Ухвала від 14.07.2016 по справі 826/15917/15

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/15917/15 Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.

УХВАЛА

Іменем України

14 липня 2016 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Сорочко Є.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Оберемка Романа Анатолійовича на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.10.2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Гончарова Сергія Івановича про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02.06.2016 року апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Оберемка Романа Анатолійовича на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.10.2015 р. залишено без руху.

Підставою для постановлення зазначеної ухвали стало те, що звертаючись з апеляційною скаргою заявник не виконав вимоги ч. 2, 6 ст. 187 КАС України, а саме заявником пропущено строк на звернення до суду та не надано жодних доказів та обгрунтувань щодо наявності поважних причин, з яких його пропущено та до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору.

Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України заявнику було надано достатній строк для усунення вказаних недоліків, шляхом надання доказів про сплату судового збору.

Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, копію ухвали від 02.06.2016 р. Уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Оберемку Р.А. вручено 13.06.2016 р.

На виконання ухвали суду від 02.06.2016 року заявником надано платіжне доручення від 16.06.2016 р. №5 про сплату судового збору в розмірі 80,39 грн., отже недоліки апеляційної скарги за ч. 6 ст. 187 КАС України заявником усунуто.

Однак, щодо усунення недоліків апеляційної скарги за ч. 2 ст. 187 КАС України Публічним акціонерним товариство "Комерційний банк "Український фінансовий світ" подано заяву про поновлення строку. Вказана заява вмотивована тим, що Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Український фінансовий світ" є особою, яка не брала участь у даній справі та не отримувала копії оскаржуваного рішення, тому строк на звернення до суду є не пропущеним.

Однак, такі посилання Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" є необгрунтованими, оскільки апеляційна скарга на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.10.2015 р. була подана Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Оберемком Р.А., а не Публічним акціонерним товариством "Комерційний банк "Український фінансовий світ", яке не приймало участі у справі.

При цьому, ухвалою від 02.06.2016 року встановлено, що згідно наявних в матеріалах справи рекомендованих повідомлень про вручення поштового відправлення, копію постанови суду від 07.10.2015 р. вручено Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 15.10.2015 р., а Уповноваженій особі Фонду - 15.10.2015 р. і 30.12.2015 р.

Жодних інших доказів та обгрунтувань Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Оберемком Р.А. щодо пропуску строку з поважних підстав, станом на 14.07.2016 р. суду не надано, тому встановлених недоліків апеляційної скарги заявником не усунуто.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга повертається заявнику, якщо заявник не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху.

Враховуючи те, що Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Оберемком Р.А. не усунуто недоліки апеляційної скарги у встановлений судом строк, апеляційна скарга підлягає поверненню, особі яка її подала.

Керуючись ст. ст. 108, 187, 189, 206 КАС України,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Оберемка Романа Анатолійовича на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.10.2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Український фінансовий світ" Гончарова Сергія Івановича про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,- повернути особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Сорочко Є.О.

Попередній документ
58952558
Наступний документ
58952561
Інформація про рішення:
№ рішення: 58952559
№ справи: 826/15917/15
Дата рішення: 14.07.2016
Дата публікації: 18.07.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної фінансової політики, зокрема зі спорів у сфері:; державного регулювання ринків фінансових послуг, у тому числі: