Ухвала від 12.07.2016 по справі 826/1196/16

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/1196/16 Головуючий у 1-й інстанції: Кобилянський К.М. Суддя-доповідач: Пилипенко О.Є.

УХВАЛА

Іменем України

12 липня 2016 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Пилипенко О.Є.

суддів - Глущенко Я.Б. та Шелест С.Б.,

при секретарі - Грабовській Т.О.,

за участю:

позивача - ОСОБА_2,

представника позивача - ОСОБА_3,

представника відповідача - Безносик А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва 23 травня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Київської міської ради, Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2016 року позивач - ОСОБА_2, звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Київської міської ради, Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якому просить:

зобов'язати Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) замовити розроблення нового проекту детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва, що відповідає Генеральному плану міста Києва на період до 2020 року, затвердженому рішенням Київської міської ради від 28.02.2002 №370/1804;

зобов'язати відповідачів забезпечити проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення нового проекту детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва, у порядку, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 травня 2016 року у задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції при постановленні оскаржуваного рішення порушено норми процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, позивача, представників сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва 23 травня 2016 року - без змін, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

У відповідності до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції дійшов висновку, що позовна вимога ОСОБА_2 про зобов'язання Департаменту замовити розроблення нового проекту детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва, що відповідає Генеральному плану міста Києва на період до 2020 року, затвердженому рішенням Київської міської ради від 28.02.2002 №370/1804 є не необґрунтованою та не підлягає задоволенню, оскільки в матеріалах справи відсутні докази скасування рішення Київської міської ради від 14.04.2016 №330/330 «Про затвердження детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва», як такого, що прийняте з порушенням вимог чинного законодавства та не відповідає Генеральному плану міста Києва на період до 2020 року.

Колегія суддів погоджується із такими висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.

Як встановлено судом та вбачається з наявних матеріалів справи, у 2015 році, на підставі рішення Київської міської ради від 13.11.2013 №518/10006 «Про затвердження міської програми створення (оновлення) містобудівної документації в м. Києві» із змінами та доповненнями від 26.12.2014 №864/864 та завдання на розробку, затвердженого заступником голови Київської міської державної адміністрації, було замовлено та розроблено проект детального плану території селища Биківня в Деснянському районі м. Києва (далі - Проект детального плану території №1).

Замовником Проекту детального плану території №1, відповідно до визначених законом повноважень, виступив Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а розробником - Комунальна організація виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Інститут генерального плану м. Києва» (КО «КИЇВГЕНПЛАН»).

Розроблений КО «КИЇВГЕНПЛАН» Проект детального плану території №1 був винесений на громадське обговорення.

03.09.2015 було проведено громадські слухання Проекту детального плану території №1. В ході громадських слухань громадяни - мешканці селища Биківня висловили свою незгоду із Проектом детального плану території №1.

Пропозиції громадян до проекту Детального плану території №1 були також викладені в Журналах реєстрації пропозицій та зауважень громадян, що велись під час громадських слухань.

Після проведення громадських слухань, з підстав, що не були доведені до відома громадян, КО «КИЇВГЕНПЛАН» було розроблено інший проект, під назвою: Проект детального плану території селища Биківня в Деснянському районі м. Києва. Перша черга (з урахуванням вимог громадськості села Биківня), що передбачав часткове скорочення площі запланованої забудови (далі - Проект детального плану території №2).

Проект детального плану території №2 не виносився на громадське обговорення та не проходив громадські слухання.

17.12.2015 Київською міською радою було прийняте рішення №23/23 «Про утворення погоджувальної комісії із вирішення спірних питань, які виникли під час громадського обговорення детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва».

На виконання пункту 4 вказаного рішення, 11.01.2016 Київський міський голова В.В. Кличко прийняв розпорядження №1 «Про затвердження персонального складу погоджувальної комісії із вирішення спірних питань, які виникли під час громадського обговорення детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва».

Погоджувальна комісія здійснювала свою роботу в період з 12.01.2016 до 21.01.2016. На розгляд Погоджувальної комісії виносився саме Проект детального плану території №2, який, в свою чергу, не виносився на громадське обговорення та не проходив громадські слухання.

В той же час, графік роботи Погоджувальної комісії передбачав, серед іншого, розгляд спірних питань, зафіксованих у Протоколі громадських слухань проекту детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва, на яких розглядався інший проект - Проект детального плану території №1.

Вважаючи, що Проект детального плану території №1 був відхилений, а Проект детального плану території №2 не виносився на громадські слухання, позивач звернувся до адміністративного суду з позовом.

Обговорюючи правомірність вимог апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.

