справі №914/2953/15 задоволити частково.
Відстрочити виконання рішення господарського суду Львівської області від 15.09.2015р. у справі №914/2953/15 до 01 листопада 2016 року.
Суддя Іванчук С.В.