Постанова від 18.07.2016 по справі 446/960/16-а

Справа № 446/960/16-а

УХВАЛА

18.07.2016 року суддя Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. І. , розглянувши клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про звільнення від сплати судового збору, ВСТАНОВИВ: 19 травня 2016 р. до суду надійшов адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови від 26.04.2016 р. ВП № 48270535 про накладення штрафу в розмірі 1020 грн. Ухвалою суду від 23.05.2016 р. позовна заява залишена без руху та позивачу надано строк для усунення її недоліків - сплати судового збору в розмірі 1378 гривень. 03.06.2016 р. позивачем подано письмове клопотання про звільнення його від сплати судового збору в зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету, так як затвердженим бюджетом Пенсійного Фонду України на 2016 рік не передбачено коштів на сплату судового збору. Розглядаючи таке клопотання, суд виходить з наступного. Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” № 484-VIII, викладено у новій редакції ст. 5 Закону України “Про судовій збір”, яка виключила Пенсійний фонд України та його органи з числа осіб, які звільнені від сплати судового збору. Тобто, обов'язок сплати судового збору Пенсійним фондом з 01.09.2015 р. є прямою вимогою нової редакції Закону України “Про судовій збір”. Разом з тим, ст. 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Ч. 1 ст. 88 КАС України також передбачена можливість звільнення сторони від сплати судового збору, враховуючи її майновий стан. Позивач просить звільнити його від сплати судового збору, посилаючись на особливості правового регулювання порядку використання коштів бюджетною установою та відсутність коштів, передбачених на сплату судового збору. Однак, у статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати. Окрім цього, у відповідності до п. 2 розділу ІІ Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 № 484-VIII Кабінету Міністрів України було доручено забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору. За таких обставин, розглянувши доводи позивача щодо звільнення від сплати судового збору, суд вважає, що позивач не довів, що його майновий стан унеможливлює сплату судового збору у розмірі 1378 грн., а тому відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір» відсутні підстави для звільнення позивача від сплати судового збору. Інших доказів для звільнення від сплати судового збору судом не встановлено. У зв'язку з цим, у задоволенні клопотання позивача необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 88, 160 КАС України, - УХВАЛИВ: У задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про звільнення від сплати судового збору - відмовити. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя (підпис) Котормус Т.І.

З оригіналом згідно.

Суддя Котормус Т.І.