Згідно пункту 1 Положення про департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент), яке затверджене розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 27.01.2011 №90 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29.12.2014 №1550) (далі - Положення №90) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується Київському міському голові, підзвітний та підконтрольний Київській міській раді, а з питань виконання функцій державної виконавчої влади - Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Пункт 6 Положення №90 містить перелік завдань, які виконує Департамент відповідно до визначених галузевих повноважень, у тому числі й виконує функції замовника розроблення містобудівної документації в установленому порядку.

Київська міська рада рішенням від 13.11.2013 №518/10006 затвердила Програму створення (оновлення) містобудівної документації у м. Києві (далі - Програма).

Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до Програми виступає замовником створення (оновлення) містобудівної документації.

Подання містобудівної документації на затвердження Київській міській раді забезпечують Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та постійна комісія Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

Додатком до Програми затверджено перелік містобудівної документації для розроблення (оновлення) у м. Києві у 2013 - 2016 р.р.

До позиції 86 Переліку містобудівної документації для розроблення (оновлення) у м. Києві у 2013 - 2016 рр. (додаток до Програми створення (оновлення) містобудівної документації в м. Києві) увійшов детальний план території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва.

Згідно пункту 4.12 Розділу IV Порядку розроблення містобудівної документації, який затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 №290 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за №1468/20206 (далі - Порядок №290), детальний план території, яка розташована в межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, а за відсутності затвердженого в установленому порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою протягом 30 днів з дня його подання.

Вказані приписи пункту 4.12 Розділу IV Порядку №290 узгоджуються з приписами частини восьмої статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно якої детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою.

Враховуючи зазначене суд першої інстанції правильно визначив, що у зв'язку з відсутністю плану зонування території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва, розгляд та затвердження проекту детального плану території вказаного селища Биківня здійснює Київська міська рада.

Крім того, судом першої інстанції встановлено, що Київською міською радою винесено рішення від 14.04.2016 №330/330 «Про затвердження детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва», з якого убачається, що Київська міська рада затвердила детальний план території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва відповідно до основних техніко-економічних показників (техніко-економічні показники та основні положення з графічними матеріалами додаються) як основу планувальної організації та функціонального зонування території, розташування червоних ліній вулиць і доріг, кварталів садибної забудови, граничної поверховості та щільності забудови для подальшого розроблення документації із землеустрою та прийняття рішень щодо розміщення об'єктів містобудування.

Матеріали справи не містять доказів скасування рішення Київської міської ради від 14.04.2016 №330/330 «Про затвердження детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва», відтак, зазначене рішення, на момент розгляду справи, є чинним.

За таких умов, суд апеляційної інстанції погоджується із судом першої інстанції, що оскільки в матеріалах справи відсутні докази скасування рішення Київської міської ради від 14.04.2016 №330/330 «Про затвердження детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва», як такого, що прийняте з порушенням вимог чинного законодавства та не відповідає Генеральному плану міста Києва на період до 2020 року, позовна вимога ОСОБА_2 про зобов'язання Департаменту замовити розроблення нового проекту детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва, не підлягає задоволенню.

В свою чергу вимоги позивача про зобов'язання відповідачів -1 та -2 забезпечити проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення нового проекту детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва, у порядку, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555, є похідною від першої позовної вимоги, а тому теж не підлягає задоволенню.

Апелянт, наведених фактичних обставин справи та висновків суду першої інстанції не оскаржує, проте в апеляційній скарзі зазначає, що судом першої інстанції було допущено порушення строків розгляду адміністративного позову. В результаті тривалого розгляду справи (чотири місяці) рішенням відповідача від 14.04.2016 №330/330 «Про затвердження детального плану території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва» було затверджено детальний план території селища Биківня у Деснянському районі м. Києва із порушенням норм чинного законодавства.

Оцінюючи такі доводи апелянта суд апеляційної інстанції звертає увагу на приписи частини другої статті 200 КАС України, за якими не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Враховуючи, що суд першої інстанції вирішив правильно по суті адміністративний позов, оскаржувана постанова не може бути скасована лише з підстав порушення строків розгляду адміністративної справи.

За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції було вірно встановлено фактичні обставини справи, надано належну оцінку дослідженим доказам, правильно застосовано норми матеріального та процесуального права. В зв'язку з цим суд вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва 23 травня 2016 року - без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційні скарги ОСОБА_2 - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва 23 травня 2016 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: О.Є. Пилипенко

Суддя: Я.Б. Глущенко

С.Б. Шелест

Дата виготовлення та підписання повного тексту рішення - 12.07.2015 року.

Головуючий суддя Пилипенко О.Є.

Судді: Шелест С.Б.

Глущенко Я.Б.