Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"05" липня 2016 р.Справа № 922/1442/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Макаренко О.В.
при секретарі судового засідання Нагірна М.Т.
розглянувши справу
за позовом Харківська міська рада, м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Меркурій-Прогрес", м. Харків Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Харківський маєток", м. Харків
про внесення змін до договору
за участю представників:
позивача - ОСОБА_1, довіреність №08-11/7787/2-15 від 30.12.2015 р.
відповідача - ОСОБА_2, довіреність б/н від 14.06.2016 р.
третьої особи - не з'явився
Харківська міська рада (позивач) звернулася до господарського суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Меркурій-Прогрес" (відповідача) про внесення змін до договору оренди землі, зареєстрованого 25.10.2005 року за №88160/05 у Харківській регіональній філії ДП "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі у редакції, викладеній в позовній заяві.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні та у відзиві на позов (а.с. 41-44), просить в позові відмовити. Свої заперечення відповідач обґрунтовує тим, що на орендованій земельній ділянці відповідач побудував житловий комплекс, який зданий в експлуатацію згідно з актом готовності об'єкта до експлуатації № 65-1/001 від 07.12.2009 р. (а.с. 50-55). Інспекцією архітектурно-будівельного контролю у Харківської області видане свідоцтво № 20000683 від 13.01.2010 р. про відповідність збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил (а.с. 56). Багатоповерховому будинку було присвоєно адресу м. Харків, вул. Кінної Армії, 9. 30.06.2015 року мешканці будинку прийняли рішення про створення ОСББ "Харківський маєток" (код ЄДРПОУ 39866021, місцезнаходження: 61140, м. Харків, вул. Першої Кінної Армії, будинок 9). На даний час позивачем розглядається лист відповідача від 15.06.2016 р. (а.с. 57) про розірвання дії договору земельної ділянки відповідно до підпункту а пункту 38 договору у зв'язку з добровільною відмовою відповідача від права користування орендованою земельною ділянкою та фактичним користуванням земельною ділянкою ОСББ "Харківський маєток" (3-ю особою у даній справі).
У судовому засіданні 14.06.2016 р. було оголошено перерву до 30.06.2016 р.
З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно дослідивши надані ними докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, між Харківською міською радою (орендодавець) та відповідачем (орендар) був укладений договір оренди землі, зареєстрований 25.10.2005 року за реєстраційним № 88160/05 (далі - договір), відповідно до умов якого позивач на підставі рішення 37 сесії Харківської міської ради 4 скликання від 06.07.2005 р. № 121/05 "Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для будівництва (реконструкції) та подальшої експлуатації об'єктів" надав відповідачеві, а орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови загальною площею 0,4792 га, яка знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Першої Кінної Армії,13.
Згідно з п. 8 договору даний договір укладено строком: на період будівництва до 01.12.2007 р. (але не пізніше прийняття об'єкту до експлуатації), на період експлуатації до 01.12.2030 р.
Відповідно до п. 20 договору оренди землі передача земельної ділянки відповідачеві здійснюється протягом десяти днів після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі.
Факт прийняття відповідачем в оренду земельної ділянки підтверджується актом приймання-передачі земельної ділянки від 21.10.2005 р. (а.с. 20).
Рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013 р. № 1209/13 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р." затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р.
Згідно з п.1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість одного квадратного метру земель міста Харкова у сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01.01.2014 р.
Рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станам на 01.01.2013" встановлено, що плата за землю на підставі даних "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013" вводиться в дію з 01.01.2014. Зміни до договорів оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Пунктом 5 даного рішення Департамент земельних відносин Харківської міської ради зобов'язано попередити всіх землекористувачів (орендарів) земельних ділянок, реєстрація яких у Державному земельному кадастрі не здійснена, про необхідність приведення розміру плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
Пунктом 16.4. Порядку оформлення договорів оренди землі у м. Харкові, який є додатком до рішення 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання "Про затвердження Порядку оформлення договорів оренди землі у місті Харкові" від 19.12.2012 р. № 960/12, що набирає чинності з 01.01.2013 р., визначено, що зміни до договору оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі в порядку, передбаченим цим підпунктом.
