Справа № 175/2835/16-а
Провадження № 2-а/175/58/16
26 липня 2016 року смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Шабанов А.М. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Інспектора патрульної поліції 4-ї роти 3-го батальйону рядовий поліції Гонтарівський Євген Сергійович про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 20 липня 2016 року про його притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 122 КУпАП.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, суддя дійшов висновку, що пред'явлений позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 4 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Згідно Закону України № 484-VIII від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності 01 вересня 2015 року, визначено щодо об'єктів справляння судового збору.
Відповідно до ст. ст. 3, 5 Закону України «Про судовий збір» особи, які звертаються до суду із позовом про оскарження постанови про адміністративне правопорушення, не звільняються від сплати судового збору.
Крім того, за наявності декількох нормативно-правових актів однакової юридичної сили, норми яких по різному регулюють одну і ту же сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах застосовуються положеннями закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.
Таким чином, поняття державне мито є відмінним від судового збору, оскільки останній справляється саме за звернення із позовною заявою, скаргою до суду.
Крім того, постанова, яку оскаржує позивач винесена суб'єктом владних повноважень, а не судом при розгляді справ про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до компетенції суду за нормами КУпАП, і на оскарження яких розповсюджуються норми ч. 4 ст. 288 КУпАП.
Постанова відповідача - суб'єкта владних повноважень, оскаржується позивачем за нормами КАС України, який не дає підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, справляння якого регулюється Законом України «Про судовий збір».
Таким чином, позивачем не сплачено судовий збір, розмір якого відповідно до Закону України «Про судовий збір» складає 551 грн. 20 коп.
Зазначені недоліки позовної заяви не дають можливості відкрити провадження у справі, а тому, відповідно до вимог ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення, встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора патрульної поліції 4-ї роти 3-го батальйону рядовий поліції Гонтарівський Євген Сергійович про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки у строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали. Роз'яснити, що інакше адміністративний позов буде вважатися неподаним та повернутим.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня її постановлення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: А.М. Шабанов