Постанова від 15.07.2016 по справі 461/2041/16-а

Справа № 461/2041/16-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.07.2016 Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючої: судді - Городецької Л.М.

при секретарі: Турчин З.В.

з участю представників

позивача - ОСОБА_1

відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Холдинг емоції «!ФЕСТ» до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради про визнання відмови протиправною та зобов'язання до вчинення дій,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Холдинг емоції «!ФЕСТ» звернулось до суду з адміністративним позовом до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, в якому просить визнати протиправними відмови Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради від 22.09.2015р. № 2401-2вих-1263, від 29.10.2015р. № 2401-2вих-1458, від 18.12.2015р. № 2401-2вих-1714 та зобов'язати Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради повторно розглянути заяву ТзОВ «Холдинг емоцій «!ФЕСТ» від 09.09.2015р. № 2-17409 про продовження терміну дії паспорта паспорта № 205 від 14.03.2013р. відповідно до положень Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009р. № 2452.

В обґрунтування заявлених позовних вимог покликається на те, що реалізуючи своє право на отримання паспорта відкритого літнього майданчика терміном до 5 років за адресою: м. Львів, площа Ринок, 1 (західна сторона), позивач цілком правомірно звернувся до відповідача із проханням продовжити строк дії чинного паспорта ще на два роки, оскільки діючий НОМЕР_1 від 14.03.2013р. був виданий на 3 роки, тобто, загальний термін дії паспорта становив би 5 років, оскільки така можливість продовження терміну дій паспорта відкритого літнього майданчика передбачено Додатком № 4 до ухвали Львівської міської ради від 05.03.2009р. № 2452.

Проте, на неодноразове звернення до відповідача про продовження паспорта відкритого літнього майданчика, Позивач отримав відмови, які вважає надуманими та протиправними, оскільки Порядком отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009р. № 2452 не передбачено таких підстав для відмови, які вказані в оскаржуваних відповідях відповідача. При цьому, позивач наголосив на тому, що визначення «відкритий літній майданчик» з моменту видачі паспорта відкритого літнього майданчика № 205 від 14.03.2013р. до моменту звернення до відповідача з проханням продовжити строк дії чинного паспорта - не змінилось. Жодних змін в переліку документів, які слугували підставою для отримання паспорта відкритого літнього майданчика № 205 від 14.03.2013р, не відбулось.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, дав пояснення, аналогічні мотивам позовної заяви. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечила, просила в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи суд вважає їх достатніми для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення, та приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до вимог ч.1 ст.6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом встановлено, що 14.03.2013 року Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради було видано НОМЕР_1 на розміщення позивачем відкритого літнього майданчика загальною площею 268,0 кв.м. на пл. Ринок, 1 (західна сторона). Термін дії паспорту 3 роки (з 01.04.2013р. до 31.10.2013р., з 01.04.2014р. до 31.10.2014р., з 01.04.2015р. до 31.10.2015р.).

Вищевказаний паспорт було видано у відповідності до Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009р. № 2452

09.09.2015р. позивач звернувся до відповідача із заявою № 2-17409 про продовження терміну дії паспорта відкритого літнього майданчика на два роки (тобто загальний термін дії паспорта становив би п'ять років).

Листом від 22.09.2015р. № 2401-2вих-1263 відповідач повідомив позивача про те, що комісією прийняте рішення відмовити ТзОВ «Холдинг емоцій «!ФЕСТ» у вирішенні порушеного у зверненні питання, у зв'язку із тим, що відкритий літній майданчик ТзОВ «Холдинг емоцій «!ФЕСТ» не відповідає погодженому проекту.

22.10.2015р. позивач повторно звернувся до відповідача із заявою № 2-20372 про продовження терміну дії паспорта відкритого літнього майданчика.

Листом від 29.10.2015р. № 2401-2вих-1458 відповідач повідомив позивача про те, що для вирішення порушеного питання необхідно виконати проект відкритого літнього майданчика на пл. Ринок, 1 відповідно до «Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові», затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 та попередньо його погодити з управлінням охорони історичного середовища.

