Рішення від 19.07.2016 по справі 914/1254/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.07.2016р. Справа№ 914/1254/16

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., при секретарі судового засідання Білан О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом: Приватного підприємства “Землеустрій плюс”, Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Відники

до відповідача: Квартирно-експлуатаційного відділу м.Львова, м.Львів

про звільнення ПП “Землеустрій плюс” від сплати орендної плати та надання згоди на проведення ремонтно-будівельних робіт

За участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - представник;

від відповідача: ОСОБА_2 - представник.

Права та обов'язки сторін передбачені ст.ст.20, 22 ГПК України роз'яснено, заяви про відвід судді не поступали, за клопотанням присутніх представників сторін в судовому засіданні не проводилася технічна фіксація судового процесу.

Суть спору: На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Приватного підприємства “Землеустрій плюс” до Квартирно-експлуатаційного відділу м.Львова про зобов'язання звільнити приватне підприємство “Землеустрій плюс” від сплати орендної плати за договором оренди №52/2014/КЕВ від 30.05.2014 за період з 30.05.2014р. до моменту приведення його до належного технічного стану та зобов'язання надати згоду на проведення ремонтно-будівельних робіт (капітального ремонту) з метою приведення орендованого майна - нежитлових приміщень загальною площею 982,0 кв.м. в будівлях військового містечка №396, а саме: в будівлі №1 площею 327,1 кв.м. (приміщення 1-го поверху №№1-14), в будівлі №4. площею 337,9 кв.м. (приміщення підвалу №№1-9 площею 157,4 кв.м, приміщення 1-го поверху №№10-12 площею 180,5 кв.м.), в будівлі №33 площею 317,0 кв.м. (приміщення №№4,7-18,19а), розташоване за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н., с.Зимна Вода, вул. Шкільна, 6, до належного технічного стану.

Позовні вимоги обґрунтовані таким. Позивач у позовній заяві зазначає, що згідно Дефектного акту на електромонтажні роботи казарми загальною площею інв. № 33 літ. У-1 в с. Зимна Вода, Пустомитівського району, Львівської області від 20.08.2014 року, Дефектного акту на загально-будівельні роботи Капітальний ремонт приміщень казарми загальною площею інв. № 33 літ. У-1 в с. Зимна Вода, Пустомитівського району, Львівської області від 20.08.2014 року, Дефектного акту на електромонтажні роботи приміщень будівлі складу інв. № 1 літ. Х-1 площею 327,1 кв.м в с. Зимна Вода, вул. Шкільна, 6, Пустомитівського району, Львівської області на території військового містечка № 396 від 20.08.2014 року, Дефектного акту на загально-будівельні роботи капітальний ремонт приміщень будівлі складу інв. № 1 літ. Х-1 площею 327,1 кв.м в с. Зимна Вода, вул. Шкільна, 6, Пустомитівського району, Львівської області на території військового містечка № 396 від 20.08.2014 року, Дефектного акту на електромонтажні роботи приміщень будівлі складу інв. № 4літ. Ф-1 площею 337,9 кв.м в с. Зимна Вода, вул. Шкільна, 6, Пустомитівського району, Львівської області на території військового містечка № 396 від 20.08.2014 року та Дефектного акту на загально-будівельні роботи капітальний ремонт приміщень будівлі складу інв. № 4літ. Ф-1 площею 337,9 кв.м в с. Зимна Вода, вул. Шкільна, 6, Пустомитівського району, Львівської області на території військового містечка № 396 від 20.08.2014 року, орендоване майно потребує значних робіт для приведення їх для належного технічного стану, необхідного для нормального використання в цілях Договору оренди. Усі зазначені Дефектні акти погоджені та затверджені орендодавцем - квартирно-експлуатаційним відділом м.Львова, а отже на думку позивача вбачається однозначне доведення до відома відповідача про неможливість використовувати орендоване майно за призначенням.

Також зазначив, що позивач неодноразово звертався до орендодавця про надання можливості проведення ремонтних робіт з метою приведення орендованого майна до належного, придатного для перебування людей стану. Останнє таке звернення було датоване 20.01.2016 року, на який було отримано відповідь від 27.01.2016 року № 421, у якій вказано, що відповідач не має заперечення щодо проведення такого виду робіт та скеровує відповідний запит Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління.

Крім цього, позивач звернув увагу, що станом на сьогоднішній день, орендарем по Договору оренди від 30.05.2014 року замовлено Зведений кошторис розрахунку вартості ремонту орендованих приміщень, зокрема як вбачається Зведеного кошторису розрахунку вартості капітального ремонту будівлі № 33 загальна вартість робіт станом на 2014 рік становить 913,642 грн.; згідно із Зведеним кошторисом розрахунку вартості капітального ремонту будівлі № 4 загальна вартість робіт станом на 2014 рік становить 518,438 грн. та зведеним кошторисом капітального ремонту приміщень будівлі № 1 передбачено загальну вартість робіт станом на 2014 рік в розмірі 981,926 тис. грн. Таким чином на думку позивача, беручи до уваги технічний стан орендованого майна, що підтверджується відповідним звітом, а також актами комісій, є наявний факт неможливості використання даного майна як за його призначенням, так і загалом як об'єкт нерухомості до моменту його ремонту та приведення до належного стану. Також позивач у позовній заяві зазначив, що з метою безпосереднього здійснення орендарем робіт спрямованих на приведення орендованого майна до належного технічного стану, необхідна згода орендодавця на проведення таких робіт. З підстав наведеного позивач просить суд звільнити від сплати орендної плати та зобов'язати відповідача надати згоду на проведення ремонтно-будівельних робіт (капітального ремонту).

Ухвалою суду від 12.05.2016р. порушено провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 31.05.2016р. Ухвалами суду від 31.05.2016р., 21.06.2016р. та 05.07.2016р. розгляд справи відкладався, продовжувався строк розгляду справи.

18.07.2016р. від позивача через канцелярію суду (вх.№28587/16) подано клопотання від 15.07.2016р. про долучення до матеріалів справи документів згідно вказаного переліку.

В судове засідання 19.07.2016р. представник позивача явку забезпечив, позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві та просить суд позов задоволити.

В судове засідання 19.07.2016р. представник відповідача явку забезпечив, який позовні вимоги заперечив, просить в задоволенні позову відмовити повністю та зазначив, що позивач за актом приймання-передачі від 30.05.2014р. прийняв об'єкт оренди у стані, який потребує проведення капітального ремонту про що, зазначено у даному акті, а отже позивач погодився користуватися спірним майном у стані, який потребує проведення капітального ремонту.

Дослідивши подані суду документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, господарський суд Львівської області,

ВСТАНОВИВ:

30.05.2014р. між Квартирно-експлуатаційним відділом м.Львова (орендодавець) та Приватним підприємством “Землеустрій плюс” (орендар) укладено договір №52/2014/КЕВ оренди (далі по тексту - договір), згідно до умов (п.1.1. договору) якого Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерухоме військове майно - нежитлові приміщення загальною площею 982,0 кв.м. в будівлях військового містечка №396, а саме: в будівлі №1 площею 327,1 кв.м. (приміщення 1-го поверху №№1-14), в будівлі №4. площею 337,9 кв.м. (приміщення підвалу №№1-9 площею 157,4 кв.м, приміщення 1-го поверху №№10-12 площею 180,5 кв.м.), в будівлі №33 площею 317,0 кв.м. (приміщення №№4,7-18,19а) (далі - Майно), що знаходиться на балансі Квартирно- експлуатаційного відділу міста Львова, розташоване за адресою: Львівська обл,, Пустомитівський р-н., с.Зимна Вода, вул. Шкільна, 6, вартість якого визначена на 30.11.13р. за незалежною оцінкою та становить згідно з актом оцінки - 434563,83грн. (без ПДВ).

Пунктом 1.4 договору №52/2014/КЕВ від 30.05.2014р. сторони погодили, що стан майна на момент укладення договору (потребує/не потребує поточного або капітального чи поточного і капітального ремонту) визначається в акті приймання-передачі за узгодженим висновком орендодавця та орендаря.

Згідно із п. 2.1. договору №52/2014/КЕВ від 30.05.2014р. орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору (у разі оренди нерухомого майна на строк 3 (три) роки і більше - не раніше дати державної реєстрації Договору) та акта приймання-передачі майна.

Відповідно до п. 10.1 договору, цей договір укладено строком до 3 років, що діє з 30.05.2014 р. до 28.05.2017 р. включно.

Відповідно до п. п. 3.1., 3.2., 3.3. договору №52/2014/КЕВ від 30.05.2014р., орендна плата встановлена без ПДВ за базовий місяць (грудень 2013року) на рівні 6 055,67грн. за результатами конкурсу (домовленості) з урахуванням моніторингу орендної плати на аналогічних об'єктах оренди, але не нижче орендної плати, визначеної на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорцій її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року № 786 (зі змінами) (далі-Методика), яка становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (грудень 2013р.) - 5459,20грн. (додаток №5). Розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається шляхом коригування розміру орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за базовим місяцем до останнього числа першого місяця оренди. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється в порядку, визначеному законодавством. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.

В п. 3.5. договору, сторони передбачили, що розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об'єкта оренди з незалежних від сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

У розділі 5 договору №52/2014/КЕВ від 30.05.2014р., сторони визначили обов'язки орендаря, до яких віднесли зокрема: забезпечувати збереження орендованого майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати майно в порядку, передбаченому санітарними та екологічними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент, передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, здійснювати заходи протипожежної безпеки (п.5.4.); своєчасно здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендного майна. Ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендного майна і не тягне за собою зобов'язання орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень. У разі, якщо орендар подає заяву на погодження орендодавцем здійснення невід'ємних поліпшень орендованого майна, він зобов'язаний надати документи, передбачені пунктом 4.4 Договору (п.5.7.).

Згідно із п. 4.4. договору №52/2014/КЕВ від 30.05.2014р. для отримання згоди орендодавця на здійснення поліпшень орендар подає "заяву і матеріали згідно з Порядком надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 3 жовтня 2006 року №1523 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2006 року за № 1123/12997.

Відповідно до п.6.3 договору орендар має право за письмовою згодою орендодавця , наданою з дозволу Міністра оборони України або уповноваженої ним особи, за рахунок власних коштів здійснювати реконструкцію,технічне переоснащення, поліпшення орендованого майна.

На виконання умов договору 30.05.2014р., орендодавець передав орендарю за актом приймання-передачі нежитлові приміщення за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н., с.Зимна Вода, військове містечко №396, буд.інв.№1 площею 327,1 кв.м., 1917 року побудови, вартістю 135463,83 грн.; буд.інв.№4 площею 337,9 кв.м., 1917 року побудови, вартістю 130600,00 грн.; буд.інв.№33 площею 317,0 кв.м., 1917 року побудови, вартістю 168500,00 грн. Даний акт приймання-передачі підписаний обома сторонами без будь-яких застережень. Відповідно до цього акту від 30.05.2014р. передане майно потребує капітального ремонту.

Представниками сторін, на виконання вимог ухвали суду подано Додаток №1 до договору оренди акт від 27.03.2014р. інвентаризації об'єкта оренди - нежитлових приміщень, які передаються в оренду ПП «Землеустрій плюс», у якому зазначено, що будівлі інв. №№1,4,33 знаходяться в незадовільному стані та для можливості подальшої експлуатації потребують проведення капітального ремонту. Даний акт від 27.03.2014р. погоджено з орендарем.

20.08.14р. КЕВ затверджено дефектні акти на електромонтажні роботи та загально-будівельні роботи казарми інв.№33, на електромонтажні роботи приміщень складу №1 літ Х-1 та на електромонтажні роботи та загально-будівельні роботи складу інв..№4 літ Ф-1.

Як вбачається із матеріалів справи позивач звертався листом №01/01 від 20.01.16р. до відповідача щодо можливості проведення проектних та ремонтно-будівельних робіт з метою приведення орендованого майна до належного стану та щодо зупинення нарахування орендної плати на час проведення таких робіт.

27.01.16р. КЕВ м. Львова надано відповідь №421, згідно до змісту якої зазначено, що у орендаря існує значна заборгованість з орендної плати та компенсації земельного податку, орендоване майно не застраховано, майно перебуває у неналежному стані, не відповідає санітарним та пожежним нормам. з моменту підписання договору оренди не здійснювалися жодні заходи з метою запобігти пошкодженню і псуванню майна, майно не охороняється його нищать та розфабовують цивільні люди, комісія КЕВ м.Львова 26.01.2016 року провела зовнішній огляд орендованого майна та підтвердила факт неналежного стану майна. Також у даному листі зазначено, що на звернення позивача від 22.08.2014 року №108 щодо здійснення за рахунок власних коштів капітального ремонту, надавалась відповідь (вих. №5471 від 21.10.2014р) щодо Порядку надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних покращень орендованого державного майна, який затверджено наказом Фонду державного майна України від 3 жовтня 2006 року №1523 та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2006 року за №1123/12997 зі змінами, передбаченими наказом Фонду державного майна України від 05 червня 2012 року №825 (надалі - Порядок). Проте, в подальшому орендарем не було надано жодних документів стосовно проведення ремонтних робіт орендованого майна. У даному листі КЕВ зазначає про необхідність надання повного, передбаченого п.3 Порядку пакету документів (зокрема абзац 3 пункту 3 Порядку передбачає наявність припису (декларації) органів пожежного нагляду стосовно майна, переданого в оренду, абзац 6 пункту 3 Порядку передбачає наявність відповідного звіту проведеної експертизи кошторисної частини, проектної документації на здійснення невід'ємних покращень) та зазначив, що будь-які будівельні роботи можуть здійснюватись лише після подання відповідних декларацій в порядку та за формою, визначеною чинним законодавством України, за письмовою згодою орендодавця наданою з дозволу заступника Міністра оборони України за поданням Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗС України. КЕВ м.Львова у даному листі зазначено, що надання дозволу на проведення проектних та ремонтио-будівельних робіт та призупинення нарахування орендної плати можливе лише шляхом внесення змін до укладеного Договору щодо проведення капітального ремонту майна за рахунок орендаря та визначення чіткого розумного, прийнятного терміну звільнення від нарахування орендної плати. КЕВ м.Львова не заперечує щодо проведення проектних та ремонтно-будівельних робіт орендованого майна та скеровує відповідний запит до Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління (вих.від 27.01.2016р №416).

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Приписами ч.ч. 2, 3 ст. 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що орендар зобов'язаний використовувати та зберігати орендоване майно відповідно до умов договору, запобігати його пошкодженню, псуванню. Орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.

Згідно зі ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності.

У частині другій статті 21 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" зазначено, що розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї з сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об'єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.

Статтею 762 ЦК України встановлено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Наймач має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася (ч.4).

Частиною 6 статті 762 ЦК України встановлено, що наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.

Істотна зміна стану об'єкту оренди є підставою для зміни сторонами розміру орендної плати за згодою сторін, відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", а не для звільнення орендаря від сплати орендної плати. (аналогічна правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України від 30.09.2015р. у справі №910/12964/14).

Судом встановлено, що орендар за актом приймання-передачі від 30.05.2014року прийняв об'єкт оренди у стані, який потребує проведення капітального ремонту, що також підтверджується актом інвентаризації майна від 27.03.14р., погодженим позивачем та підписавши договір позивач погодився на встановлений у договорі розмір орендної плати за даних умов.

Подані позивачем в обґрунтування позову дефектні акти від 20.08.2014р., які затверджені відповідачем, підтвердили стан спірного об'єкта оренди, тобто такий, який потребує проведення капітального ремонту, який вже було визначено у додатках до договору - в акті інвентаризації та акті приймання-передачі об'єкта оренди.

Згідно умов договору, розмір орендної плати визначено не нижче орендної плати, визначеної на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорцій її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року № 786 із врахуванням вартості майна за незалежною оцінкою, що становить згідно з актом оцінки від 27.01.14р. - 434563,83грн. Відтак, із наведеного вбачається, що розмір орендної плати визначено із врахуванням вартості оцінки майна на момент його передачі та укладення договору, стан якого визначений як такий, що потребує капітального ремонту .

Згідно з п.5.7 договору на орендаря покладено обов'язок своєчасно здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого майна .

При цьому, у договорі визначений порядок, щодо проведення ремонтних робіт орендованих приміщень, а саме зазначено, що у разі, якщо орендар подає заяву на погодження орендодавцем здійснення невід'ємних поліпшень орендованого майна, він зобов'язаний надати документи, передбачені пунктом 4.4 Договору а саме орендар подає "заяву і матеріали згідно з Порядком надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 3 жовтня 2006 року №1523 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2006 року за № 1123/12997.

Відповідно до Порядку надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 3 жовтня 2006 року №1523 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2006 року за № 1123/12997. (із змінами та доповненнями) процедура надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна включає такі етапи: подання заяви і пакета документів орендарем; розгляд заяви і документації орендаря; прийняття відповідного рішення (п.2). Для розгляду питання про надання згоди орендарю на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна орендар подає заяву та такий пакет документів: 1) опис передбачуваних поліпшень і кошторис витрат на їх проведення; 2) інформацію про доцільність здійснення поліпшень орендованого майна; 3) приписи органів пожежного нагляду, охорони праці (за їх наявності); 4) довідку балансоутримувача про вартість об'єкта оренди згідно з даними бухгалтерського обліку на початок поточного року; 5) завірену копію проектно-кошторисної документації, якщо інше не встановлено договором оренди; 6) звіт за результатами експертизи кошторисної частини проектної документації на здійснення невід'ємних поліпшень (п.3).

Як вбачається із листа КЕВ м. Львова від 27.01.16р. №421 на виконання Порядку надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних покращень орендованого державного майна, який затверджено наказом Фонду державного майна України від 3 жовтня 2006 року №1523 та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2006 року за №1123/12997 зі змінами, передбаченими наказом Фонду державного майна України від 05 червня 2012 року №825 (надалі - Порядок) орендарем не було надано жодних документів стосовно проведення ремонтних робіт орендованого майна. Окрім цього зазначено, що позивачем необхідно також надати згідно п.3 Порядку, припис (декларації) органів пожежного нагляду стосовно майна, переданого в оренду, абзац 6 пункту 3 Порядку передбачає наявність відповідного звіту проведеної експертизи кошторисної частини, проектної документації на здійснення невід'ємних покращень) , відповідних декларацій в порядку та за формою, визначеною чинним законодавством України, за письмовою згодою орендодавця наданою з дозволу заступника Міністра оборони України за поданням Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗС України. Доказів надіслання заяви, звернення із вище переліченим пакетом документів орендодавцю чи уповноваженому управляти відповідним державним майном, суду також не надано.

Як вбачається із матеріалів справи позивачем не надано доказів в підтвердження надання переліку документів відповідно до вимог Порядку надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних покращень орендованого державного майна, який затверджено наказом Фонду державного майна України від 3 жовтня 2006 року №1523 та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2006 року за №1123/12997 зі змінами, передбаченими наказом Фонду державного майна України від 05 червня 2012 року №825.

Зміна умови договору щодо ставок орендної плати може мати місце лише за погодженням сторін у разі зміни цін і тарифів та в інших випадках, передбачених законодавчими актами України, як це визначено ч. 1, 2 ст. 21 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", а у разі недосягнення згоди з цього питання за заявою заінтересованої сторони спір вирішується господарським судом. (Постанова, Вищий господарський суд, від 14.11.2012, № 16/152-09-4201). Позивачем не подано доказів в підтвердження звернення у встановленому порядку до відповідача, який є стороною даного договору щодо внесення змін до договору в частині розміру орендної плати чи з приводу звільнення від сплати орендної плати .

Окрім цього належить зазначити, що як вбачається із матеріалів справи та не заперечується представниками сторін, з моменту прийняття об»єкта оренди орендар користувався ним, доказів в підтвердження істотного погіршення стану об»єкта оренди у порівнянні із станом нерухомого майна, яке прийняте орендарем на час передачі за актом приймання-передачі від 30.05.2014 року та відображено в акті інвентаризації об'єкту оренди від 27.03.2014 року, не представлено.

За даних обставин, презюмується незмінність умов господарювання (користування майном) чи стану об'єкта оренди, при цьому орендар повинен подати докази наявності тих обставин, на які він посилається в обґрунтування своїх вимог, а також довести, що ці обставини виникли з незалежних від нього причин, зокрема, внаслідок зміни кон'юнктури на ринку товарів, робіт, послуг, з вини орендодавця, через дію непереборної сили чи у зв'язку з природними властивостями майна, що є об'єктом оренди тощо. Як вбачається із матеріалів справи, позивачем не представлено належних та допустимих доказів в підтвердження обґрунтованості та підставності заявлених позовних вимог.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень (ст.33 ГПК України). Відповідно до ст.34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи викладене, подані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими, не підтвердженими належними доказами тому задоволенню не підлягають.

Судові витрати необхідно віднести на позивача відповідно до ст.49 ГПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 4-3, 12, 22, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 22.07.2016р.

Суддя Іванчук С.В.