Ухвала від 18.07.2016 по справі 911/2215/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

"18" липня 2016 р. Справа № 911/2215/16

Господарський суд Київської області у складі судді Рябцевої О.О., розглянувши матеріали

за позовом ОСОБА_1 комітету Обухівської міської ради Київської області, Київська область, м. Обухів

до Приватного підприємця ОСОБА_2, Київська область, м. Обухів

про припинення (скасування) державної реєстрації

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

13.07.2016 до господарського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 комітету Обухівської міської ради Київської області до Приватного підприємця ОСОБА_2 про припинення (скасування) державної реєстрації.

Відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; справи про банкрутство; справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів; справи у спорах між господарським товариством та його посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, завданих такою посадовою особою господарському товариству її діями (бездіяльністю); справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів; справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України; справи за заявами про затвердження планів санації боржника до порушення справи про банкрутство.

Переданий на розгляд господарського суду спір не містить ознак корпоративного спору, оскільки, як вбачається зі змісту даної позовної заяви, позивач як орган місцевого самоврядування ініціював припинення (скасування) державної реєстрації відповідача, у зв'язку із скоєнням останнім адміністративних правопорушень.

Отже, в даному випадку, заявлена позовна вимога не узгоджується з положеннями ст. 12 ГПК України, оскільки спори про припинення (скасування) державної реєстрації (за виключенням корпоративних спорів) не віднесені до компетенції господарських судів.

Також, позивач просить зобов'язати державного реєстратора внести до державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про припинення діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_3.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Частиною 7 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено, що фізична особа - підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

Пунктом 7.1 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України №8 від 20.05.2013 р. «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів» передбачено, що відповідно до частини першої статті 4 Закону №755-IV державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

За визначенням, наведеним в абзаці четвертому статті 1 Закону №755-IV, державний реєстратор - це посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Частиною першою статті 5 Закону № 755-IV визначено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.

Виходячи з повноважень державного реєстратора, визначених статтею 6 цього Закону, підлягають розгляду адміністративними судами спори з приводу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, змін до установчих документів юридичних осіб та зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців, припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями, зміни мети установи у встановленому законом порядку тощо.

Враховуючи вищевикладене, даний спір не підлягає розгляду в господарських судах України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

З огляду на вищезазначене, суд відмовляє ОСОБА_1 комітету Обухівської міської ради Київської області у прийнятті позовної заяви на підставі п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального господарського кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити позивачу ОСОБА_1 комітету Обухівської міської ради Київської області у прийнятті позовної заяви до Приватного підприємця ОСОБА_2 про припинення (скасування) державної реєстрації.

Додаток: позовна заява № 1691 від 12.07.2016 р. та додані до неї документи на 48 аркушах - в першу адресу.

Суддя О.О. Рябцева

Попередній документ
59004799
Наступний документ
59004801
Інформація про рішення:
№ рішення: 59004800
№ справи: 911/2215/16
Дата рішення: 18.07.2016
Дата публікації: 21.07.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Київської області
Категорія справи: