12 липня 2016 року Чернігів Справа № 825/1167/16
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Непочатих В.О.,
при секретарі Ул'яничеві М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Держпраці у Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
Від позивача та представника відповідача до суду надійшли клопотання про розгляд справи без їхньої участі. Фіксування судового засідання, відповідно до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, дійшов висновку про необхідність передачі адміністративної справи № 825/1167/16 до іншого суду, з наступних підстав.
У відповідності до вимог пункту 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Пунктом 1 частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, де однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з позовної заяви, предметом даного спору є оскарження дій відповідача щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату та зобов'язання відповідача видати позивачу довідку про заробітну плату, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді для перерахунку пенсії.
Так, чинним законодавством встановлено складові заробітної плати, які враховуються при обчисленні розміру пенсій. Ці складові вносяться у довідку, яка складається для подання до територіальних органів Пенсійного фонду України, відомості якої враховуються останніми при призначенні та перерахунку пенсії.
Отже, питання видачі довідки про заробітну плату є частиною процедури обчислення розміру пенсії.
У даній справі позивач звернувся до суду з метою захисту свого права на отримання пенсії у розмірі, який він вважає відповідним закону. При цьому, ним обрано спосіб захисту свого права у вигляді вимог до Управління Держпраці у Чернігівській області, яке виконує певні функції у процедурі обчислення та перерахунку пенсій.
З викладеного слідує, що даний публічно-правовий спір підпадає під категорію справ, визначених пунктом 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним, адже пов'язаний із обчисленням пенсійних виплат.
Даний висновок узгоджується з практикою Київського апеляційного адміністративного суду, висловленою в постанові від 29.06.2016 у справі № 825/816/16.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Частиною першою статті 21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
Позивачем в адміністративному позові в якості свого місця проживання зазначено адресу: 17000, Чернігівська область, сел. Козелець, вул. Самуся, 2.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність передачі адміністративної справи № 825/1167/16 за позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії до Козелецького районного суду Чернігівської області за правилами предметної підсудності.
Керуючись ст.ст. 18, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Передати адміністративну справу № 825/1167/16 за позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії до Козелецького районного суду Чернігівської області за правилами предметної підсудності.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.О. Непочатих