На підставі вищевказаних рішень Харківської міської ради Департаментом земельних відносин Харківської міської ради одержано витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку, виконано розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності станом на 01.01.2013 р. №1534/15 та одержано витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за № 47 від 08.11.2013 р., відповідно до якого нормативна грошова оцінка складає 4544877 грн. (а.с. 27-28).
Департаментом земельних відносин Харківської міської ради було підготовлено проект додаткової угоди до договору оренди землі, який разом з листом-пропозицією від 17.12.2015 р. за № 8637/0/225-15 та розрахунком орендної плати рекомендованим поштовим відправленням направлено на адресу відповідача (а.с. 29-31).
Даний лист одержано представником відповідача, про що свідчить копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 31). Але відповідач зміни до договору оренди землі не погодив, додаткову угоду до договору оренди землі не підписав.
На підставі викладеного, позивач просить суд задовольнити позовні вимоги. В обґрунтування позовних вимог посилається на норми ст. ст. 13, 144 Конституції України, ст. ст. 12, 93, 125, 126, 189 та п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст. ст. 15, 30 Закону України "Про оренду землі", ст. ст. 5, 13, 15, 21 Закону України "Про оцінку земель", ст. ст. 651, 653, 654 Цивільного кодексу України та ст. 188 Господарського кодексу України.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам справи та спірним правовідносинам сторін, суд виходить з такого.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону "Про оренду землі" однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
За змістом ч. ч. 1, 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).
Відповідно до вимог ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно з пунктами 34, 35 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин, затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.
У п. 9 договору визначено розмір орендної плати.
На підставі п. 13 договору розмір орендної плати переглядається у тому числі в інших випадках, передбачених законом.
Судом встановлено, що відповідач зміни до договору оренди землі не погодив, спірну додаткову угоду до договору оренди землі не підписав.
Відповідно до п. 36 договору зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується в судовому порядку.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 03.06.2008 року за № 309-VI внесено зміни, зокрема, до ч. ч. 4, 5 ст. 21 Закону України "Про оренду землі", відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю"; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю". Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині.
У зв'язку із введенням в дію з 01 січня 2011 року Податкового кодексу України Закон України "Про плату за землю" втратив чинність (ч. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України).
Статтею 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Судом встановлено, що рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станам на 01.01.2013" змінено нормативно грошову оцінку земель міста Харкова та затверджено нові ставки орендної плати. Зазначене рішення відповідачем не оспорено і у встановленому законом порядку не скасовано.
Нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Дана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 20.08.2013 р. у справі за позовом Запорізького міжрайонного екологічного прокурора в інтересах держави в особі Запорізької міської ради до ПАТ “Запорізький абразивний комбінат” про стягнення заборгованості та постанові Верховного Суду України від 02.03.2016 р. у справі за позовом Харківської міської ради до ПП "Терем" про внесення змін до договору оренди землі.
Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рішення органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом є обов'язковими до виконання на відповідній території.
З огляду на викладені обставини і приписи закону, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги в частині внесення змін до пунктів 5, 9 договору оренди землі (в частині визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати за користування земельною ділянкою) є правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог в частині внесення доповнення до пункту 2 договору оренди, в якому зазначено: "Кадастровий номер земельної ділянки 6310138800:04:004:0026", слід зазначити наступне.
Стаття 15 Закону України "Про оренду землі" визначає, що істотними умовами договору оренди землі є об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки).
Як вбачається з матеріалів справи, невід'ємною частиною договору оренди є план або схема земельної ділянки, про що зазначено у договорі оренди землі (п. 42 договору).
Позивачем надано до матеріалів справи план земельної ділянки, в якому зазначено кадастровий номер земельної ділянки - 6310138800:04:004:0026 та площа - 0,4792 га.
З огляду на викладене, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача щодо внесення змін до договору оренди землі в частині зазначення в пункті 2 додаткової угоди кадастрового номеру земельної ділянки - 6310138800:04:004:0026.
Згідно з ч. 1 ст. 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Частиною 1 ст. 651 ЦК України також встановлено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Аналогічні правила щодо зміни умов договору оренди землі за взаємною згодою сторін містить і стаття 30 Закону України "Про оренду землі", якою встановлено, що у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у правовідносинах, що розглядаються судом.