04.12.2015 року позивач знову звернувся до відповідача із заявою № 2-23270/АП про продовження терміну дії паспорта відкритого літнього майданчика.

Листом від 18.12.2015 року № 2401-2вих-1714 відповідач повідомив позивача про те, що комісією прийняте рішення відмовити ТзОВ «Холдинг емоцій «!ФЕСТ» у вирішенні порушеного у зверненні питання, оскільки відкритий літній майданчик ТзОВ «Холдинг емоцій «!ФЕСТ» на пл. Ринок, 1 не підпадає під визначення відкритий літній майданчик біля закладу ресторанного господарства.

Порядок отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності затверджений ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452.

Відкритий літній майданчик - стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей (п. 1.2 Порядку).

Пунктом 1.3 Порядку визначено, що паспорти відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків, склад якої затверджується ухвалою міської ради.

Відповідно до пунктів 3.1., 3.2. Порядку паспорт надається терміном до 5 років з правом розміщення літніх майданчиків виключно у межах сезонного періоду, з 1 квітня до 1 листопада поточного року. Дія паспорту починається з 1 квітня поточного року (або з дати, вказаної у заяві) і закінчується 1 листопада.

В пункті 2.4. Порядку наведено виключний перелік підстав для відмови у наданні паспорту літнього майданчика: 1. Розміщення літнього майданчика на:

пішохідних доріжках, тротуарах та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів (при влаштуванні літнього майданчика на тротуарі його прохідна ширина повинна залишатися не меншою ніж 1,5 м); проїжджій частині вулиць і доріг;

зелених насадженнях; пішохідній зоні центральної частини міста без збереження проїзду автотранспорту спеціальних служб; 2. Загроза безпеці людей у разі влаштування літнього майданчика; 3. Відсутність або невідповідність законодавству одного з документів для отримання дозволу на розміщення літнього майданчика, зазначених у пункті 2.1 цього Порядку; 4. Не усунені порушення цього Порядку (самовільно встановлені відкриті літні майданчики;діяльність без відповідних дозволів інших об'єктів суб'єкта підприємницької діяльності, який звернувся для отримання дозволу на встановлення відкритого літнього майданчика; не своєчасний демонтаж відкритого літнього майданчика чи його елементів).

Оскільки 14.03.2013р. відповідачем було видано НОМЕР_1 на розміщення позивачем відкритого літнього майданчика загальною площею 268,0 кв.м. на пл. Ринок, 1 (західна сторона), термін дії паспорту 3 роки (з 01.04.2013р. до 31.10.2013р., з 01.04.2014р. до 31.10.2014р., з 01.04.2015р. до 31.10.2015р.), враховуючи звернення позивача про продовження терміну дії паспорта № 205 від 14.03.2013р. суд вважає, що підстави для відмови у розгляді звернень, викладені у листах відповідача від 22.09.2015р. № 2401-2вих-1263, від 29.10..2015р. № 2401-2вих-1458, від 18.12.2015р. № 2401-2вих-1714, суперечать вимогам Порядку та загальним засадам розумності та справедливості.

Виходячи з вимог ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не надано жодних доказів на підтвердження своїх заперечень проти позову.

Таким чином, оцінюючи письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов ТзОВ «Холдинг емоцій «!ФЕСТ» підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.7-12,86,161,162,167,185,186 КАС України, суд

постановив:

адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Холдинг емоції «!ФЕСТ» - задовольнити.

Визнати відмову Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради від 22.09.2015 року №2401-2вих-1263 від 29.10.2015 року №2401-2вих-1458 від 18.12.2015 року, №2401-2вих-1714, про продовження дії паспорта №205 відкритого літнього майданчика - протиправними.

Зобов'язати Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради повторно розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Холдинг емоції «!ФЕСТ» від 09.09.2015 року №2-17409 про продовження терміну дії паспорта № 205 від 14.03.2013 року відповідно до положень Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року №2452.

Стягнути з Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Холдинг емоції «!ФЕСТ» судові витрати в розмірі 1378 гривень.

На постанову суду першої інстанції може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом першої інстанції частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Л.М.Городецька