Ухвала від 11.07.2016 по справі 825/1282/16

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

11 липня 2016 року Чернігів Справа № 825/1282/16

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозуб Ю.О., перевіривши матеріали адміністративного позову і додані до нього матеріали у справі

за позовом Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України

до Публічного акціонерного товариства "Чернігівський завод радіоприладів "

про стягнення сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, -

ВСТАНОВИВ:

До Чернігівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Публічного акціонерного товариства "Чернігівський завод радіоприладів" про стягнення сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначеної за пунктами ''а'', ''б''-''з'' статті 13 Закону України ''Про пенсійне забезпечення'' в сумі 1376195,47 грн.

В силу вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про судовий збір", платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Як встановлено статтею 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень ставка судового збору встановлюються у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Поряд з цим, судом встановлено, що заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до винесення судового рішення.

Розглянувши клопотання позивача, суд зазначає, що питання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 8 вказаного Закону передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Згідно ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони, що повинно бути підтверджено належними доказами.

При цьому, як вбачається з матеріалів справи, заявлене клопотання позивача не містить обгрунтувань щодо незадовільного майнового стану Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України та не підтверджено жодними належними доказами, а тому, суд не приймає доводи позивача для відстрочення сплати судового збору та вважає, що у задоволенні такого клопотання необхідно відмовити повністю.

З огляду на вищезазначене, враховуючи, що Чернігівське об'єднане управління Пенсійного фонду України не належить до числа осіб, які звільнені від сплати судового збору та з огляду на відсутність доказів в матеріалах адміністративного позову про скрутний майновий стан позивача, суд прийшов до висновку, що всупереч вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви не додано належний доказ сплати судового збору в розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України "Про судовий збір".

Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а тому, згідно зі статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, а саме для надання доказу сплати судового збору в розмірі 20642,93 грн.

Керуючись статтями 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Публічного акціонерного товариства "Чернігівський завод радіоприладів" про стягнення сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій - залишити без руху.

Надати позивачу 5-денний термін, з часу отримання копії ухвали, для усунення недоліків.

Роз'яснити позивачу, що в разі не виправлення недоліків у вказаний строк заява буде вважатися не поданою і буде йому повернута.

Копію ухвали надіслати позивачу для виконання.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку статей 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя Ю.О. Скалозуб