Згідно з ч. 1 ст. 4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-3 та ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з ч. 1 ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст. 34 ГПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на вищевикладені обставини і приписи закону, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
При цьому суд відхиляє твердження відповідача щодо припинення дії спірного договору оренди земельної ділянки, як такі, що суперечать чинному законодавству і матеріалам справи, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 377 Цивільного кодексу України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
Згідно з ч. ч. 1, 2 статті 120 Земельного кодексу України у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про оренду землі" до особи, якій перейшло право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку. Договором, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій розташований такий житловий будинок, будівля або споруда.
Згідно зі ст. 31 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі припиняється в разі, зокрема, набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці.
Таким чином, згідно вищевказаних приписів законодавства, у випадку, якщо право власності на нерухоме майно, що розташовано на орендованій земельній ділянці, переходить від орендаря до іншої особи, договір оренди з попереднім власником нерухомого майна припиняється.
Підстави та порядок припинення дії договору оренди землі передбачено розділом VI Порядку оформлення договорів оренди землі у м. Харкові (надалі - Порядок), який є додатком до рішення 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання "Про затвердження Порядку оформлення договорів оренди землі у місті Харкові" від 19.12.2012 р. № 960/12.
Так, згідно з підпунктом 7 п. 23 Порядку договір оренди землі припиняється, зокрема в разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці.
Відповідно до п. 24 Порядку дія договору оренди припиняється шляхом його розірвання за:
а) взаємною згодою сторін;
б) рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом;
в) у разі прийняття рішення про використання земельної ділянки для розміщення об'єктів, визначених частиною першою статті 7 Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності".
В пункті 25 вказаного Порядку встановлено, що дострокове розірвання договору оренди землі за взаємною згодою сторін, як за ініціативою орендаря, так і за ініціативою орендодавця, оформлюється на підставі відповідного рішення Харківської міської ради угодою про розірвання договору оренди землі згідно із затвердженою формою (Додаток №5).
Згідно з п. 38 договору дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
а) взаємною згодою сторін;
б) рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
Відповідно до п. 40 договору перехід права власності на будівлі та споруди, які розташовані на орендованій земельній ділянці до другої особи є підставою для розірвання договору та укладення договору оренди з новим власником будинків та споруд.
Отже, належним доказом припинення договору оренди землі шляхом його дострокового розірвання є або рішення суду, або рішення Харківської міської ради угодою про розірвання договору оренди землі згідно із затвердженою формою (Додаток №5).
Представник відповідача у судовому засіданні та у відзиві на позовну заяву повідомив суду про те, що наразі позивачем розглядається лист відповідача від 15.06.2016 р. б/н (а.с. 57) про розірвання дії договору земельної ділянки відповідно до підпункту а пункту 38 договору у зв'язку з добровільною відмовою відповідача від права користування орендованою земельною ділянкою та фактичним користуванням земельною ділянкою ОСББ "Харківський маєток" (3-ю особою у даній справі).
Таким чином, враховуючи відсутність рішення Харківської міської ради про розірвання спірного договору оренди землі та/або відсутність рішення суду з цього приводу, суд дійшов висновку про те, що на момент винесення рішення по даній справі правовідносини сторін за договором оренди землі не є припиненими.
Крім того, слід зазначити, що згідно зі ст. 34 Закону України "Про оренду землі" у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
За умовами п. 21 договору після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
При цьому згідно з п. 31 договору неповернення земельної ділянки в зазначений термін не звільняє орендаря від плати за фактичне користування земельною ділянкою. Плата за землю в цьому випадку вноситься у розмірах, визначених цим договором.
Згідно з ч. 2 п. 287.1 ст.287 Податкового кодексу України у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточний місяць.
Таким чином, як чинним законодавством, так і спірним договором оренди земельної ділянки передбачено, що у разі припинення договору оренди землі орендар повинен повернути земельну ділянку та сплатити орендну плату до моменту фактичного повернення ділянки, що оформлюється відповідним актом приймання-передачі, а орендодавець, відповідно, має право прийняти земельну ділянку та отримати плату, нараховану до моменту фактичного повернення.
