Справа № 185/5843/16-п
Провадження № 3/185/1279/16
іменем України
20 липня 2016 року м.Павлоград
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Кононенко Т.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Територіальної державної інспекції праці у Дніпропетрвоській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, голову Богуславської сільської ради, проживаючої та зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
встановив:
До Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП ОСОБА_1 (протокол № 126\4.6-2-1 від 15.06.2016 року) для розгляду.
В протоколі про адміністративне правопорушення протокол № 126\4.6-2-1 від 15.06.2016 року зазначено, що Богуславська сільська рада відповідно до довідки про реєстрацію у відділенні ї Фонду соціального захисту інвалідів від 23.11.2009 р. № 5443 зареєстровано у Фонді соціального страхування інвалідів.
Відповідно до пунктів 2.З Порядку подання підприємствами, установами,
ертанюапіями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів
про зайнятість та працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації іх працевлаштування, затвердженого ПКМУ від 31.01.2007 р. № 70, до Фонду соціального захисту інвалідів роботодавцем подано форму звітності №10-ГЯ ''Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів", що заповнено з використанням інструкції з її заповнення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України 10.02.2007 р. № 42, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 13.02.2007 р. за № 117/13384 (далі - Наказ № 42). Даний звіт надійшов до Дніпропетровського відділення ФСЗІ 23.02.2016 р., тобто не пізніше 1 березня року, що настає за звітним (п. 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів та інформації).
В ході перевірки виконання нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів встановлено:середньооблікова кількість штатних працівників згідно з наданим звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2015 рік складає 32 осіб, при цьому працівники, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність відсутні.
Відповідно до вимог ЗУ №875-ХІІ передбачено у даному випадку норматив 32:100*4= 1,28 осіб, з урахуванням округлення до цілого у 2015 році повинне працювати 1 особа. Таким чином на підприємстві не виконано норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.
Станом на 15.06.2016 року працює 24 особи.
Згідно вимог ч. З ст. 19 ЗУ № 875-ХП підприємства, установи, організації, тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 ЗУ №875-ХП підприємства, установи, організації фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятос інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно письмового пояснення сільського голови ОСОБА_1 в Богуславській сільській раді не виконується норматив робочих місць для працевлаштуванні інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, так як всі штатні одиниці по установах сільської ради були зайняті, вільні вакансії були відсутні. З червня 2015 дитячі садочок був переданий до районного відділу освіти, а з 16 липня 2015 року су передані такі установи як бібліотека, будинок культури, музей до районних установ культури. У зв'язку зі скороченням чисельності установ, Богуславська сільська рада, не мала можливості створити вакансію відповідно до вимог статті № 19 З «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. № 875-ХХІ. Як наслідок сільська рада не зверталася на протязі 2015 року до Павлоградського районного центру зайнятості з приводу наявності вакансій для працевлаштування інвалідів.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті. Постанова судді згідно ст. 283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
В судовому засіданні ОСОБА_1 надала суду розпорядження Богуславської сільської ради від 30.06.2016 року, довідку та пояснила, що на посаді голови Богуславської сільської ради, вона перебуває з 09.11.2015 року, відповідно до рішення про визнання повноважень Богуславської сільської ради. На даний час створена постійна діюча комісія по створенню робочого місця для інвалідів. Не вбачає своє провини, оскільки попереднім головою Богуславської сільської ради при плануванні бюджету на 2015 рік в штатному розписі зазначеної ради не було заплановано та виділено додаткову одиницю для працевлаштування інвалідів. Тому вона, не мала можливості працевлаштувати жодної людини.
Відповідно до статей 143, 144 Конституції України, Бюджетного кодексу України, Закону України “Про місцеве самоврядування в України, головою сільської ради при плануванні бюджету на наступний рік, а саме на 2015 рік повинно було передбачено в штатному розписі Богуславської сільської ради додаткову одиницю для працевлаштування інвалідів.
В адміністративному протоколі відносно ОСОБА_1 дійсно вказані противоправні дії, які підлягають кваліфікації за диспозицією ст. 41 КУпАП, однак не у відношенні останньої, в зв'язку з тим, що на час вчинення правопорушення ОСОБА_1, а саме при планування бюджету на 2015 рік не була посадовою особою.
Відповідно ст. 62 Коституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення. Обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Так, автором протоколу на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП надано лише акт перевірки, в якому викладені його судження щодо порушення вимог законодавства про працю. Натомість жодного документального підтвердження вчинення ОСОБА_1, як сільським головою таких дій, не надано, та не зазначено якими доказами це підтверджено.
Згідно матеріалів справи, до протоколу №126\4.6-2-1 від 15.06.2016 року додано акт перевірки №234/4.6-2 від 15.06.2016 року з якого не вбачається виність ОСОБА_1, у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП, зважаючи на викладене вважаю, що в діях ОСОБА_1, відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1
ст. 41 КУпАП, а тому провадження в справі слід закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 27, ч. 1 ст. 41, п. 1 ст. 247 КУпАП,
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.41 КУпАП закрити через відсутність складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником, потерпілим, його представником, або може бути опротестовано прокурором протягом десяти днів з дня її прийняття до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті, є оригіналом.
Суддя Павлоградського
міськрайонного суду
Дніпропетровської області ОСОБА_2
оригінал постанови
Суддя Павлогрдаського
міськрайонного суду
Дніпропетровської області /підпис/ ОСОБА_2
З оригіналом згідно