Справа 736/587/16-а
Суддя доповідач Губська О.А.
13 липня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши апеляційну скаргу Корюківського об'єднаного управління пенсійного фонду України на постанову Корюківського районного суду Чернігівської області від 22 червня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Корюківського об'єднаного управління пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити дії,
Постановою Корюківського районного суду Чернігівської області від 22 червня 2016 року частково задоволено позов ОСОБА_1. Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача у зв'язку із підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям із врахуванням довідки про заробітну плату Корюківського об'єднаного управління пенсійного фонду України.
На вказане судове рішення відповідачем подано апеляційну скаргу.
Перевіривши зазначену скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки всупереч ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом не додано документа про сплату судового збору.
Відповідно до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з положеннями пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» мінімальний розмір заробітної плати станом на 1 січня 2016 року встановлено в розмірі 1378 грн.
При цьому згідно із абз. 2 ч. 3 ст. 6 цього Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, у позовній заяві об'єднано 2 вимоги немайнового характеру, тому ставка судового збору за подання позову у даній справі становила 1102,40 грн. (1378 х 0,4) х 2).
Отже, сума, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги складає 1212,64 грн. (1102,4 х 110%).
Всупереч вказаним вимогам Закону, скаржником до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору.
Поряд з цим, пенсійний орган просив звільнити його від сплати судового збору, у зв'язку із не передбаченням у кошторисі коштів на цю мету.
Такі доводи апелянта не заслуговують на увагу, оскільки пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для пенсійного органу пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Аналогічну позицію підтримує і Верховний Суд України в ухвалах від 28.03.2016 та 01.02.2016.
Приписами ч. 1 ст. 88 КАС України закріплено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України «Про судовий збір».
Поряд з цим, Вищий адміністративний суд України у постанові Пленуму від 23.01.2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» акцентував увагу на тому, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Судом також враховано, що позивач, звертаючись до суду, сплатив судовий збір, тому невиконання відповідачем обов'язку зі сплати судового збору може поставити сторони у нерівне становище, що є неприпустимим в силу положень КАС та Конституції України.
Враховуючи наведене, не вбачаю підстав для задоволення клопотання відповідача щодо звільнення від сплати судового збору.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху, а апелянту надається строк для усунення недоліків.
Оскільки подана відповідачем апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, вважаю, що її слід залишити без руху та надати скаржникові строк для усунення недоліків.
Недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1212,64 грн.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг:
Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897; Банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві; Код банку отримувача (МФО) 820019; Рахунок отримувача 31211206781007; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
На підставі наведеного та керуючись статтями 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя
Відмовити Корюківському об'єднаному управління пенсійного фонду України у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Корюківського об'єднаного управління пенсійного фонду України на постанову Корюківського районного суду Чернігівської області від 22 червня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Корюківського об'єднаного управління пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати апелянту тридцятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
У разі неусунення недоліків у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернена особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.А. Губська