Проте, доказів передачі відповідачем позивачеві спірної земельної ділянки (акту приймання-передачі) відповідач до матеріалів справи не надав.
З огляду на вищевикладені обставини, приписи закону, умови договору і той факт, що спірний договір оренди землі не припинено і не визнано судом недійсним, суд вважає, що зобов'язання сторін за даним договором є діючими і тому можуть бути змінені в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 144 Конституції України, ст. 188 Господарського кодексу України, ст. 96 Земельного кодексу України, ст. 14, 377, 632, 651 Цивільного кодексу України, ст. 288 Податкового кодексу України, ст. ст. 15, 21, 30, 31, 34 Закону України "Про оренду землі", ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст. ст. 1, 4, 4-3, 12, 32-34, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
Позов задовольнити повністю.
Внести зміни до договору оренди землі від 25.10.2005 №88160/05 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі у такій редакції:
до договору оренди землі, зареєстрованого "25" жовтня 2005 року за № 88160/05 у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах"
"____" ______________20 року
Харківська міська рада Харківської області (Орендодавець) в особі виконуючого повноваження Харківського міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_3, який діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і розпорядження міського голови від 26.11.2015 №1865/2к, з одного боку, та Товариство з обмеженою відповідальністю "Меркурій-Прогрес" (Орендар) в особі керівника ___________________з другого боку, домовились про нижченаведене:
І. Відповідно до Податкового кодексу України, закону України "Про оренду землі", рішення 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013 №1209/13 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013", рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 25.09.2013 №1269/13 "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013", рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 №41/08 "Про затвердження Положення про порядок визначення розміру орендної плати, плати за суперфіцій, земельний сервітут при наданні земельних ділянок у платне користування в місті Харкові" (з відповідними змінами та доповненнями), рішення 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 19.12.2012 №960/12 "Про Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові" пункти 5 та 9 договору оренди землі, зареєстрованого "25" жовтня 2005 року за № 88160/05 змінити, доповнити п. 2 словами і викласти в наступній редакції:
"2 (редакція по договору). "Кадастровий номер земельної ділянки 6310138800:04:004:0026."
"5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 47 від 08.11.2013 становить 4544877 грн. (чотири мільйони п'ятсот сорок чотири тисячі вісімсот сімдесят сім гривень), а з урахуванням коефіцієнту індексації за 2014 рік складає 5676551 грн. (п'ять мільйонів шістсот сімдесят шість тисяч п'ятсот п'ятдесят одна гривня).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки."
"9. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок управління Державної казначейської служби України у м. Харкові Харківської області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 1534/15 від 06.102015 на рік становить 3% від її нормативної грошової оцінки і складає 170296,54 грн. (сто сімдесят тисяч двісті дев'яносто шість гривень 54 копійки), або в місяць - 14191,38 грн. (чотирнадцять тисяч сто дев'яносто одна гривня 38 копійок)."
ІІ. Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі, зареєстрованого "25" жовтня 2005 року за №88160/05 у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" і складена та підписана в трьох примірниках, один з яких залишається у органі, що провів їх державну реєстрацію, а два інших видаються сторонам по договору.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ: ОРЕНДАР:
Харківська міська рада Товариство з обмеженою відповідальністю
Харківської області "Меркурій-Прогрес"
61003, м. Харків, м-н Конституції, 7 61001, м. Харків, майдан Повстання, 7/8
Код 04059243 код 33413354
В особі виконуючого повноваження В особі керівника
Харківського міського голови,
секретаря міської ради
_________________О.М. ОСОБА_3 _________________
/ підпис/ /підпис/
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Меркурій-Прогрес" (61001, м. Харків, майдан Повстання, 7/8, код ЄДРПОУ 33413354) на користь Харківської міської ради (61003, м. Харків, пл. Конституції, 7, код ЄДРПОУ 04059243, одержувач коштів - Харківська міська рада, реєстраційний рахунок 354170050329986 в ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 04059243) судовий збір в розмірі 1 378,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 07.07.2016 р.
Суддя ОСОБА_4