Ухвала від 02.07.2016 по справі 826/9768/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

02 липня 2016 року м. Київ № 826/9768/16

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1 депутата Києво-Святошинської

районної ради Київської області

до Києво-Святошинської районної ради Київської області

про визнання протиправнимита скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 депутат Києво-Святошинської районної ради Київської області звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Києво-Святошинської районної ради Київської області про визнання протиправними та скасування рішень.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

В пункті 1 частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

З системного аналізу викладеного вбачається, що Окружному адміністративному суду міста Києва підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є Київська міська рада. Адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган місцевого самоврядування, в даному випадку-Києво-Святошинська районна рада Київської області, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Тому дана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а не окружному адміністративному суду м. Києва.

Згідно із пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись статтями 18, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву повернути позивачу.

2. Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати позивачу разом з примірником позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур