Ухвала від 18.07.2016 по справі 803/581/16

УХВАЛА

про роз'яснення судового рішення

18 липня 2016 року Справа № 803/581/16

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області про роз'яснення рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області про стягнення одноразової грошової допомоги,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 10 травня 2016 року, яка набрала законної сили, адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено повністю. Визнано протиправними дії ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_2 у виплаті одноразової допомоги при звільненні, зобов'язано ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 одноразову грошову допомогу у зв'язку зі звільненням із служби в органах внутрішніх справ за п.п. «г» (через скорочення штатів) п. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ в розмірі, передбаченому ч. 1 ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

14.07.2016 року відповідач ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області звернулося із заявою про роз'яснення рішення, мотивуючи заяву тим, що ОСОБА_2 на день звільнення зі служби перебувала у розпорядженні та на службу не виходила, тому грошове забезпечення їй не нараховувалось. За таких обставин просять роз'яснити подальше виконання даного рішення суду, а саме з якої суми грошового забезпечення необхідно провести нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_2

Сторони в судове засідання не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце судового розгляду.

Відповідно до частини 3 статті 170 КАС України суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів із повідомленням заявника (особи, яка бере участь у справі, державного виконавця, які звернулися із заявою про роз'яснення судового рішення) та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення.

Відповідно до частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням заінтересованої особи, що звернулися з заявою, та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, що не перешкоджає судовому розгляду, тому розгляд заяви про роз'яснення судового рішення здійснено у відкритому судовому засіданні, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що у справі необхідно роз'яснити постанову суду від 10 травня 2016 року, виходячи з наступного.

Згідно із частиною 1 та частиною 2 статті 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє судове рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Постанова Волинського окружного адміністративного суду від 10.05.2016 року не виконана, що слідує із матеріалів справи. Тому заява про роз'яснення рішення підлягає розгляду.

Відповідно до постанови Волинського окружного адміністративного суду від 10.05.2016 року та виданого на її підставі виконавчого листа №492/2016 від 03.06.2016 року Визнано протиправними дії ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_2 у виплаті одноразової допомоги при звільненні, зобов'язано ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 одноразову грошову допомогу у зв'язку зі звільненням із служби в органах внутрішніх справ за п.п. «г» (через скорочення штатів) п. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ в розмірі, передбаченому ч. 1 ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Як зазначено в постанові суду від 10.05.2016 року Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 № 2262-ХІІ(далі - Закон № 2262) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону № 2262 особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом та звільняються зі служби у зв'язку із скороченням штатів виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 років і більше.

Згідно з абз. 3 п. 10 Постанови КМУ «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» від 17 липня 1992 року № 393 особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які звільняються зі служби у зв'язку із скороченням штатів, за наявності вислуги 10 років і більше виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Абз. 1 п. 14 Постанови КМУ № 393 визначено, що одноразова грошова допомога, передбачена п. 10 цієї постанови, виплачується Міністерством внутрішніх справ за рахунок коштів, виділених у державному бюджеті для його утримання.

В мотивувальній частині постанови суду на підтверджується норм чинного законодавства вказано, що обчислення середньої заробітної плати здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати», згідно з пунктом 2 якого середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язані відповідні виплати.

Як встановлено судом ОСОБА_2 наказом УМВС України у Волинській області від 05.11.2015 №319о/с була звільнена з органів внутрішніх справ з 06.11.2015 року, тобто в листопаді, таким чином беручи до уваги положення постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» середньомісячна заробітна плата повинна розраховуватись за два календарні місяці роботи, що передували звільненню, тобто жовтень-вересень 2015 року, проте як встановлено судом при розгляді позову, ОСОБА_2 в жовтні 2015 року працювала не повний робочий місяць, таким чином середньомісячну заробітну плату слід розраховувати за серпень-вересень 2015 року, оскільки ці місяці повністю відпрацьовані позивачем.

З оглянутої судом довідки Луцького МВ УМВС України у Волинській області від 10.12.2015 року №217 про заробітну плату ОСОБА_2 вбачається, що її заробітна плата за серпень 2015 року становила 2 294,80 грн., за вересень 2015 року 2 294,80 грн., таким чином середньомісячна заробітна плата ОСОБА_2 становить 2 294,80 грн. (2 294,80 грн. + 2 294,80 грн.) :2).

Враховуючи викладене суд роз'яснює заявнику, що сумою грошового забезпечення з якої необхідно провести нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_2 слід вважати 2 294,80 грн.

Керуючись статтями 160, 165, 170 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області про роз'яснення постанови суду від 10 травня 2016 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 Міністерства Внутрішніх справ України у Волинській області про стягнення одноразової грошової допомоги задовольнити.

Роз'яснити постанову Волинського окружного адміністративного суду від 10 травня 2016 року у справі №803/581/16 таким чином, що сумою грошового забезпечення з якої необхідно провести нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_2 слід вважати 2 294,80 грн.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлений 23 липня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С.Ф. Костюкевич